Kontrollü Orta Saha Mı? Zevk Veren Orta Saha Mı?


B_214e9e169f8b31c863b554962b396af6.jpg
Son iki maçta izlediğimiz orta saha,--------- Mehmet Topal ------------ Barış Özbek ---- Mustafa Sarp --Galatasaray kalesinde gol görmedi. Verdiği pozisyon sayısı ise yok denecek kadar az. Sarp ve Barış orta sahada sürekli basan iki adam, ayrıca ofans anlamındada çok iyi işler çıkarıyorlar. Çok değil, Sivasspor maçından önce takım ligde son 3 haftada tam 9 gol görmüştü kalesinde. Orta saha kurgusu ise ;--------- Mustafa Sarp ------------ Elano Blumer -- Ayhan ----genellikle bu kurgu üzerineydi. Tobias Linderoth'un dönüşü ile bol alternatifli bir orta saha geçti Rijkaard'ın eline. Galatasaray son iki maçında oyunu kontrollü oynadı fakat pozisyon konusunda sıkıntısı olsada, istediği anlarda tempoyu artırıp bitirici oyuncuları sayesinde golü bir şekilde bulabiliyor. Elano'lu, Keita'lı bir takım ise izleyenlere futbol olarak daha çok zevk veriyor. Yenilen goller, rakibe verin pozisyonlar biraz kafa karıştırıyor fakat yorum sizin.Rolmin Maminov: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Kontrollu ve rakibi hucumun basindayken durduran orta saha benim icin zevk veren orta sahadir...
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Rakibe oyun kurdurmayan sürekli topun bizde kalmasını sağlayan rakibi ıssıran orta saha daha zevkli benim için. Daha zorlu maçlarda daha az pozisyona gireceğiz ama mücadele gücümüzle maçı kazanmasnı biceğiz.

--------- Mehmet Topal ----------

-- Barış Özbek ---- Mustafa Sarp --

Elano ve Tobias fizik olarak yeterli düzeyde olup sistemin oyuncusu olurlarsa işte siz o zaman görün zevki.
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?sadece keita bu takıma girsin ortasaha olarak onun dışında ne ayhanı ne de elanoyu bu halleriyle kesinlike tercih etmem. çünkü takım savunmasını malesef aksatan oyuncular bunlar. ve üst düzey takımlar karşısında bu oyuncuların savunma zaafiyetleri ve dağınıklıkları yüzünden çok pozisyon veriyorduk.
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Bu üçlünün yanında uzun zamandır açıkta oynayan oyuncularımız bu kadar fazla mücadele etmemişlerdi. Arda ile Kewell sürekli topun arkasına geçmeye çalıştılar. İleride kaldıklarını çok fazla görmedim bu iki maçta.Ligin başında da böyle oynuyorduk. Son 1 aydır ileri 4'lü mücadele etmiyordu; yine onlar defansif oyuna dahil olunca sıkıntılarımız azaldı.
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?aynen katılıyorum değişiklik ortada gibi gözüksede asıl değişiklik, arda ve kewell'ın karşı ataklarda sağbek ve solbek oynamasıydı..
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Bence ideal orta sahamız Rijkaard' ın sisteminede müthiş uyumlu olur bu kadro bence;________Mehmet Topal_____

______Linderoth__Elano______ideal orta saha 3 lüsü bu olmalıdır. Elano-Linde. total futbola uygun müthiş isimler. Linde. süper mücadelede eder preste yapar akıl dolu paslarda atar süper bi isim. Elano'nun özelliklerini zaten biliyoruz onunda mücadele eden bi yapısı var. Gerisini zaten biliyorsunuz. Ve bu Linde-Elano basit oynarlar yani eveleyip gevelemezler total futbol için biçilmiş kaftan bunlar.
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Bakıyorumda kimse Ayhana yer vermiyor ne mutlu bana İnşallah Rijkaarda mecbur kalmadıkça yer vermez
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Keşke Elano ve Arda, Barış ve Sarpın yaptığı presi yapabilse orta sahamızda

------Linderoth---

---Elano------Arda---

Keita---------------Kewellolsa ama şuan imkansız belki 2. döneme Rijkaarddan böyle bir mucize bekliyorum
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Kazandıktan sonra zevki önemli değil. (Bu sene için) Yani kontrollü.
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Elano'lu, Keita'lı bir takım ise izleyenlere futbol olarak daha çok zevk veriyor.Ne münasebet? bilakis okadar zevk aldım okadar memnun kaldımki oynanan oyundan. Artık futbol zekayla oynanıyor malesef , malesef diyorum ama üzülmüyorum emin olun maradonası pelesi günümüzde oyuncu olarak olsalardı bu futbol kalıbına uyum saglıyamıyacaklardı çünkü artık deyim yerindeyse tesbihe boncuk dizer gibi top kendisininmiş gibi çalım üstüne çalım , bütün adamları ardına takarak deli dana gibi koşup yorulma futbolu değil artık yani futbol. Yazarın bahsettiği "seyir zevki yüksek" olarak nitelendirdiği futbol maradona futboludur, arda futboludur, ronaldinho futboludur ki makbul olan bu değildir. Makbul olan isimlerin var olan yeteneklerini en yakın oyuncuya topu en kolay yoldan onun en kolay pozisyona girebileceği ve yine o topdan en verimli şekilde kullanabileceği alana en hızlı şekilde topu aktarabilmek için kullanan oyuncuların oynamış oldugu futboldur ki bunuda çok azda olsa ben bükreşde gördüm ve inanılmaz keyif aldım.. Ben arda'yı böyle oynadıgı zaman keitayı' böyle oynadıgı zaman daha çok beğeniyorum. Bu futbolda siz koşmazsınız, siz yorulmaz ve efor sarfetmezsiniz argo tabirle rakip ortada sıçan oynarmış gibi döner durur peşinde. Ve birbiri ardına gelen varyasyonların sonucunda olan goller ve sizin ezici "tek pas"ınız rakibi bezdirip oyundan düşürecek hata yapmaya kart görmeye zorlayacaktır..Örnek için Barcelonayı kurcalamayı bırakalım Dinamo bükreş maçını izliyelim :)
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Sezon başı Arda ile Elano'nun orta alanda yan yana oynamasının hayallerini kurarken şimdi ikisi birden yok :eek:
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Kontrollü ve zevk veren orta saha.----------Tobias Linderoth (Mehmet Topal)

--Barış Özbek------------Mustafa SarpElano formda olmadığı için yazmadım. Formda bir Elano, Barış'ın mevkisini alır.
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Bana göre bu 3'lü daha fazla iş yapar............Topal...............Barış........Elano...Form durumuna göre Elano-Tobi,Topal-Sarp değişikliği de olabilir.
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Ayhan dışında kim oynarsa oynasın razıyım. Sistem önemli değil :)
 
Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?Kontrollü orta saha benim her zaman tercihimdir.Ama kişiden kişiye değişir tabiki.Düşünce ile alakalı bişey.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt