Komşunun Köpeğinin Yarattığı Sorun | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Komşunun Köpeğinin Yarattığı Sorun

Zar zor ev aldik ve tasindik. Ne yazikki yan komsum inanilmaz mal cikti. Kopegini sabah 8 den aksam 8'e kadar evinin bahcesine birakiyor ve kopek her ota boka havluyor.

Evimiz icinde yuruyoruz havliyor. Evimizin bahcesine cikiyoruz durmadan hirlayip havliyor. Evin camini aciyoruz ordan hemen gelip hirlayip havluyor. Eve birisi gelsin havliyor. Artik iyice daraldik, kendi evimizde hapis gibiyiz. Komsum Koreli.

Buarada avrupada yasiyorum. Evler mustakil, yan yana. Bahceler de yan yana, sadece arada çit var bahçeleri ayiran.

Ev kira olsa cikip giderim ama oyle bir secenegim de yok. Gidip konusup soyleyecegim. Diger yanda ki ev de rahatsiz. 5-6 ay filan olmus kopegi aldiklari ama ilgilenmiyorlar. Bahceye atiyorlar ve kopek en ufak harekete, sese havliyor. Evden bahceye cikarken havlayarak cikiyor, o derece. Bahçeye çikiyorsun çitin diger tarafina gelip agresif bir sekilde havlayip hirliyor.

Arkadas kopegi zehirle diyor. Yuru git lan dedim, sorun kopek degil, sahibi.

Olmadi artik belediye, avukat filan ne varsa gidecegim.

Son düzenleme:
İlgilenmek için köpeği karşısına alıp konuşmalı mı havlama diye?
Egitmesi lazim kopegi. Gerekiyorsa profosyonel egitmenden destek almali. Bu sekilde hayvan herkesi resmen korkutuyor. Kimse bahcesine cikamiyor.

Gecen hafta kopegi aldim 2 saat oynadim, dedim belki alisir, tanir ve havlamaz bize diye. Ama nafile. Kendi bahcesine gecince en ufak sese, harekete hirlayip havliyor. Vallahi buyuk problem suan.

Egitmesi lazim kopegi. Gerekiyorsa profosyonel egitmenden destek almali. Bu sekilde hayvan herkesi resmen korkutuyor. Kimse bahcesine cikamiyor.

Gecen hafta kopegi aldim 2 saat oynadim, dedim belki alisir, tanir ve havlamaz bize diye. Ama nafile. Kendi bahcesine gecince en ufak sese, harekete hirlayip havliyor.
Köpekle oynamana şaşırdım rtaş ebatları nasıl bu köpüğün

Gecen hafta kopegi aldim 2 saat oynadim, dedim belki alisir, tanir ve havlamaz bize diye. Ama nafile. Kendi bahcesine gecince en ufak sese, harekete hirlayip havliyor.
Kimseye saldırdı mı?
En uysal köpek bile kendine alan belirlediği yeri koruma iç güdüsü ile havlar yabancı gördüğü zaman, eğer saldırma eğilimi göstermiyor ve sadece havlıyorsa KÖPEĞİN DOĞASI. Mesela ben senin komşunum ve senin konuşmandan rahatsız oluyorum; bunun için seni de mi susturmak gerekiyor?

İlgilenmek için köpeği karşısına alıp konuşmalı mı havlama diye?
Mesela aynı muhitten tanıdığım 2 aile var. Bir tanesi evde çocuk anne dışarıda geziyor, dede aynı şekilde çocuğu evde babaannenin üstüne bırakıyorlar, çocuk bütün gün evde patır patır tepiniyor, sonra iş savunmaya gelince çocuk bu yapar. Ama 2. aile dede ve babaanne birlikte torunu çoğunlukla dışarı çıkarıp gezdiriyor ve çocuk enerjisini dışarıda atıyor.

Şimdi senin mantığınla olaya bakarsak 2. ailenin yaptığı lüzumsuz ve ne gerek var yani.

Kimseye saldırdı mı?
En uysal köpek bile kendine alan belirlediği yeri koruma iç güdüsü ile havlar yabancı gördüğü zaman, eğer saldırma eğilimi göstermiyor ve sadece havlıyorsa KÖPEĞİN DOĞASI. Mesela ben senin komşunum ve senin konuşmandan rahatsız oluyorum; bunun için seni de mi susturmak gerekiyor?
Benim bildigim hirlama saldirganlik belirtisidir. Kim bana garanti verecek mesela çitin diger tarafindan bir yolunu bulup atlayip saldirmayacagini? Ben ufak cocugumu, esimi nasil bahceye salayim?

Kopekler havlar eyvallah ama bu kontrolden cikinca problem olur. Ben evimde ve bahcemde huzur icinde oturabilmeliyim. Kopek sahibinin sorunudur. Zamaniniz yoksa, bakamiyorsaniz kopek almayin. Hem kopege yazik, hem etraftaki insanlara.

Üst Alt