Köpek Beslemek Hakkında - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Köpek Beslemek Hakkında

Husky sahiplenmek istiyorum bildiğiniz yer var mı?

@Uğur Bulut evet ben de bulabilirsem besleyeceğim.
Sakın öyle bir hataya düşmeyin... Köpek eğitime hiç uygun değil. Köpeği gezdirirken sen onu değil, o seni gezdirir. Tuvalet eğitimi çok çok zor bir köpek türüdür. İtaat konusunda en zorlu köpeklerden birirdir. Çocuklar, diğer köpekler, misafirler için hiç uygun bir köpek değil. Kafayı yersiniz benden söylemesi. Hele sıcak bunalımına girerse açık söyleyeyim "boku yediniz" demektir. Ben 1,5 sene zor besledim duygusal bağım oluştu başka birine sahiplendirirken ayrılmakta çok zorlandım. Bu köpekler açık söyleyeyim kendi doğal hayatında yaşayabilecek köpeklerdir. Beslemeyin ve beslemeyi düşünenleri de almamaları konusunda uyarın. Ben öyle bir hataya düştüm, siz düşmeyin.

Kangallarım var bahçede bakıyorum ev içinde denedim köpek ama olmadı aklın varsa evde besleme eğer besleyeceksende enerjik köpek besleme golden ve süs köpeği türevleri rahat bırakmıyor hep oyun istiyor ben evde besleyecek olsam pitbul veya rotweiller beslerdim saldırgan diye düşünme insanlarla büyürse acayip uysal ve zeki hayvanlar

Evde köpek konusunda çok deneyimim olmadı arada bir arkadaşın dogosu kalıyor benim evde, büyük ırk apartmanda sıkıntı komşular sıkıntı çıkarabilir bir de cidden hayvana haksızlık hele hele ev küçükse hepten sıkıntı. Sahiplenecek kişi ağır sorumluluk aldığının bilincinde olmalı, akşamları iki oynarım yemeğini kaba koyarım kadar basit bir olay değil.

İyi beslenmeyle bir nebze koku azaltılabilir ama golden gayet kokar, küçük ırklar ve collie dışında kokmayan köpeğe rastlamadım ki bu konuda fikir beyan edebileceğimi düşünüyorum zira barınaklarda temasa geçmediğim ırk hemen hemen yoktur gerizekalılar oyuncak gibi alıp sokağa bıraktığı için...

İyi beslenmeyle bir nebze koku azaltılabilir ama golden gayet kokar, küçük ırklar ve collie dışında kokmayan köpeğe rastlamadım ki bu konuda fikir beyan edebileceğimi düşünüyorum zira barınaklarda temasa geçmediğim ırk hemen hemen yoktur gerizekalılar oyuncak gibi alıp sokağa bıraktığı için...

iyi de moit
barınakta sen yaşasan sen de kokarsın, muhtemelen herhangi bir köpekten de kötü kokarsın.

iyi de moit
barınakta sen yaşasan sen de kokarsın, muhtemelen herhangi bir köpekten de kötü kokarsın.
Orası muhakkak öyle sadece örnek babında söyledim lakin köpeklerin kendinden gelen koku ile barınağın pisliğinden gelen koku ayırt edilebiliyor. Kendimi bildim bileli kedi köpeğin arasındayım, mesela iki arkadaşımın golden'ı vardı kış aylarında içeri alırldı bir tanesi ve gayet bakımlı bir köpekti gayet net bir şekilde kokuyordu, koku öyle abartılı ve katlanılmaz bir koku değildi ama alıyordun yani hafiften, ha benim için problem değil ama köpeklerle haşır neşir olmayan birine koku çok daha keskin geliyor.

Mesela arada sırada arkadaşımın dogosu bende kalıyor, ben zerre kötü koku almazken eve gelen biri ev leş gibi kokuyor diyor köpek varken. Muhtemelen sende de aynı durum var, seninde burnun alışmış.

Köpek olan bi eve dışarıdan girince kokuyu net bi şekilde alıyorsunuz. Bi şekilde kokuyor o köpek ne kadar bakımlı olursa olsun

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Köpeklerin cogu kokar özellikle ıslandılarmı daha cok kokarlar bazı kokmuyan cinsler var tabi birde yedigi mamayla da alakalı yaş mama kuru mama farkeder mesela

Neticede kedi gibi kendilerini yalamıyor bu hayvanlar. Her gün duş alma gibi bir alışkanlıkları da olmadığı için kokarlar.

Üst Alt