Komprador Uşaklığı & ultrAslan'ın Resmen Yıkılışı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Komprador Uşaklığı & ultrAslan'ın Resmen Yıkılışı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dün gece ALi SAMi YEN stadında oynadığımız ve 0-0 beraberlikle sonuçlanan Ajax maçının analiziyle uğraşmaya gelene kadar belki de haftalarca analiz etmemiz gereken başka sonuçlar karşımızda durmaktadır.

Tarihi şan ve şerefle dolu bir camia olan Galatasaray'ın ağırlığınca altın değerindeki arazisi Mecidiyeköy'den vazgeçerek Seyrentepe'deki YENi ALi SAMi YEN'e geçtiği gece açılış töreninde malumunuz TOKi denen milli sömürü ve ganimet avcısı kurumun başkanı mikrofonu eline geçirerek içindeki pisliği kusmuş, Galatasaray kulübünün mevcut ve geçmiş yönetim ve taraftarlarına hakaretler yağdırmış, bunun sonucunda da hiçbir zaman Para çarklarının siyasi dümenine kulpluk yapmamış onurlu Galatasaray taraftarının en hafif tabiriyle protestosuna maruz kalmıştır, bu densizin normal şartlarda başına gelebilecekler protestodan çok daha ağır şeylerdir ancak Galatasaraylılığın verdiği bilinç bizleri, TOKi başkanının sahip olduğu karanlık zihniyetten arı tutmaktadır.

Taraftarlarımız, tüm camiamızın değerlerine bir kalemde alenen söven bu ahlaksıza tepkisini, uğultuyla vermiş sesini kesmiştir. Ancak bu işin peşini bırakmamak ve taraftar nezdinde dahi hukuki mücadele başlatmak gereklidir.

Gelelim Başbakana; katıldığı stad açılışını bir miting yeri zannederek kendisini Padişah gibi karşılatarak ''Bu stadı size ben yaptım(!)'' havası vermeye çalışmış kısacası tam anlamıyla bir siyasi çıkar gütmüştür. Galatasaray taraftarı da en Sosyal hakkı olan Protesto gücünü kullanmış ve onun da bu rant mücadelesini bertaraf etmiştir.

Adnan Polat; Sen bu camia'nın gördüğü en ne dediğini bilmez, nerde ne yapacağını bilmez ve rant düşkünü başkanısın, sana ve senin ekibine binlerce kez yazıklar olsun ve dahi seni destekleyen bizlere de yazıklar olsun ki meğer biz belayı kendimiz getirmişiz başımıza. Bugün kendi taraftarına ''Bunlar Galatasaray'lı değil(!)'' diyerek hakaret edip sırtını dönüp çekip gittin ve iş hayatındaki çıkarları ne yazık ki başkanı olduğun kulübe tercih ettin, tam bir yalakalık örneği sergiledin. TOKi başkanı denen densize dersini veremeyecek, taraftarına sahip çıkamayacak ve dahi değil masaya yumruğunu vurmak bu adamlara destek çıkacak kadar aciz bir İnsansın. Yazıklar olsun...

Son olarak değinmek istediğim konu; ultrAslan:

Sitelerinden yayınladıkları yalakalık ve çanakcılık kokan ucuz bildirileriyle aslında Galatasaray'dan ne derece uzak ve menfaat peşkeşçisi olduklarını kanıtladıkları gibi, Komprador Uşaklığı nasıl olur bunun da dersini harfiyyen öğrettiler. Kısacası kendilerini bu gece FESHETMİŞLERDİR !

ultrAslan sitesindeki ilgili başlığa girip toplu istifa mesajlarını okuyabilirsiniz.

Ve nihayet;

Yaşasın Tam Bağımsız GALATASARAY TARAFTARI ! Yaşasın ruhunu metalaştırmayan GERÇEK GALATASARAY EMEKÇİLERİ !

Sizlerle gurur duyuyoruz, Protesto eden tüm herkesi canı gönülden kutlarım. Galatasaray'lılık pısırıklık değil hakkının yendiği ortam Babasının Evi olsa orayı üçkağıtçıların BAŞINA YIKABİLMEKTİR !

Saygılarımla.

Cevap: Komprador Uşaklığı & ultrAslan'ın Resmen Yıkılışı

Dün gece ALi SAMi YEN stadında oynadığımız ve 0-0 beraberlikle sonuçlanan Ajax maçının analiziyle uğraşmaya gelene kadar belki de haftalarca analiz etmemiz gereken başka sonuçlar karşımızda durmaktadır.

Tarihi şan ve şerefle dolu bir camia olan Galatasaray'ın ağırlığınca altın değerindeki arazisi Mecidiyeköy'den vazgeçerek Seyrentepe'deki YENi ALi SAMi YEN'e geçtiği gece açılış töreninde malumunuz TOKi denen milli sömürü ve ganimet avcısı kurumun başkanı mikrofonu eline geçirerek içindeki pisliği kusmuş, Galatasaray kulübünün mevcut ve geçmiş yönetim ve taraftarlarına hakaretler yağdırmış, bunun sonucunda da hiçbir zaman Para çarklarının siyasi dümenine kulpluk yapmamış onurlu Galatasaray taraftarının en hafif tabiriyle protestosuna maruz kalmıştır, bu densizin normal şartlarda başına gelebilecekler protestodan çok daha ağır şeylerdir ancak Galatasaraylılığın verdiği bilinç bizleri, TOKi başkanının sahip olduğu karanlık zihniyetten arı tutmaktadır.

Taraftarlarımız, tüm camiamızın değerlerine bir kalemde alenen söven bu ahlaksıza tepkisini, uğultuyla vermiş sesini kesmiştir. Ancak bu işin peşini bırakmamak ve taraftar nezdinde dahi hukuki mücadele başlatmak gereklidir.

Gelelim Başbakana; katıldığı stad açılışını bir miting yeri zannederek kendisini Padişah gibi karşılatarak ''Bu stadı size ben yaptım(!)'' havası vermeye çalışmış kısacası tam anlamıyla bir siyasi çıkar gütmüştür. Galatasaray taraftarı da en Sosyal hakkı olan Protesto gücünü kullanmış ve onun da bu rant mücadelesini bertaraf etmiştir.

Adnan Polat; Sen bu camia'nın gördüğü en ne dediğini bilmez, nerde ne yapacağını bilmez ve rant düşkünü başkanısın, sana ve senin ekibine binlerce kez yazıklar olsun ve dahi seni destekleyen bizlere de yazıklar olsun ki meğer biz belayı kendimiz getirmişiz başımıza. Bugün kendi taraftarına ''Bunlar Galatasaray'lı değil(!)'' diyerek hakaret edip sırtını dönüp çekip gittin ve iş hayatındaki çıkarları ne yazık ki başkanı olduğun kulübe tercih ettin, tam bir yalakalık örneği sergiledin. TOKi başkanı denen densize dersini veremeyecek, taraftarına sahip çıkamayacak ve dahi değil masaya yumruğunu vurmak bu adamlara destek çıkacak kadar aciz bir İnsansın. Yazıklar olsun...

Sitelerinden yayınladıkları yalakalık ve çanakcılık kokan ucuz bildirileriyle aslında Galatasaray'dan ne derece uzak ve menfaat peşkeşçisi olduklarını kanıtladıkları gibi, Komprador Uşaklığı nasıl olur bunun da dersini harfiyyen öğrettiler. Kısacası kendilerini bu gece FESHETMİŞLERDİR !

ultrAslan sitesindeki ilgili başlığa girip toplu istifa mesajlarını okuyabilirsiniz.

Ve nihayet;

Yaşasın Tam Bağımsız GALATASARAY TARAFTARI ! Yaşasın ruhunu metalaştırmayan GERÇEK GALATASARAY EMEKÇİLERİ !

Sizlerle gurur duyuyoruz, Protesto eden tüm herkesi canı gönülden kutlarım. Galatasaray'lılık pısırıklık değil hakkının yendiği ortam Babasının Evi olsa orayı üçkağıtçıların BAŞINA YIKABİLMEKTİR !

Saygılarımla.

:tiphat::tiphat::tiphat:

10 numara reyimsi bir yazı, ama en önemli nokta şudur; uA denen oluşumu kaale bile almıyorum, onlar birer zavallı.

Bugün kendi taraftarına ''Bunlar Galatasaray'lı değil(!)'' diyerek hakaret edip sırtını dönüp çekip gittin

TOKİ başkanını ıslıklayanları bende kutluyorum. Mesela onu kınayan GSC'nin ve nadir bir kaç spor sitesinin değeri benim gözümde dahada artmıştır.

Daha toki başkanı olaylarından öncelerinde ismi söylenir söylenmez, başbakanı ıslıklamanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Az veya çok kilit noktalarda o adamında emeği oldu bu stad için. Bu konuda bildiri yayınlayan uA'yı normal karşılıyorum ve bir yıkılış içinde olmadıklarını düşünüyorum.

Yaşasın Bağımsız GALATASARAY TARAFTARI!!

Beleşciler, Yalakalar uzak dursun artık.. Soyutlayın atın bunları içinizden..

Katılıyorum her cümlesine.

Not : Komprador, yabancı kapitalist düzenle ortaklık eden yerli kişi anlamına gelir. Burda yersiz kullanmışsız. Pek de önemli değil kelimeler, kelam geçtikten sonra.

Bugün bazı zatı muhteremlerin Galatasaray'lı olmasından utansam da bu tutumumuzdan dolayı Galatasaray'lılığımla bir kez daha gurur duydum..

Ellerinize sağlık, müthiş yazı.

Polat efendi bak yeni Stadyum açılışını yaptın, başın göğe erdi. Bırak git artık.

Adnan Polat, Ultraslan, Hakan Sükür. Bu geceden sonra hic biri Galatasarayli degildir gözümde. Galatasaray şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez demis ya Baba Gündüz, Galatasaray artik sizi sevmiyor.

Eline sağlık ama bence işin en önemli yanını göz ardı ediyoruz. Keza varsayalım bu stad GS'nin hakkı değildi varsayalım başbakan sayesinde oldu bakanlar sayesinde oldu vs. Ben kimsenin kendi oturduğu evden giydiği elbiseden ya da bindiği arabadan-gemicikden fedakarlık ettiğini sanmıyorum. Yapılan ayrıcalık GS'ye bile olsa yanlıştır ( Farazi bir ayrıcalık düşünüldüğünde.) Daha önemlisi bu ayrıcalık yine bizlerin parasından yapılmıştır. Yani çok büyük başbakan eğer ayrıcalık yaptıysa ; memura yapılan zamdan fedakarlık yapmıştır , eğitime harcanması gereken paradan fedakarlık yapmıştır, iş sahası kurulması gereken paradan fedakarlık yapmıştır, emekliye yapılması gereken zamdan fedakarlık yapmıştır vs. vs. . Netice şudur ki SEN KİMİN PARASINI KİME VERİYOSUN canım kardeşim !!! Son olarak ufak bir not :

Dünyanın En Tuhaf Mahluku

Akrep gibisin kardeşim,

korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.

Serçe gibisin kardeşim,

serçenin telaşı içindesin.

Midye gibisin kardeşim,

midye gibi kapalı, rahat.

Ve sönmüş bir yanardağ ağzı gibi korkunçsun, kardeşim.

Bir değil,

beş değil,

yüz milyonlarlasın maalesef.

Koyun gibisin kardeşim,

gocuklu celep kaldırınca sopasını

sürüye katılıverirsin hemen

ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.

Dünyanın en tuhaf mahlukusun yani,

hani şu derya içre olup

deryayı bilmiyen balıktan da tuhaf.

Ve bu dünyada, bu zulüm

senin sayende.

Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer

ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak

kabahat senin,

- demeğe de dilim varmıyor ama -

kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

NAZIM HİKMET RAN

Dailymotion - Akrep gibisin kardeşim genco erkal - Magazin Kanalı

Bu forum ideolojinizi yayacağınız bir forummudur? Tum Galatasaraylılar sizin ideolojinizimi benimsemişlerdir? Laf söyleyeceğim diye gerçekten komik duruma düşüyorsunuz. Sokağa çıkın ve düşüncelerinizi paylaşın kaç Galatasaraylıyı sürükleyeceksiniz merak içerisindeyim. İyice cılkı çıktı bu konunun.

Kendisini Galatasaraylı addeden bazı kesimlerden utandıgımız, ama Galatasaraylılığımız ile bir kez daha gurur duydugumuz bir gece yaşadık.

Eger bu gece uA denen ne yaptıgı belli olmayan zümreden kurtulmamıza da vesile olacak ise, benim teklifim 15Ocak tarihi Galatasaray Özgürlük günü ilan edilsin!

[video=dailymotion;x9dgkh]https://www.dailymotion.com/video/x9dgkh_zulfu-livaneli-ey-ozgurluk_music[/video]

Tamamen siyasi düşüncelerle yazmışsın adam başbakan tabii gelecek stada krallar gibi geldiğini söyledin napacaktı adam kale arkasına pusup öyle mi izleyecekti?

Giderek kendinden, kendi ananesinden, kendi terbiyesinden uzaklaşmaya başladı.

Dün Ali Sami Yen Telekom Arena’nın açılışında olan bitenler tüm Galatasaraylılar için utandırıcı bir olaydır.

Bir Başbakan, fikirlerine katılırsınız, katılmazsınız, tarzını seversiniz, sevmezsiniz kimse karışamaz. Sizin stadınızın açılışına gelmiş, konuğunuz, üstelik de açılışını yaptığınız stadın yapımında başından sonuna destek olmuş, organize etmiş, zorlamış hatta bu yüzden tepki toplamış, siz o Başbakan’ı yuhalayamazsınız.

Eğer yuhalayacak kadar kendinize, kulübünüze uzak buluyorsanız toplarsınız genel kurulunuzu ve dersiniz ki, “Biz o stada gitmiyoruz. Biz onun yaptırdığı stadı istemiyoruz ve orada maç yapmayacağız” Galatasaray’a hediye edilen bu stadı reddedersiniz.

Açılışına gitmek bir yana, açılışını yapmazsınız bile.

Sonra da Ali Sami Yen’i zaten iade etmiş olduğunuz için gidersiniz Kartal da mı, Güngören de mi neredeyse maçlarınızı oynarsınız.

Ama Başbakan’ı orada yuhalayamazsınız bu biiiiir!

İkincisine gelince.

Yahu bu bırakın Galatasaray’ı, Türklüğün ananesinde yoktur konuğa hakaret etmek.

İnsanın evine kanlısı gelse dokunmaz, tek kelime etmez, sokakta vuracağı adam evine gelince biraz adam gibi adam olan ona dokunmaz, hakaret etmez. Hürmete layık değilse bile hürmet gösterir konukluğun hatırına.

Galatasaray taraftarının yaptığı büyük ayıptır.

Hem de en büyüğünden.

Ve bir şey söyleyeyim mi, Başbakan bunu ödetir Galatasaray’a.

O stadın ne yan yolları yapılır, ne başka bir şeyi bundan sonra.

Doğru mu yapar!

Bence doğru yapar.

Siz siyasetle sporu, siyasetle konukseverliği birbirine soktunuz mu, o da sokuverir.

Bu hakkı da ona siz vermiş olursunuz.

Anladınız mı!

Alıntı

Şimdi söyleyin bu aptalca protestodan kim zararlı çıkacak?

Giderek kendinden, kendi ananesinden, kendi terbiyesinden uzaklaşmaya başladı.

Dün Ali Sami Yen Telekom Arena’nın açılışında olan bitenler tüm Galatasaraylılar için utandırıcı bir olaydır.

Bir Başbakan, fikirlerine katılırsınız, katılmazsınız, tarzını seversiniz, sevmezsiniz kimse karışamaz. Sizin stadınızın açılışına gelmiş, konuğunuz, üstelik de açılışını yaptığınız stadın yapımında başından sonuna destek olmuş, organize etmiş, zorlamış hatta bu yüzden tepki toplamış, siz o Başbakan’ı yuhalayamazsınız.

Eğer yuhalayacak kadar kendinize, kulübünüze uzak buluyorsanız toplarsınız genel kurulunuzu ve dersiniz ki, “Biz o stada gitmiyoruz. Biz onun yaptırdığı stadı istemiyoruz ve orada maç yapmayacağız” Galatasaray’a hediye edilen bu stadı reddedersiniz.

Açılışına gitmek bir yana, açılışını yapmazsınız bile.

Sonra da Ali Sami Yen’i zaten iade etmiş olduğunuz için gidersiniz Kartal da mı, Güngören de mi neredeyse maçlarınızı oynarsınız.

Ama Başbakan’ı orada yuhalayamazsınız bu biiiiir!

İkincisine gelince.

Yahu bu bırakın Galatasaray’ı, Türklüğün ananesinde yoktur konuğa hakaret etmek.

İnsanın evine kanlısı gelse dokunmaz, tek kelime etmez, sokakta vuracağı adam evine gelince biraz adam gibi adam olan ona dokunmaz, hakaret etmez. Hürmete layık değilse bile hürmet gösterir konukluğun hatırına.

Galatasaray taraftarının yaptığı büyük ayıptır.

Hem de en büyüğünden.

Ve bir şey söyleyeyim mi, Başbakan bunu ödetir Galatasaray’a.

O stadın ne yan yolları yapılır, ne başka bir şeyi bundan sonra.

Doğru mu yapar!

Bence doğru yapar.

Siz siyasetle sporu, siyasetle konukseverliği birbirine soktunuz mu, o da sokuverir.

Bu hakkı da ona siz vermiş olursunuz.

Anladınız mı!

Alıntı

Şimdi söyleyin bu aptalca protestodan kim zararlı çıkacak?

Yazan kimdir bilemem ama tamamen tek taraflı yazılmıs.

Birincisi neden Galatasaray'a hediye edilen stadı reddedip Kartal'a falan gidiyormusuz? Versinler ozaman Ali Sami Yen'i geri! Alim Sami Yen de ki haklarımızdan vazgectigimiz için devlet 400M€ gelir elde etti. Arena 130M€ ya mal oldu. Yani bizim hazırladıgımız bir projeyi hayata gecirmekle devlet 270M€ kar etti. Bakın devlet diyorum, devlet! Zira bunu yapan Başbakan değil devlettir. Basbakan yapması gerekeni yaparak, prosedürlerin uzamasına engel olmustur. Dün gece Başbakan'a protesto olayını bende istemezdim. Ama toki başkanı konusmadan önce cok az bir protesto vardı ki o da gelip gecici olurdu. Ama o adamın yaptıgı konusmaya tepki vermemekte elde değil! Hani demiş ya Türklüğün ananesinde misafire bunu yapmak yoktur diye. Peki sorarım adama Türklüğün ananesinde, misafir olarak gittiğin evin büyüklerine hakaret etmek mi vardır ? Yada bunu yazan arkadaşın evine gidip, büyükbabasına dedesine sallasak bize lokum mu ikram edermiş aceba?

Ha diyor ki, bundan sonra Başbakan herşeyi engeller! Siz ne sanıyorsunuz yahu, benim ona değil onun benim oyuma ihtiyacı var! Yakında seçim var beyler, uyanın!

Ve nihayet;

Saygılarımla.

:animation::yenieek::tiphat:

Kendisini Galatasaraylı addeden bazı kesimlerden utandıgımız, ama Galatasaraylılığımız ile bir kez daha gurur duydugumuz bir gece yaşadık.

Eger bu gece uA denen ne yaptıgı belli olmayan zümreden kurtulmamıza da vesile olacak ise, benim teklifim 15Ocak tarihi Galatasaray Özgürlük günü ilan edilsin!

[video=dailymotion;x9dgkh]https://www.dailymotion.com/video/x9dgkh_zulfu-livaneli-ey-ozgurluk_music[/video]

:tiphat:

Yazan kimdir bilemem ama tamamen tek taraflı yazılmıs.

Birincisi neden Galatasaray'a hediye edilen stadı reddedip Kartal'a falan gidiyormusuz? Versinler ozaman Ali Sami Yen'i geri! Alim Sami Yen de ki haklarımızdan vazgectigimiz için devlet 400M€ gelir elde etti. Arena 130M€ ya mal oldu. Yani bizim hazırladıgımız bir projeyi hayata gecirmekle devlet 270M€ kar etti. Bakın devlet diyorum, devlet! Zira bunu yapan Başbakan değil devlettir. Basbakan yapması gerekeni yaparak, prosedürlerin uzamasına engel olmustur. Dün gece Başbakan'a protesto olayını bende istemezdim. Ama toki başkanı konusmadan önce cok az bir protesto vardı ki o da gelip gecici olurdu. Ama o adamın yaptıgı konusmaya tepki vermemekte elde değil! Hani demiş ya Türklüğün ananesinde misafire bunu yapmak yoktur diye. Peki sorarım adama Türklüğün ananesinde, misafir olarak gittiğin evin büyüklerine hakaret etmek mi vardır ? Yada bunu yazan arkadaşın evine gidip, büyükbabasına dedesine sallasak bize lokum mu ikram edermiş aceba?

Ha diyor ki, bundan sonra Başbakan herşeyi engeller! Siz ne sanıyorsunuz yahu, benim ona değil onun benim oyuma ihtiyacı var! Yakında seçim var beyler, uyanın!

Başbakana böyle tepkiler gösterildikçe oyu artıyo haberiniz var mı?

Ve nihayet;

Saygılarımla.

:tiphat: :tiphat: :tiphat:

Başbakana böyle tepkiler gösterildikçe oyu artıyo haberiniz var mı?

Benim derdim o değil. Yazdıgım yazıya dikkat et, orda siyasi içerik yok. Tamamen dün aksam ki olaylarla ilgili. oyunun artıp artmaması ise bambaska ve yeri bura olmayan bir tartısma konusudur.

Tesekkur ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt