Kocaman, Josef ve Topal'ı Derbiye Özel Hazırlıyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
452

Fenerbahçe'de derbi hazırlıkları sürüyor. Aykut Kocaman'ın Galatasaray karşısında kilit isimleri Josef de Souza ile Mehmet Topal olacak. İkili; pres, rakip atakları başlamadan kesme ve pas dağıtımından sorumlu olacak

'Orta sahayı alan takımın maçı da alacağını' belirten sarı-lacivertli çalıştırıcı, 2. bölgeyi ele geçirmeyi hedefliyor. Josef ile Topal top rakipteyken yapacakları presle Selçuk ile Belhanda'nın Rodrigues ve Feghouli ile pas bağlantısını kesecek.

PAS VE MAÇ TAKTİĞİNİ ÇALIŞTILAR

Galatasaray'ın atakları böylece olgunlaşmadan etkisiz hale getirilecek. Kapılacak toplar ise en hızlı şekilde kanatlara aktarılacak. Sarı-lacivertliler dünkü çalışmada da bu taktiğin provalarını yaptı. Antrenmanda oyuncular ayrıca 5'e 2 top kapma ve pas çalışmalarının yanı sıra hücum varyasyonları gerçekleştirdi.

BİTİRİM İKİLİ

Fenerbahçe'nin orta sahadaki vazgeçilmez ikilisi Josef ile Mehmet Topal, uyumlarıyla da dikkat çekiyor. İstikrarları ve fizik güçleriyle ön plana çıkan iki oyuncu, Galatasaray karşısında Kocaman'ın pres silahları olacak.

TOPAL VE ISLA DİNLENDİRİLDİ

Mehmet Topal ve Mauricio Isla dünkü antrenmana katılmadı. Topal'ın kan değerlerinde yorgunluk tespit edildiği, Isla'nın ise önceki gün yapılan idmanda ayağına basıldığı için ağrı hissetmesi nedeniyle dinlendirildiği bildirildi. Durumları ciddi olmayan iki oyuncunun da bugünkü çalışmaya katılmaları bekleniyor.

FATURASI AĞIR OLUYOR

Fenerbahçe ile Galatasaray'ın son 8 sezondaki derbilerinde yaşanan olaylar nedeniyle sarı-lacivertli kulüp 1 milyon 566 bin lira, sarı- kırmızılı kulüp 1 milyon 179 bin lira para cezası aldı. Kanarya'ya 7, Aslan'a 3 maç seyircisiz oynama cezası verildi. Fener'de Volkan ile Meireles 8'er maç, Cimbom'da ise Engin Baytar 11 maçla en çok ceza alan oyuncular oldu.

A Spor

Aykurd hocanın 2.yarıda ekici ve valbüena hamlelerini devreye sokmak zorunda kalacağı hususunda mutabakata varalım.

Su rezil kadrodan deyip durmayin. Kadronun onemi yok bu maclarda, herifler belkide turkiyenin en iyi kadrosuna sahip olan Besiktasi iki macta kafa tuttu bildigin. Ballilar mi? Ballilar. Fakat bu maclarda hem sans, ozguven ve moral onemli olacakdir, kadronun gucu pek fazla soyleyecege yoktur.

Su rezil kadrodan deyip durmayin. Kadronun onemi yok bu maclarda, herifler belkide turkiyenin en iyi kadrosuna sahip olan Besiktasi iki macta kafa tuttu bildigin. Ballilar mi? Ballilar. Fakat bu maclarda hem sans, ozguven ve moral onemli olacakdir, kadronun gucu pek fazla soyleyecege yoktur.
sen maçları izlediysen de izlediğinden bir şey anlamamışsın. Kadıköyde kazandıkları maçı iki penaltıyla aldılar. Negredonun 50 metre geriden geldiği pozisyona ofsayt dediler. Bjk %60-70 topla oynadı ve maçın tek hakimiydi. Quaresma salağı atılmasa maç farka giderdi. Vodafone stadında ise ilk yarıyı çöpe attılar ama ikinci yarı feneri ezip geçtiler. kupada ise şenol güneş efendi lensi mensi oynattı, nispeten yedekler oynadı ve yine quaresma salağı gaza gelip atıldı. oynanan 6 devrede fener toplasan 2 devre top oynamıştır.

Tudor malı saçmalamasa feneri kendi sahamızda paspas yapardık. gidip linnes ve rodriguesin yerine tolga ciğerci ve denayeri oynattı, takımın şirazesini kaydırdı.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

sen maçları izlediysen de izlediğinden bir şey anlamamışsın. Kadıköyde kazandıkları maçı iki penaltıyla aldılar. Negredonun 50 metre geriden geldiği pozisyona ofsayt dediler. Bjk %60-70 topla oynadı ve maçın tek hakimiydi. Quaresma salağı atılmasa maç farka giderdi. Vodafone stadında ise ilk yarıyı çöpe attılar ama ikinci yarı feneri ezip geçtiler. kupada ise şenol güneş efendi lensi mensi oynattı, nispeten yedekler oynadı ve yine quaresma salağı gaza gelip atıldı. oynanan 6 devrede fener toplasan 2 devre top oynamıştır.

Tudor malı saçmalamasa feneri kendi sahamızda paspas yapardık. gidip linnes ve rodriguesin yerine tolga ciğerci ve denayeri oynattı, takımın şirazesini kaydırdı.

Murhan yazdiklarimi okuyormusun sen? Ben Fenerin iyi oynadigini soylemiyorum, ama ben sonuclara odaklandim? Kadrolara gore sonuclara bakarsak eger o zaman fenerin yaratigini soyleyebiliriz cunku evet kagit uzere fenerin kadrosu cok gucsuz. Fakat hikaye bambaska. Sonuclara bak.

Son düzenleme:
Murhan yazdiklarimi okuyormusun sen? Ben Fenerin iyi oynadigini soylemiyorum, ama ben sonuclara odaklandim? Kadrolara gore sonuclara bakarsak eger o zaman fenerin yaratigini soyleyebiliriz cunku evet kagit uzere fenerin kadrosu cok gucsuz. Fakat hikaye bambaska. Sonuclara bak.
Kadronun nesi önemli değil?

Hiç bir oyuncu atılmazsa, kaliten varsa
ve oyuncular maça konsantre olduysa çıkıp maçtan istediğini alır ve gelirsin.

Tek yaptıkları iş hır gür çıkarıp rakibin dikkatini dağıtmak ve hakemle uğraşmak. O arada bir tane sıkıştırıp skora yatmak. Oyun olarak Fenerbahçe hiç bir şey yapamıyor. Sağda Nabil Dirar, solda Atıf ve ileride Fernandao ile oynayan takımı yenemezsek bahane üretmesinler. Orta sahasında Topal-Souza, avrupa maçlarında elek olan Caner ve Gökhanı bile kesemeyen Hasan ve Şener oynayacak.

Kadronun nesi önemli değil?

Hiç bir oyuncu atılmazsa, kaliten varsa
ve oyuncular maça konsantre olduysa çıkıp maçtan istediğini alır ve gelirsin.

Tek yaptıkları iş hır gür çıkarıp rakibin dikkatini dağıtmak ve hakemle uğraşmak. O arada bir tane sıkıştırıp skora yatmak. Oyun olarak Fenerbahçe hiç bir şey yapamıyor. Sağda Nabil Dirar, solda Atıf ve ileride Fernandao ile oynayan takımı yenemezsek bahane üretmesinler. Orta sahasında Topal-Souza, avrupa maçlarında elek olan Caner ve Gökhanı bile kesemeyen Hasan ve Şener oynayacak.

Yav sen cok normatif yaklasiyorsun konuya, evet futbol mac anlatigin gibi olmali, ama futbol maci degil bu derbi maci. Derbi maci Karabük macindan farkli olur. Sen git Kadikoye bakalim iyi bir kadro ile kolay olacak mi mac. Dedigin gibi Fenerbahce taraftari ile gazlaniyor, hakemle ugrasiyor vs. yapiyor evet cunku derbi maci, derbi maclarin ''kurallari'' bu dur.
Cok iyi kadro ile git, Fenerbahce berbat olsun olmasin, yinede kolay gecmez mac. Kadronun gucu diger maclara gore bir onemi yoktur, en azindan cok fazla azaliyordur benim gozumde.

Son düzenleme:
josef bizim maçlarda kante kesiliyor sanki. gerçi çok da bir önemi yok arkadaşın dediği gibi u21 ile çıksalar yine de pek fark eden bir şey olmuyor. fener yenildiği anda kendileri açısından lig bitiyor bunu yayıncı kuruluş federasyon ve gizli odak güçler istemez. son yıllarda beraberliğin bile yettiği buna benzer durumlarda olan tüm maçlarda yenildik. bir an önce oynansa bitse şu maç.

Üst Alt