Kitap Önerileri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kitap Önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kitap önerileri

Turgut Özakman'dan Şu Çılgın Türkler 2 - Diriliş "Çanakkale 1915" Türk gençliğinin okuması gereken bir kitap...

Şu kitap okuma alışkanlığını bir türlü edinemedim ve aslında bu durumdan rahatsızlık duymaya başladım. Ancak bana öyle bir kitap söyleyinki benim kadar sıkılan biri o kitabı bir çırpıda bitirsin. Adam gibi okuduğum tek bir kitap var o da yüzüklerin efendisi.

Ahmet Ümit veya Grange'nin kitaplarını okuyabilirsin. Ahmet Ümit'in "Sis ve Gece" yada "Beyoğlu Rapsodisi" isimli kitaplarını tavsiye ederim. Çok sürükleyicidir. Ki Grange'nin kitaplarını söylemeye gerek bile yok.:)

Olasiliksiz'i okumaya baslamistim. Yazarin 'bunun filmini yaparlar da koseyi donerim heh heh heh' diye yazdigi cok acik. Baslarda fena degildi ama sonlara dogru igrenc Steven Seagal filmleri tadi vermeye baslayinca biraktim.

Digerini okumadim ama Ahmet Altan benzeri bir kitapsa okumaktansa tirnak kanseri olmayi yeglerim.

Bir de o Olasiliksiz yalniz Turkiye'de meshur sanirsam. Anathema gibi.

Bir süre dünya sıralamasında 2.liğe kadar yükselmişti. Empati isimli kitabı ise dil hakkını alamadığı için henüz ABD,İngiltere vb. ülkelerde yayınlamadı. Bu ülkelerden önce Türkiye'de yayınlanmaya başladı.

Amazon.com'da en cok satan 99,638. kitapmis. Enteresan :eek:

Amazon'un farklı bir kriteri var biliyorum. Zaman, fiyat, sponsorluk..

Ayrıca şu anda amazon'a bakarsan en çok satılan listesinde Stephenie Meyer var. 9. sırada ise Eat This Not That! Supermarket Survival Guide: The No-Diet Weight Loss Solution diye bir alışveriş yapanlar için bir "guide" var ??

Ayrıca kitap bir kaç sene önce yayınlanmış, bunu da gözardı etmemek lazım.

Son olarak, dünyada best seller olduğunu biliyorum bu kitabın, https://www.elestiri.org/olasiliksiz/ güvendiğim bi kaynaktır.

Sizin için değil belki ama küçük kardeşiniz veya çocuğunuz için bir kitap önereceğim. Benim için anlamı büyük bir kitap. Vasconcelos'un yazdığı kitapta küçük Zeze'nin başından geçen şeyler anlatılıyor. Yeni taşındıkları evin bahçesinde bulunan portakal ağacı, hikayenin çıkış noktası oluyor

9789755100326netpa26.jpg

Şimdi önereceğim kitap, buyük üstad Jack London'a ait. Darvin'den çok etkilendiğini bildiğimiz Jack London'ın insan bilininç altını konu eden ve hiç "sıkmayan hatta ilginç bir şekilde sürükleyici" olan Adem'den önce, büyük tartışmalar yarattı zamanında. Kitap okuma geçmişiniz var ise, bu kitabı kitaplığınızda bulundurmanız şart :)

ilya-ademden.jpg

Önereceğim kitap, yeni kitap okumaya başlayanlar veya kitap okumayı sevmek isteyenler için olacak. Cristian Jacq tarafından yazılan Ramses, 5 seriden oluşuyor. İlk kitaptan itibaren alıp götüren bir yapısı var. Üslübu anlaşılır, kolay okunur, akıcı bir kitap. Aşağıda kitabın ilk serisi olan "ışığın oğlu" nun kapağı var.

8954657_0.jpg

Bu önereceğim kitap, tarihin en kanlı ve en eski terörist grubunu oluşturan Hasan Sabbah'ın hikayesini anlatır. Çarpışmalar,suiakster, hatta intihar saldırıları ve son olarak, Hasan Sabbah'ın fedaileri için geliştirdiği inanılmaz yöntem. Wladimir Bartol'un yazdığı Alamut Kalesi tarafımdan şiddetle önerilir.

fedailerin%20kalesi%20alamut.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt