Kitap Okumak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kitap Okumak

Benzer durum bende de var. Merak duyuyorum, konusu ilgimi çekiyor alıyorum kitabı. Ama okuyamıyorum. Sürekli başlıyorum başlıyorum, devamı bir türlü gelmiyor bitiremiyorum.

İlk ve tek bitirdiğim kitap Albert Camus'dan Yabancı. Tavsiye ederim. Onu da askerde bitirdim :)

0000000064464-1.jpg

Arkadasa bunu onerecektim bende :D

Kitap okuma aliskanligi kazanma adina
Yabanci
Cavdar Tarlasindaki cocuklar
Simyaci

Okuyarak baslayabilirsin kisa kitaplardir bir cirpida okursun

Geçen yaz kitap alışkanlığı kazanmak için bu kitapları almıştım. Sonra daha da aldım ama hepsini okuyamadım daha. @Semih Çiğdem

Daha yeni sipariş verdim. Umarım okurum.

Yabancı - Albert Camus
Satranç - Stefan Zweig
Korku - Stefan Zweig
Kırmızı Pazartesi - Gabriel Garcia Marquez
Dönüşüm - Franz Kafka
Yeraltından Notlar - Fyodor Dostoyevski
Palto - Nikolay Gogol

Bende senin gibiydim.. İlk 50-60 sayfa çok ağır gelirdi sonrası akıp gidiyor.. Önemli olan o ilk 60 sayfa karakterleri tanıma vs. sıkıcı geçebilir ama okudukça içine giriyorsun..

Muhtemelen okurken başka şeyler düşünüp, geri dönüp tekrar okuyorsun bu durumda iyice sıkıyor bırakıyorsun..

Ben evdeyken hafif piano, solo tarzı müzikler açıyorum bazen sahilde cafeye gider bir kırmızı şarap söylerim.. Kitabın içine girince inanılmaz sarar. Bir ay kadar önce 6 saat kadar oturmuşum cafe de haberim yok.

Kendine hedef koy.Saat veya sayfa sayısı olabilir.Bu hedefi(günlük veya haftalık), alışkanlık haline getir.
Fakat hiç bırakma.

Youtube'ta bu konular üzerine Barış Özcan'nın bazı tavsiyeleri var.Kendisini dinlemeni öneririm.

Bende senin gibiydim.. İlk 50-60 sayfa çok ağır gelirdi sonrası akıp gidiyor.. Önemli olan o ilk 60 sayfa karakterleri tanıma vs. sıkıcı geçebilir ama okudukça içine giriyorsun..

Muhtemelen okurken başka şeyler düşünüp, geri dönüp tekrar okuyorsun bu durumda iyice sıkıyor bırakıyorsun..

Ben evdeyken hafif piano, solo tarzı müzikler açıyorum bazen sahilde cafeye gider bir kırmızı şarap söylerim.. Kitabın içine girince inanılmaz sarar. Bir ay kadar önce 6 saat kadar oturmuşum cafe de haberim yok.
Evet Genelde baska seyler dusunuyorum durmadan geri donuyorum sonra sıkılıp bırakiyorum Burdaki tavsiyelerin hepsini uygulayacağim kitap okuyabilen bir insan olmak istiyorum.

insanları alkole yöneltme

Kitap okumak istiyorum ama beceremiyorum.Odaklanamiyor, okuduklarimdan birsey anlamiyorum ve vazgeçiyorum Bana gercekten yardim edebilecek birileri var mi? Ne yapmam gerek?

Tiyatro oyunu okumayı dene. Benzer odaklanma sorunlarını yaşayan arkadaşlarımda işe yaradı. Tiyatro oyununa konsantre olmak daha kolay oluyor. Onlarla okumaya alışıp sonra romanlara başlayabilirsin.

eger fantezi seviyorsan GoTun kitaplarını okumaya çalıs, veya yüzüklerin efendisinin kitapları. gerçi orjinal dil her zaman daha iyidir. türkçe çeviride anlam biraz kayboluyor.

ilgini çekmiyor da ondan

günümüz dünyası her yönden saldırır biçimde her şeyi akıtıyor bize(fantezi,farklı kişiliklerin iç dünyası,farklı ülkeler)

bu da kitapların gizemini öldürüyor.

ayrıca çok fazla film ve dizi izliyoruz ,her türlü senaryo artık normal geliyor

son zamanlarda fantastik filmlerin çoğalmasının nedeni de bu,olağanın dışına bakmak istiyor insanlar

goethe , dante ve shakespeare oku

ilgini çekmiyor da ondan

günümüz dünyası her yönden saldırır biçimde her şeyi akıtıyor bize(fantezi,farklı kişiliklerin iç dünyası,farklı ülkeler)

bu da kitapların gizemini öldürüyor.

ayrıca çok fazla film ve dizi izliyoruz ,her türlü senaryo artık normal geliyor

son zamanlarda fantastik filmlerin çoğalmasının nedeni de bu,olağanın dışına bakmak istiyor insanlar

goethe , dante ve shakespeare oku
Fantezi demek.

Üst Alt