Konami: "PES, Git Gide FIFA'ya Yetişiyor" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Konami: "PES, Git Gide FIFA'ya Yetişiyor"

Cevap: Konami: "PES, Git Gide FIFA'ya Yetişiyor"

Olm bu Türk halkı böyle işte,algıda kıtlık oluştumu başka birşey söyleyemezsin bunlara.

Renault iyi arabadır aga Renault al.Halbuki bilmez WV Group arabalarının Renault'a kaç bastığını,aklında yıllardır Reno kalmış ya değiştiremezsin.

Her türlü oyun oynamak vakit öldürme amacı.PES için öldürdüğünüz bir 5 saati FIFA oynamaya öldürün,ama öyle bi maç yaptım yok grafikler kötü demeyin.Adam gibi 5 saat boyunca 6'şar dakkalık devrelerden oynayın bi reyizler.Görün aradaki farkı,bugün nice PESçiler 2011 ile PES'e küfür edip FIFA'ya geçti,açın ekşiyi okuyun.Şuraya PES iyidir yazanların yarısı eminim ya tek maç yapmıştır ya da internet cafede maç yapanların ardında tribün yapmıştır.

Kansu AGA laf sanatında harikasın senin yazını okuyan bir ergen su saatte gidip FIFA satın alır.

PES 3 ten beri PES den kopmadım FIFA cıların sorunu bu herkesi kendinden üstün görmek.

:ays:

Aga kimse sana PES'den kop demiyor ki,al oyna şöyle 4-5 saat aradaki farkı gör.Ha ben ifritlik yapıp PES 11'i hiç öğrenmediğimden millet oynarken tribün yapıyom ya da hezimete uğruyom.

FIFA 09 oynamaya calıstım futbolcuları sanki pipetle icine cekilmis gibiydi guldum kapattım.

Suna katılıyorum FIFA nın menüsü daha zengin.

Ama biz PES i menüleri olsun diye sevmedikki olsada fena olmaz hani cekik gozluler gozunu acıp biraz kassalar

Fİfa 11 e kadar Pes pc de daha iyiydi bence.Ama özellikle EA Sports Fifa 11 de çok büyük aşama kaydetti.Bu sene bence hem konsolda hem de pc de FİFA 11.İki oyunuda oynayan birisiydim bu arada.Fifa yı daha fazla oynayınca Pes i sildim.

Tartışmasız Fifa iyi 2 senedir.Fifa 10 ve Fifa 11 fark açar Pes'e.

Özellikle Pes 11 rezalet bence pas sistemini batırmışlar, oyuncular saçma yerlere pas atıyor çoğu zaman pas kontrolüde saçma şekilde ayarlanmış.

Onu geçtim bazen normal pas veriyosun adam kendi kendine vücut çalımı yapmaya çalışıyor topu tutmuyor sonrada rakibe gidiyor top.

Çoğu zaman attığın pası adam saçma şekilde sektirerek kontrol ediyor yine mesela.

Şutlar, gol vuruşları,fauller yine rezalet şekilde.Kamera açısıda pek ayarlanmıyor o da kötü.Takım menü ligler lisans sorunu zaten fix her sene.

Sonuç olarak Fifa 11 her bakıma daha gerçekçi ve kaliteli bir oyun olmuş, avrupada zaten Pesi takan yok bu Pes ameleliği bi şu çekik gözlülerde bi de bizde var.

Neresi battı Necati? Yapma ya yapma ya

Oyuncular robot gibi, hic gercekci durmuyorlar. Sutlar berbat, sanki top balon gibi. Yapay zeka cok berbat. Mesela arasira oyuncular pozisyon almak yerine sacma sapan yerlere kosarlar. Top kontrolü de cok kötü. Onur'un 3.sayfada belirttigi gibi oyuncular arasira topu kontrol etmezler. Bunlar mesela sadece suanda aklima gelenler, daha bir cok sey daha var. Mesela stadyum atmosferi de cok cok cok kötü. Sanki stadda zombiler varmis gibi bir his veriyor insana.

Oyuncular robot gibi, hic gercekci durmuyorlar. Sutlar berbat, sanki top balon gibi. Yapay zeka cok berbat. Mesela arasira oyuncular pozisyon almak yerine sacma sapan yerlere kosarlar. Top kontrolü de cok kötü. Onur'un 3.sayfada belirttigi gibi oyuncular arasira topu kontrol etmezler. Bunlar mesela sadece suanda aklima gelenler, daha bir cok sey daha var. Mesela stadyum atmosferi de cok cok cok kötü. Sanki stadda zombiler varmis gibi bir his veriyor insana.

En cok goze carpanda bu aslinda oyuncularin robot gibi olmasi, grafikler cok kotu. Gercekten uzak ve cok hizli bir oyun.

Yöh be KONAMI suan da sirketi kapatmalı sana göre.

Katıl mı yorum

Hayret. Ben Fifa'yı çok kötü bir oyun diye biliyorum. 2001 den beri oynamıyorum hatta. Devamlı Winning Eleven ve Pes oynadım. Objektif bakan birisi açıklayabilir mi? Fifa bu kadar gelişti mi?

Hayret. Ben Fifa'yı çok kötü bir oyun diye biliyorum. 2001 den beri oynamıyorum hatta. Devamlı Winning Eleven ve Pes oynadım. Objektif bakan birisi açıklayabilir mi? Fifa bu kadar gelişti mi?

Yok hocam,dediğim gibi al FIFA 11'i,hatta şu an orjinali bile 20GBP'ye kadar düştü,4-5 saat oyna.Farkı anlayacaksın.

Ben insanları anlamıyorum,yok grafikleri iyiymiş.E tamam da,oyuncunun grafiklerinin daha iyi olması sana daha iyi futbol oynatmıyor ki.Aynen bende 2001'de kanattan açtığım her orta gol olmaya başlayınca FIFA oynamayı bırakmıştım,ta ki 2011'e kadar.Aklı başında FIFA 11 oynayan her adam bi daha PES'in yüzüne bakmaz.

İnternetin puan yönünden en acımasız sitesi Metacritic'in PES ve FIFA puanlamaları

FIFA Konsol:88 PC:83 almış

PES Konsol:77 PC:78 almış.

Metacritic'e göre 80 üstü oyunlar,çok iyidir zaten.

PES 2011 oynayiniz.

FIFA gibi x'e basinca %100 pas orani olmayinca sasirabilirsiniz ama hangi oyunun daha GERCEKCI oldugunu kisa surede anlarsiniz. En azindan ceza sahasi disindan cekilen sutlari stoperler ***** KAFESI STOP stayla durdurmuyor.

Üst Alt