Kolanın içindekiler


arkadaslar paylasıcak yer bulamadım buraya yazayım deim iste kola:lütfen bu konuyu kaldırmayın adminler :bid:Coca-Cola'nın içindekiler bölümüne baktınız mı?İşte:

İçindekiler:Su,şeker,karbondioksit,renklendirici,a sitliği düzenleyici,Coca-Cola özütü,kafein.Altı çizili yeri gördünüz mü?İşte o Coca-Cola Özütü denilen şey,Cochineal böceğidir.Bu böcek Kanarya Adaları'nda ve Meksika'da yaşar.Kaktüslerin üzerinde iğrenç bir şekilde yaşayan bu böcek köylüler tarafından toplanır.Sonra başka yerlere verilir.Onlar öğütülerek ve kesilerek karminik asite dönüştürülür.Bu asit su şeklinde olduğu için kolanın içine karıştırılır.Ve biz böceğin öğütülmüş suyunu içeriz.Ayrıca şimdi anlatacağım şey en az Cochineal böceği kadar iğrenç.Bu kolanın içinde meyan kökü var.Tonlarca meyan kökü bir kamyona kepçe ile doldurulduğu için arasındaki böcekleri ve fareleri ayıklama zahmetine girmiyorlar.Ve ancak bunlar öğütüldükten sonra farenin kol,bacak,beyin vs. süzgeç ile ayıklanıyor.Onun dışında farenin öz suyu,kanı vs. kolaların içine karışıyor.Sonuç olarak kolanın içinde bunları içiyoruz.Ayrıca başka bir şey daha anlatacağım.Teneke kutu kolaların direk içilmemesi gerekiyor çünkü bu kolalar yapılıyor.Teneke kutulara konuyor ve bodrum gibi bir yere bırakıyorlar.Sonra fareler de orada cirit atıyor,geziyor,dolaşıyor,hatta idrarını bile onların üstüne yapıyor.Sonra bu kutular hiç temizlenmeden direkt olarak marketlere gidiyor.Onlar da hiç bir şey yapmıyor.Biz alıyoruz ve hemen içiyoruz.Aslında onları içmeden ve açmadan önce dışını deterjan ile temizleyip sonra bir bardağa boşaltmamız gerekiyor.Bunun yüzünden ölen birisi bile olmuş.Lütfen bunu okuyan herkes benim bunu kopyala yapıştır yöntemi ile yapmadığımı anlasınlar
 
Cevap: Kolanın içindekilerAdamlar 342342342133423 defa üretim tesislerini gezdirdi millete,hala inanıyorsunuz şu saçmalıklara.Cahil olup her okuduğunuza inanmayın.
 
Cevap: Kolanın içindekilerBöyle iftiralar atarak,coca cola nın özel maddesini açıklatmaya çalışıyorlar ama yemez :eek:
 
Cevap: Kolanın içindekilerDepolama ile ilgili olan kısım doğru. Bölge dağıtımların depoları çok sıhhi değil.Kola özütü Amerika da üretilip geliyor ve onun içeriğini Pepsi-Cola Türkiye genel müdürü bile bilmiyor (emin olun bilmiyor, birebir sordum) iken kim bilipte yayınlamış çok merak ediyorum. Ayrıca Adana daki Pepsi-Cola fabrikasını ve Mersin deki Coca-Cola fabrikasını didik didik defalarca gezmiş biri olarak iki fabrikanında ultra temiz oldugunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. ( Anadol Efes Biracılık ı da gezdim o da tertemiz :D )

Kimse bu firmaları savundugumu falan sanmasın lütfen, çünkü hiçbir şekilde kola içmeyen biriyim. Bunu da belirtmek istedim.

Saygılarımla.
 
Cevap: Kolanın içindekilerİçerken aklıma geliyor ama böcekleri düşünüyordum sadece şimdi fareleride düşüneceğim içerken.:tiphat:
 
Cevap: Kolanın içindekilerYalannnn,iftira bunlar. Annelerimiz,babalarımız bunlara inanıp bize yasaklıyorlar.:eek::D Bırakamam valla her gün içerim mutlaka.:D
 
Cevap: Kolanın içindekilerYahu ne varsa var. İçiliyor mu? Tadı güzel mi? Dünya'da milyar insan sevip, beğenerek içmiyor mu? Bizim ülkede özellikle çok tutmuş bir ürünü karalamak kadar kimsenin üstüne yoktur. Özellikle birde ilk sebepleri gavur malıdır. Sanki onların değimiyle ''gavur'' olmayan mal var. Yapsana bir kola, görüyoruz kristal ve kola turkanızı. Kolanın zararı elbet vardır, kilo yapar bilmem ne ama istemeyen içmez bu kadar basit.
 
Cevap: Kolanın içindekilercoca-cola.jpg
Afiyet olsun :tiphat:
 
Üst Alt