Köln'de Yılbaşı Gecesi Toplu Taciz Krizi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Köln'de Yılbaşı Gecesi Toplu Taciz Krizi

Yılbaşı akşamı Köln ve Hamburg’da kadınlara yönelik kitlesel taciz ile yankesicilik olayları Almanları şoke etti. Köln’de çoğu Kuzey Afrika kökenli bin kişilik bir gruptan en az 200 kişinin kadınlara cinsel tacizde bulunduğu ve değerli eşyalarını gasp ettiği belirtildi. Köln’de 60, Hamburg’da altı kadın şikayetçi olurken Federal Adalet Bakanı Maas işlenen suçu, “Organize suçlarda yeni bir boyut” olarak tanımladı.

Yılbaşı akşamı Köln’de merkez tren istasyon meydanında kadınlara yönelik kitlesel cinsel taciz ve yankesiciliğin boyutlarının sanılandan büyük olması herkesi şoke etti.

Şikayetçi olan kadın sayısı 60’a yükselirken, bin civarında kişinin zanlı durumunda olduğu bildiriliyor. Çok sayıda şikayetin ulaştığı Köln polisi olayı “Suç eylemlerinde yeni bir boyut” olarak değerlendi. Beş zanlıyı göz altına alan Köln polisi, olayları derinlemesine araştırmaları için 10 kişilik bir soruşturma timi kurdu. Köln Emniyet Müdürü Wolfgang Albers olayları “katlanılamaz bir durum” olarak tanımladı, şimdiye kadar 60 kadının şikayetçi olduğunu bildirdi. Bunların dörtte birinin cinsel tacizden şikayetçi olduğu bildirildi. Olaylarda en az 80 kişi ise yaralandı.

Bu arada Hamburger Abendtblatt gazetesi yılbaşı akşamı Hamburg’da da genç kadınlara cinsel taciz saldırısı yapıldığını yazdı. Polisin de doğruladığı habere göre St. Pauli meydanında çok sayıda erkek, kadınları sıkıştırıldı, bazıları gasp edildi. Hamburg’da şimdiye kadar altı kadının şikayetçi oldu. Köln’de şikayetçi olan 60 kadının şikayetleri arasında cinsel taciz, çanta, cep telefonu ve cüzdanının çalındığı yer aldı. Polis Köln’de henüz şikayetçi olmayan başka kadın mağdurların da olduğundan hareket ediyor.

Köln Emniyet Müdürü Albers saldırganların çoğunlukla Kuzey Afrikalı Arap kökenliler olduğunu, en fazla da cinsel suçların işlendiğini aktardı. Hamburg polisi de saldırganların “güney veya Arap ülkeleri kökenli” olduklarını bildirdi.

KADIN BAŞBAKAN: SUÇLULAR SINIR DIŞI DA EDİLEBİLMELİ
Yaşananlara her kesimden tepki yağdı. Kuzey Ren Vestfalya (KRV) İçişleri Bakanı Ralf Jäger, Köln'de yaşananlara tepki göstererek, "Kuzey Afrikalı erkekler grubunun savunmasız kadınlara yüzsüz bir şekilde cinsel tacizde bulunmalarını hiçbir şekilde kabullenemeyiz." dedi.

Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker de yaşananlara tepki gösterdi ve bir kriz zirvesi topladı. Başkan Reker, "Köln’de ziyaretçilerin saldırıya uğrama korkusu taşımalarına izin verilemez. Biz, burada hukukun hakim olmadığı bir yer oluşmasına izin veremez ve bunları tolere edemeyiz." dedi.

KRV Başbakanı Hennelore Kraft da saldırıları sert şekilde kınadı. Sert cezaların ipuçlarını veren Kraft, “suçlular sınır dışı da edilebilmeli.” dedi.

POLİS SENDİKASI: BU TÜR SUÇA İLK KEZ TANIK OLUYORUZ
Diğer yandan Polis Sendikası GbP de yaşananların korkunç olduğunu kaydetti. GdP KRV Başkanı Arnold Plickert, "Bu şiddetin tamamen yeni bir boyutu. Böyle bir şeyi şimdiye kadar görmemiştik.” dedi. Olaylarla ilgili Köln polisinin kurduğu 10 kişilik “Soko Neujahr” adlı ekibin öncelikle güvenlik kameralarındaki görüntüleri inceledikleri bildirildi. Polisin verdiği bilgilere göre yılbaşı akşamı saat 23.00 sularında bin civarında kuzey Afrika kökenli erkekler grubu olay yerinde dikkat çekti.

Grubun öncelikle olay yerindeki yılbaşını kutlayanlara havai fişeklerle saldırdığı, 15 ile 35 yaşlarında oldukları bildirilen saldırganların alkollü oldukları bildiriliyor. Kadınlara saldırıların ise saat 00.30 ile 04.00 arasında gerçekleştiği kaydedildi.

https://www.cihan.com.tr/tr/yilbasi-gecesindeki-taciz-vakalari-almanyayi-soke-etti-1978418.htm

köln polisi dogrulamis
yapanlar suriyeli
bu olay daha cok kelle alacaktir
kac gündür üc maymunu oynuyordu devlet kimlikleri belirsiz diyorlardi ama yalanmis
ilk günden beri biliyorlarmis

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk

Bir soz var onu soyleyen insan ne guzel insandir. "Yazin yedigin hurmalar kisin gotunu tirmalar diye" sen her turlu o insanlari yerinden yurdundan etmek icin yardimi sagla, yore halkinin cahil kalmasi icin yillarca plan yap uygula sonra bitarafina patlasin.
Bu canavari yaratanlarin bugun aglamasina gerek yok

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesin yarısı turkiyeden giden sapıklar .

Lanet gelsin yönetime!
Defolma Sırası Sizde ÇAPSIZLAR!

türkiyeden giden sapiklar ha bu almanci demek, peki türkiyede yasayanlara nediyeceksin burda en azindan böyle haberler binde bir cikiyo türkiyede hergün buna nediyeceksin IRKCI kardes actirmayin insanin agzini cuma cuma zekanizi gelistirin konusmadan önce sayayimmi örneklar: özgecan, anasini dograyan kizi, cocuguna iskence yapan üvey anne bu tür yorumlari okudukca migdemi git giden bulandiriyorsunuz cok okuyorum gecende bu tür saldirilara magruz kaldi yurtdisinda yasayanlar tepki gösterdim yine gösteririm YETER bumu laiklik atatürk diyorsunuz kemikleri sizliyordur kendi milletine atifta bulunanlari hisediyorsa!

türkiyeden giden sapiklar ha bu almanci demek, peki türkiyede yasayanlara nediyeceksin burda en azindan böyle haberler binde bir cikiyo türkiyede hergün buna nediyeceksin IRKCI kardes actirmayin insanin agzini cuma cuma zekanizi gelistirin konusmadan önce sayayimmi örneklar: özgecan, anasini dograyan kizi, cocuguna iskence yapan üvey anne bu tür yorumlari okudukca migdemi git giden bulandiriyorsunuz cok okuyorum gecende bu tür saldirilara magruz kaldi yurtdisinda yasayanlar tepki gösterdim yine gösteririm YETER bumu laiklik atatürk diyorsunuz kemikleri sizliyordur kendi milletine atifta bulunanlari hisediyorsa!
Renktaş sen beni yanlış anlamişsin.
Ben almancı kastetedim.

Yılbaşı, gezi vs.için almanya 'ya turkiyeden gidenleri kastettim.
Genlerinde var yapacak bişey yok.

Lanet gelsin yönetime!

ooo taciz önümüzdeki sene sizi İstiklal Caddesi'nde görürüz kesin.Turistleri iyi elliyolardı burdaki hanzolar.

Renktaş sen beni yanlış anlamişsin.
Ben almancı kastetedim.

Yılbaşı, gezi vs.için almanya 'ya turkiyeden gidenleri kastettim.
Genlerinde var yapacak bişey yok.

Lanet gelsin yönetime!

ha o ayri kusura bakma ozaman ama yinede sözlerimi bazilari okusun üzerine pay sahibi hisedenler düsünmelerini isterim

Gardaş nedir bu işin aslı astarı? Almancılar çıkmasın bu işin altından

yok ya su arablarin isi . Net bi sekilde hemde . Bu **** yüzünden bizim isimlerimiz batiyor . Tam kabul etmeye basliyorlardi bizi yeniden, bu gavat ogullari cikti. Yemin ederim Alman olsam 100% nazi olurdum. Nedir bu ülkenin bu heriflerden cektigi.

Üst Alt