Covid-19 - Koronavirüs Haberleri | Eris Varyantı Türkiye'de - Sayfa 376 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ben sinovac oldum, 2. dozum salı günü olacağım. Randevu almadan gidip ben aşı olacağım deseniz yapıyorlar. İhmal etmemek lazım.
Bayramın 2.günü fırsat bulmuşken gidip 2.dozu da olayım dedim randevum falan yoktu gittim aşı yapmadılar sistem birkaç gündür kapalı randevusuz gelenler yüzünden aşı stoğunda sıkıntı yaşıyoruz dediler döndüm geri geldim. Şimdi ise boş zamanım yok yan etki yapar diye ertesi günüm boş olan bir gün ayarlamaya çalışıyorum

Bayramın 2.günü fırsat bulmuşken gidip 2.dozu da olayım dedim randevum falan yoktu gittim aşı yapmadılar sistem birkaç gündür kapalı randevusuz gelenler yüzünden aşı stoğunda sıkıntı yaşıyoruz dediler döndüm geri geldim. Şimdi ise boş zamanım yok yan etki yapar diye ertesi günüm boş olan bir gün ayarlamaya çalışıyorum
Bizim burda iş yerinde 5 arkadaş randevusuz gidip oldu. Şehire göre değişiklik gösteriyor demek ki. Ya da belirttiğin gibi aşı sayısı ile ilgili durum olabilir.

Bugün 2. Doz sinovac aşımı oldum. Aşıyı yapan hemşire sinovac olanlara 3-4 ay sonra bir doz aşı daha yapılabilir, bilgisini devlet verir gibi birşey dedi.

Bunda şaşıracak birşey yok bizim halkta öyle algı oluşturdular ki asılı olanlar pozitif olmaz diye benimde misal asılı tanıdığım pozitif çıktı ama nezle gibi geçirdi evde bizim cahil halkımıza önce asi ne işe yarıyor neye yarayacak onu anlatmamiz lazım özellikle doğuda asi oranı çok dusuk

Aşı olmayanla aşı olanın covid olma riski aynı.Aşılı veya aşısızın önemi covid oldukdan sonra ortaya çıkıyor.
gerçekten insanlar aşı olduktan sonra covid olmayacaklarını düşünüyor. ve böyle biliyorlar.

Son aşıyı biontech düşünüyorum. Biontech olanların eli ayağı tutmuyor, sıkıntı taşıyan var, sinovac olanlarda herhangi bir yan etki yok gibi.
sinovac sonrası da bitkinlik olabiliyor ancak biontech sonrası şiddetli baş ağrısı da dahil birçok basit(basit denilmesinin sebebi ağrı kesiciler ile geçmesi) semptom daha çok görülüyor. Yarar/zarar dengesine bakılarak sadece birkaç semptom nedeniyle delta varyanta ciddi koruyucu olanı vurmamak yanlış olur.

sinovac sonrası da bitkinlik olabiliyor ancak biontech sonrası şiddetli baş ağrısı da dahil birçok basit(basit denilmesinin sebebi ağrı kesiciler ile geçmesi) semptom daha çok görülüyor. Yarar/zarar dengesine bakılarak sadece birkaç semptom nedeniyle delta varyanta ciddi koruyucu olanı vurmamak yanlış olur.
Peki hocam benim anne ve babam iki doz sınovac aşısı oldular. 65-70 yaşlarındalar her hangi bir yan etkisi olmadı.Şimdi deltadan dolayı biontec olsunlar istiyoruz.
Çevrede akrabalardan olanlar baygınlık geçirmişler nabız 30 falan olmuş acile kaldırmışlar.Şimdi iyiler ama sıkıntı oluşturur mu?

Peki hocam benim anne ve babam iki doz sınovac aşısı oldular. 65-70 yaşlarındalar her hangi bir yan etkisi olmadı.Şimdi deltadan dolayı biontec olsunlar istiyoruz.
Çevrede akrabalardan olanlar baygınlık geçirmişler nabız 30 falan olmuş acile kaldırmışlar.Şimdi iyiler ama sıkıntı oluşturur mu?
renktaşım aşı olmadan önce bir "form" var onu okuyun, ve özellikle allerjisi varsa (aşı olacak kişinin) bunu bildirin. Nabızı 30 a düşen muhtemelen allerjisi vardır ya saklamıştır yada haberi yoktur. Aşı sonrası allerji gelişip nabız tansiyon düşüklüğü olabilir ama bu durumlarda hastanede gerekli müdahale yapılır. Allerji gelişme ihtimalinin düşük olduğunu unutmayın.

Aynı şişeyi yalamanıza rağmen bulaşmamış mı?
Yok bulaşmamış.
Birde saatlerce yan yana oturup pes oynadık.
Aşı yok bende ve negatifim.
Hayret verici ya.
Benden daha enteresan durum var bu ilk geldiğinde tüm hastalık belirtileri varken 5 tane adam küçücük odada oturup maç izle izlemişler, öksürük, hapşırma falan da var. Bir kişi bile hasta olmadı.

renktaşım aşı olmadan önce bir "form" var onu okuyun, ve özellikle allerjisi varsa (aşı olacak kişinin) bunu bildirin. Nabızı 30 a düşen muhtemelen allerjisi vardır ya saklamıştır yada haberi yoktur. Aşı sonrası allerji gelişip nabız tansiyon düşüklüğü olabilir ama bu durumlarda hastanede gerekli müdahale yapılır. Allerji gelişme ihtimalinin düşük olduğunu unutmayın.

Zaten şu an durumları iyi.Eskisi gibi.Dediğin gibi alerjiden olmuş olabilir

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt