Köpek alabileceğim bir site önerisi olan ? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Köpek alabileceğim bir site önerisi olan ?

Merhabalar daha önce hiç köpek bakmadım fakat artık bir dostumun olmasına karar kıldım ve sanırım bunun için en uygun aday Golden Retriever .

Ve köpeği aramaya başladım fakat nette ne kadar gezdiysem heryerde fiyatlar çok ütopik geldi uygun bir fiyata veya bedavaya 0-3 aylık erkek golden arıyorum .

+ Edirne'de oturuyorum .

Satan kişi edirneli veya edirneye gönderebilirse köpeği almaya hazırım.

Cevap: Golden Retriever arıyorum!

Golden Retriever'lerde cok alerji problemleri oluyor alirken bunu goz onunde bulundur ,sonra 130-150 liralik diyet mama alman gerekebilir.Sana tavsiyem ayni siniftan English Setter veya Labrador alman.

Golden Retriever'lerde cok alerji problemleri oluyor alirken bunu goz onunde bulundur ,sonra 130-150 liralik diyet mama alman gerekebilir.Sana tavsiyem ayni siniftan English Setter veya Labrador alman.

Bunu bilmiyordum ama dediğim gibi önceliğim Golden bulamaz isem muhtemelen Labrador alıcam .

Verdiğin bilgi ve öneri için teşekkürler .

1.si Kesinlikle millete kanıpta Golden alma...

2.si Hangi cins köpek alıcaksan al da, kesinlikle petshop tan alma...

Bence hayvan alma.Bir hevesle alıyorsan kesinlikle alma.Sorumluluğu çok fazla sana söyleyeyim.Tatile gitmek istersin yanında götürmek zorunda kalırsın,maması aşısı vs derken çok pahalı.Aşılar 50 tl tanesi.Bizim kediye 3 yılda 5 milyar para harcamışızdır rahat.Şimdi tatile gitmek istesek mecbur onuda götüreceğiz,bırakacak kimse yok.Götürünce ona mı bakacan,tatil mi yapacan. Bence hiç alma.

Bence hayvan alma.Bir hevesle alıyorsan kesinlikle alma.Sorumluluğu çok fazla sana söyleyeyim.Tatile gitmek istersin yanında götürmek zorunda kalırsın,maması aşısı vs derken çok pahalı.Aşılar 50 tl tanesi.Bizim kediye 3 yılda 5 milyar para harcamışızdır rahat.Şimdi tatile gitmek istesek mecbur onuda götüreceğiz,bırakacak kimse yok.Götürünce ona mı bakacan,tatil mi yapacan. Bence hiç alma.

Ya haklısın da benimki heves değil çocukluğumdan beri istiyordum bi türlü fırsatım olamamıştı maddi olarak hazır işede girdim az çok parada kazanıyorum ev 2 katlı ve kocaman bahçesi var yeterince ilgilenebileceğimi düşünüyorum .

+ babamın arkadaşı var veteriner .

Şuan için herşey uygun ama tek problem hala köpeği bulamayışım .

Köpek ile tatil çok zor oluyor, bende beslemiştim lise döneminde.

Büyük sorumluluk, iyi düşünmek lazım.

Kimseye kanmam yahu :)

Kansaydım şuan ev çiftlik olurdu .

Petshop tan alma demişsiniz nedeni ne ?

Petshop da bulunan hayvanların saglık durumları genelde kötü olur. Allah korusun tam alıstıgında kötü bir durum cıkar, cok üzülürsün. Köpek almak için en uygun yer , ya direk anne yada eğitim çiftlikleridir.

Tekrar söylüyorum Golden ı kesinlikle tavsiye etmem...

Labrador al hem retriever'dır hem de koruyucu özellikleri daha çoktur. Ayrıca daha sağlıklı ve kısa tüylüdür yani tüy problemi pek olmaz. Ayrıca Labrador Golden'a göre çok çok daha iyi yüzücüdür.

Bir arkadaşımın 1.5 yaşında, bahçeli bir eve vermek istediği bir Labrador'u var.

Ama arada sırada görmek de istiyor. O yüzden Edirne'ye sıcak bakmayabilir. :)

Petshop da bulunan hayvanların saglık durumları genelde kötü olur. Allah korusun tam alıstıgında kötü bir durum cıkar, cok üzülürsün. Köpek almak için en uygun yer , ya direk anne yada eğitim çiftlikleridir.

Tekrar söylüyorum Golden ı kesinlikle tavsiye etmem...

Anladım dediklerinizi dikkate alıcam fakat Golden'ı neden tavsiye etmiyorsunuz?

Birde sizin önerebileceğiniz iyi bir dost varmıdır ?

Üst Alt