Kıyamet Anı Çok Etkileyici Muhammad Abdul Jabbar Sesinden - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kıyamet Anı Çok Etkileyici Muhammad Abdul Jabbar Sesinden

Cevap: Kıyamet Anı Çok Etkileyici Muhammad Abdul Jabbar Sesinden

ben utanarak yaziyorum ki musluman misin diye sorduklarinda, elhamdulillah muslimanim diye cevap veririm ama son 5 yildir yine utanarak yaziyorum ki, dini glrevlerimi yerine getirmiyorum.

ama en cok neffret ettigim insan toplulugu muslumanim diyip, islam din hakkinda alay edercesine konusanlar, dini görevlerini yerine getirenler hakkinda dalga gecercesine konusanlar, türbanli, sakalli falan filan, dinini yasayan biri hakkinda atip tutanlar. Son zamanlarda cok var bunlardan, bu forumda bile var.

konu acilmisken yazayim dedim, simdi buraya gelip yine islam hakkinda, sacma sapan yorumlar yazicak olanlar cikacaktir muhakkak.

Bir taneniz şu başlığa yani Ebu Jabbar'ın yorumuna, kıyamete falan yorum yapın. Konunun dokunduğu nerede ne kadar hassas nokta varsa oraya çekip, hemen içinden çıkılmaz tartışmalara dönüştürüyorsunuz.

Yok Aysel...

Bilmeden sallama deniliyor ya bana deli oluyorum...

Bilader Mektebi eğitimini almışım bilgim varsa konuştururum...

Babam bile susturamaz...

Dünkü çocuk Okulda din kitabında öğrendiği internette nete bakarak öğrendiği şeyleri gelip caka satmıyacak o zaman...

Bilgili olduğun için bu konunun tarışmakla bi yere varamayacağını iyi bilirsin. Mesela;

Ben diyorum;

Ebu Hureyre, Hz.Alinin yanında gezmek güzel, Muaviyenin sofrasında oturmak diye bilen "insan!"dı. Hadis üretim fabrikasıydı mübarek..

Sen diyorsun;

Ebu Hureyre ve Enes bin Malik Hadisleri en güvenilir hadislerdir..

İkimizde inançlı olduğumuzu iddia ediyoruz ama mezhepler, kaynaklar vs vs işin rengi değişiyor.

Sonuç? Konu kilitlenir. Normalde anlaşa bilecek insanlar sırf bu yüzden bir birine tavır alır. Avatarını bile aklında tutar ve her seferinden laf sokmak ister, sinirler gerilir falan

:ays::ays::ays::ays::ays::ays:

Konu hakkında fikrim yok ama videoyu özellikle sonunu beğenmedim.

Bu konuda tüm yorumum budur. :)

Bir taneniz şu başlığa yani Ebu Jabbar'ın yorumuna, kıyamete falan yorum yapın. Konunun dokunduğu nerede ne kadar hassas nokta varsa oraya çekip, hemen içinden çıkılmaz tartışmalara dönüştürüyorsunuz.

Bence konu nereye götürürse tartışılmasında bi sakınca yok. Ki zaten şu anda bahsedilen konuya videoda geçenlerden ulaşılmıştır. Yani durduk yere biri çıkıp "neden 4 kadınla evlenmek caizdir?" diye sormamış sonuçta.

Ayrıca hassas noktalara çekilmesinden ben hoşlanıyorum. Bu sayede ben dahil birçok kişi bilmediği şeyleri öğrenmiş oluyor, veya unuttuklarını hatırlıyor. Tabi ki burası dini bi forum değil, ama yine de bu tip konulardan bahsetmenin, bu konuları tartışmanın sakıncası olduğunu düşünmüyorum.

Bence konu nereye götürürse tartışılmasında bi sakınca yok. Ki zaten şu anda bahsedilen konuya videoda geçenlerden ulaşılmıştır. Yani durduk yere biri çıkıp "neden 4 kadınla evlenmek caizdir?" diye sormamış sonuçta.

Ayrıca hassas noktalara çekilmesinden ben hoşlanıyorum. Bu sayede ben dahil birçok kişi bilmediği şeyleri öğrenmiş oluyor, veya unuttuklarını hatırlıyor. Tabi ki burası dini bi forum değil, ama yine de bu tip konulardan bahsetmenin, bu konuları tartışmanın sakıncası olduğunu düşünmüyorum.

Var var...

sakıncası var...

Kalkıp ergenin biri dinime laf edecek...

durduk yere sinirler gerilecek...

Ondan dolayı...

Farketmişsinizdir...

Hep dini mevzuulardan uzak durulsun diyorum...

Zira bilen bilmeyen sallayıp duruyor...

Mesela şu konuda Müslüman-Ateist ya da ne bileyim mezhep tartışmaları olabilir. Bu da forumdan bir çok kişinin sebepsiz yere kalbinin kırılmasına ve ceza almasına neden olabilir. Konunun gidişatı bu yönde, yoksa bu tür konular ile ilgili bir çok şeyi pek tabi ki tartışabilirsiniz.

Mesela şu konuda Müslüman-Ateist ya da ne bileyim mezhep tartışmaları olabilir. Bu da forumdan bir çok kişinin sebepsiz yere kalbinin kırılmasına ve ceza almasına neden olabilir. Konunun gidişatı bu yönde, yoksa bu tür konular ile ilgili bir çok şeyi pek tabi ki tartışabilirsiniz.

Şimdi anladım :)

Var var...

sakıncası var...

Kalkıp ergenin biri dinime laf edecek...

durduk yere sinirler gerilecek...

Ondan dolayı...

Farketmişsinizdir...

Hep dini mevzuulardan uzak durulsun diyorum...

Zira bilen bilmeyen sallayıp duruyor...

O açıdan doğru. Belli bi ilim sahibi olmayan insanlar, açıp okumayan insanlar kalkıp "şu yalan bu yalan" derse, diğerlerinin bilgilerine de saygı göstermezse hoş bi hal almıyor konu..

Neyse

___

Abdul Jabbar kimdir ya? Daha önce hiç duymadım.

mahşer yeri dediğimiz yer dünya mıdır ?

yani biz dirilip salak salak dolaşacağız galiba

o arayış içinde dolaşacağımız yer dünya mıdır ?

yoksa başka bir alem falan mı ?

öncelikle şöyle söyleyeyim kendi bildiklerin en doğrusu en kaynağı sağlam bilgiler olarak göstermekten vazgeç.

baştan aşağı okuyorum burada bir kere olsun bir şey hakkında düşünmemiş kendisine sorular yöneltmemiş sadece çocukluğundan itibaren gözlerinin önünde oynanan gölgeleri dokunulmaz ve düşünülmez olarak kendisine aktarmış insanlar var.

ebu hureyre yi gelecek olursak zaten onu bana doğru kaynak olarak gösteren birinin doğruluna inanmam. hz. peygamberimizin yanında sadece 3-4 yıl kadar yaşamış birinin hz ali den veya yanında yaşamış diğer büyüklerden daha çok hadis vermesi nasıl garipsenmez anlamıyorum.

şu videoyu izleyin ve ebu hureyrinin verdiği hadise bakın ve onu savunana bakın.

Sanki Cenab-ı Hak sanki dünyaya insandan kral olmuş ve dünyayı hakimiyeti altında bulunduran bir insan kralın egosuna sahipmiş gibi konuşmuş.

ebu hureyre başlı başına bir şaibeyken doğru olduğuna inanmak zaten komik ya.

Ayrıca sıçıp sıvama konusuna ve ergene bak muhabbetine geleceksen önce ergen sözlerini ve tavırlarını sona ersin sonra konuşalım derim.

ve son olarak burada kimse kimsenin dinine hakaret ettiği yok varsa çıksın biri desin şurda var.

mahşer yeri dediğimiz yer dünya mıdır ?

yani biz dirilip salak salak dolaşacağız galiba

o arayış içinde dolaşacağımız yer dünya mıdır ?

yoksa başka bir alem falan mı ?

evet dünyadır lakin israfil ilk sura üflediğinde taş üstünde taş baş üstünde baş kalmıyacaktır yeer gök paramparça edilicek

Sana dağlar hakkında soruyorlar. De ki: "Benim Rabbim, onları darmadağın edip savuracak"

"Yerlerini bomboş, çırçıplak bırakacaktır."

"Orada ne bir eğrilik göreceksin, ne de bir tümsek." (Taha Suresi, 105-107)

akabinde ve detayında sura 2.kez üfürülür

ur'a ikinci kez üfürülmesiyle birlikte toprağın altından dışarı çağrılan insanlar, yayılan çekirgeler gibi ve hızla koşarak kabirlerinden dışarı çıkarlar.

Gözleri 'zillet ve dehşetten düşmüş olarak', sanki 'yayılan' çekirgeler gibi kabirlerinden çıkarlar. (Kamer Suresi, 7)

... Sonra sizi yerden (toprağın altından) bir (kere) çağırma ile çağırdığı zaman, hemencecik siz (bir de bakarsınız ki) çıkarılmışsınız. (Rum Suresi, 25)

O gün yer, onlardan çatlayıp-ayrılır da (onlar,) hızla koşarlar. İşte bu, Bize göre oldukça-kolay olan bir haşir (sizi birarada toplama)dır. (Kaf Suresi, 44)

- Kendilerini çağıran çağırıcıya doğru yönelirler ve dikili bir şeye doğru yönelmiş gibi boyunlarını çağırıcıya uzatmış olarak koşmaya başlarlar. Ve bu çağrı daha önce benzerine rastlanmış bir çağrı da değildir:

... O çağırıcının 'ne tanınmış, ne görülmüş' bir şeye çağıracağı gün... (Kamer Suresi, 6)

O gün, kendisinden sapma imkanı olamayan çağırıcıya uyacaklar... (Taha Suresi, 108)

... sanki onlar dikili bir şeye yönelmiş gibidirler. (Mearic Suresi, 43)

vah ki ne vah .. :(

.....

ebu hureyre yi gelecek olursak zaten onu bana doğru kaynak olarak gösteren birinin doğruluna inanmam. hz. peygamberimizin yanında sadece 3-4 yıl kadar yaşamış birinin hz ali den veya yanında yaşamış diğer büyüklerden daha çok hadis vermesi nasıl garipsenmez anlamıyorum.

...

Ebu Hureyre:"(Bakınız!) Bağda-bahçede ağaç dikmek ve çarşı-pazarda alış-veriş yapmak gibi meşguliyetler, (her ne kadar sizin Peygamber’le (s.a.s.) beraberliğinize engel olsa da) bunlar benim O’nunla birlikteliğime mâni olmadı. Ben O’ndan sadece açlığımı giderecek bir lokma ekmek karşılığında bana öğreteceği birkaç kelimeyi bellemek için hep fırsat kolladım."

Ebû Hureyre (ra), Hz. Peygamber (asv)'dan naklettiği hadisleri halka öğretmeyi, ilmi gizlemenin günahındân kurtulmak için, kendisine bir görev sayıyordu."

Bu sebepten dolayı Ebu Hureyre'nin çok fazla hadisi vardır.

Üst Alt