Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Covid-19 Koronavirüs Haberleri | 168.340 Vaka - 133.400 İyileşen - 4.648 Vefat


kank sen 1 ay önce de bu kdr gevşektin. 1 ay geçti hala böyle rahat takılıyorsun yaw. sana göre hiç risk yok, açalım salonları sende rahat et. hacim mi kaybediyorsun acaba yaw :asd:
Yok kanka bende ailem için endişeliyim tabi ama buyur bakalım haksızsam söyle. Şimdi bence efsaneleri bırakırsak virüsün gerçek gücünü değerlendirebileceğimiz yerler ufak yerleşim yerleri çünkü yüz milyonluk ülkelerde bunu belirlemek mümkün değil. Diamond Princess, Karadağ ve İzlanda gibi küçük değerlendirmeler mesela bana göre ölçü alma açısından ideal.

İzlanda 1803 vaka 10 ölüm
Karadağ 324 vaka 9 ölüm

Pesimistlik yapıp bu ülkelerde insanlar çok sağlıklı bilmem ne vs. diyelim. Diamond Princess'de yolcuların büyük kısmını yaşlıların oluşturmasına rağmen yüzde 1.5 gibi bi oranı var ve çoğu asemptomatikti. Ben bunu polyannacılık yapmak için söylemiyorum gayet realist veriler herşey ortada.

Bulaş olarak Mehmet Ceyhan'da aynı şeyi söylüyor zaten hatta çoğu bu konuda uzman kişi aynı şeyi diyor ben demiyorum, mesafe ve maske kuralı uygulanırsa bulaşması mümkün değil pek diyor. Yok 8 metreden zıplıyor yok 3 saat havada kalıyor falan bunlar bana inandırıcı gelmiyor. Cafe ve spor salonu konusuna gelirsek de sosyal mesafenin en uygulanmadığı ve herkesin üst üste olduğu üstelik kapalı bir alan olan marketlerde bile bulaş olduğu saptanamazken masalar arası birkaç metre olacak cafeden nasıl bir bulaş olabilir veya 10 metrekare başına 1 kişi alınacak bir spor salonunda nasıl bulaş olabilir onu soruyorum? Ben felaket tellallığı yapmadan olaya mantıklı baktığımda bunu görüyorum yani yanlışsa buyur sen söyle.
 
Coronavirus surecinin bana ogrettigi sey insanlarin uretim kelimesini sadece maddi karsiligi olan urunler icin kullanmasi ve tembelligin de sadece maddi karsiligi olan islerle ugrasilmamasi icin kullanildigi oldu

Her sey para icin
 
Ne hikmetse vaka artınca iyileşme de artıyor son 15 gündür

Sayılarda oynama olmadığını iddia eden kendime karşı şüpheleniyorum artık

Mi Note 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Üst Alt