Klima Tavsiyeleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Klima Tavsiyeleri

malum sicak aylar basladi, oturdugumuz yerde terliyoruz. türkiye gibi bir ülkede de must have bir ürün bunlar. almanyada ayda yilda tas catlasa 1 hafta sicak oluyor, sonra da normale dönüyor, ama türkiye öyle degil. aylarca süren sicaklik dalgalari oluyor.

forumda böyle bir konuyu aradim ama bulamadim. donanimhaberden de biraz yardim istemistim, tavsiye konusunda, ama kimse pek yardimci olmadi. ben de gecen gün kendim arastirdim ve kendime uygun bir klima markasi ve modeli sectim.

dün samsung bayisinden satin aldim bu ürünü. cumartesi günü ins kurulum icin gelecekler. biraz heyecanliyiz, sonucta bir daha oturdugumuz yerden terimiz akmayacak. elimdeki tüm cihazlarin samsung ekosistemine uygun olmasindan dolayi bu markada karar kildim biraz. gercekten tam olarak ne kadar kaliteli bir ürün bekliyor beni hicbir fikrim yok acikcasi.

kurulum yapildiktan sonra buraya birkac bilgi karalarim ve resim eklerim.

sizlerden de tavsiye ve öneri beklerim. bu konu altinda bilgileri toplayalim arkadaslar.

kim hangi klimayi kullaniyor, öneriyor ve memnun mu? birbirmize yardimci olalim burada.

Beko, Daikin ve Gree marka duvar tipi klimaları çeşitli mekanlarda kullanıyorum.

Birazcık bütçe işi tabi ki fakat Daikin’in klimaları çok kaliteli geliyor bana. Aralarından önereceğim Daikin olur. Fakat sanıyorum ki 12000 btu bir klima için 10.000 TRY gibi bir bütçeyi ayırmak gerek.

oncelikle, hayirli olsun - gule gule kullanin...

3 marka gozu kapali onerebilirim. kullandim ve halen de kullaniyorum.

-daikin
-panasonic
-mitsubishi

*daikin bu konu da dunya genelinde lider bir anlamda. mitsubishi takip eder genelde.
panasonic biraz fiyatli oluyor ama dort dortluk.....

ps;

daikin bizim takimin sponsoru idi gecmis donemde. halen devam ediyor lar mi bilmiyorum.
bu 3 u arasindan secim yapsaydim , ilk tercihim daikin olurdu.

General electrics var bende çok memnunum lakin şimdi fiyatlar uçmuş.

bir de klima için montaja geldiklerinde muhakkak vakumlama yapacaklarını teyit etmek gerekiyor. Genelde teknik servislerin vakumlama yapmama yönünde puştça eğilimleri oluyor. Nedenini anlamadığım bir şey. İş bittikten gaz basıldıktan sonra vakumun da bir anlamı kalmıyor.

Siz siz olun vakumlama videolarını izleyin ona göre işlem yapıp yapmadıklarına dikkat edin. Gaz basmadan önce muhakkak yaptıklarını gözünüzle görün

General electrics var bende çok memnunum lakin şimdi fiyatlar uçmuş.

bir de klima için montaja geldiklerinde muhakkak vakumlama yapacaklarını teyit etmek gerekiyor. Genelde teknik servislerin vakumlama yapmama yönünde puştça eğilimleri oluyor. Nedenini anlamadığım bir şey. İş bittikten gaz basıldıktan sonra vakumun da bir anlamı kalmıyor.

Siz siz olun vakumlama videolarını izleyin ona göre işlem yapıp yapmadıklarına dikkat edin. Gaz basmadan önce muhakkak yaptıklarını gözünüzle görün

bunu muhakkak sorarim aga eyvallah

2-3 aydir kullaniyorum

klima hakkinda birkac sey karalayacaktim ama unuttum

kullanimi ve temizlenmesi cok kolay bir alet

sagdaki filtreyi her 2-3 haftada bir, soldakini de ilk defa yikadim

sabunlu suyla beraber yarim saat küvetin icinde bekletiyorum tertemiz oluyor

aksama birkac resim daha atarim

20210912_105438.jpg

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

birkac resim telefonumda varmis

ben cok memnun kaldim bu aletten

35 derecede bile oda icindeki havayi her zaman serin tutmayi basardi

genelde yapay zeka modunda kullandim

yapay zekayi sectiginiz vakit disardaki havaya göre en uygun ayari secip onu uyguluyor

mesela havayi istedigi dereceye getirdigi vakit kapagini kapatip sadece hava deliklerinden veriyor havayi

bu sekilde daha sessiz oluyor

ekranin üzerindeki renkler de odanin icindeki hava kalitesini gösteriyor

mavi cok iyi
yesil iyi
sari kötü
kirmizi cok kötü

hava kötü oldugu vakit aritma sistemi devreye giriyor ve kendiliginden havayi temizliyor

app üzerinden de bin bir türlü ayari yapabiliyorsunuz

bu aralar aksamlari isitmak icin kullaniyorum ve o da sorunsuz ve sessiz sekilde oluyor

müthis bir alet tasarlamis adamlar bu kadar rahat ve güzel bir seyi kesinlikle beklemiyordum

Son düzenleme:
benim aldigim alete yüzde yüz zam gelmis

ben 11kya almistim simdi baktim ayni klima 22k

ilk defa hayatimda bu kadar kar yaptim bir seyden

ulan bu nedir yav klima alma hayalimiz bile az kalsin yalan olacakti

Üst Alt