Koronavirüs Haberleri | Arşiv #2 - Sayfa 169 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Acimasiz olacak hem tr'de yasamiyorum o yuzden haddim kadar konusmaya calisacagim asarsam ozurumu kabul edin.
Bosverin ekonomiyi ulke olarak guclu gostermeye calisdi reis senelerdir noldu simdi? ulke bir soka ugradi vatandas kendi sagligini mi dusunsun veya parasini mi dusunsun diye dusunuyor simdi bu mu guclu devlet?
bunun ustundende kalkarsa erdogan helal olsun diyecegim artik yani bi adam anca boyle oper bir milleti.

Benim tanıdığım 10 a.k. partisi sempatizanından minimum yarısı çark etti, virüs falanda yoktu yani burası çok bariz 1 senedir. Şu saatten sonra seçim ne kadar erken olursa o kadar iyi. Mansur Yavaşı, İmamoğlunu geçtim herhangi bir kahvenin çaycısının bile Erdoğana karşı kazanma ihtimali yüksek.

bin tane sey var soylenecekte iste nerden baslayalim nerde bitirelim uzun bir makale yazilir akpnin hatalari hakkindada iste
adamlar guzel bir propoganda ile isi goturuyor nasil olsa

Bak şimdi biz bu bağış olayını eleştirmeye kalksak, verecekleri cevap hemen hazır; 'size bağış yapan diyen mi var?' Ee iyi de kardeşim, mevcut durumu da eleştirmeyelim mi? Devletimiz her şeyin en iyisi bilir, devlet karşısında boynumuz kıldan ince diyerek her şeye boyun mu eğelim yani? Devlet böyle durumlarda ortaya çıkıp, vatandaşının huzur ve refahını sağlamak zorunda olmalıdır.

Başkan Trump, Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücünde yer alan Doktor Antony Fauci'nin "ABD'deki ölüm rakamlarının 100 bin ila 200 bini bulabileceği" açıklamasına ilişkin olarak da şunları söyledi:

"Biz hiçbir şey yapmasaydık 2,2 milyon insanın ölmesi bekleniyordu ama bunun çok altında olan 100 bin ila 200 bin ölümle bu süreçten çıkarsak, iyi bir iş çıkardık demektir."

Koronavirüs salgını nedeniyle ABD'de ölümlerin 2 hafta içinde tavan yapacağını söyleyen Trump, "Salgındaki ölüm oranlarının 2 haftaya kadar en yüksek seviyesine ulaşmasını bekliyoruz. 1 Haziran'a kadar ise iyileşme sürecinde olmayı umuyoruz. Bu görünmez laneti, görünmez düşmanı hep birlikte alt edeceğiz" dedi.

Benim tanıdığım 10 a.k. partisi sempatizanından minimum yarısı çark etti, virüs falanda yoktu yani burası çok bariz 1 senedir. Şu saatten sonra seçim ne kadar erken olursa o kadar iyi. Mansur Yavaşı, İmamoğlunu geçtim herhangi bir kahvenin çaycısının bile Erdoğana karşı kazanma ihtimali yüksek.
Yarın seçim olsun Erdoğan yine %45'le kazanır. Bu ülkenin dinamikleri böyle. Celladına aşık bir millete öpen yaranıyor.

Tüketim düştü tüm dünyada üretim durunca ve insanlar evinde kalınca.

Suudi şerroları da Rusya'ya şerroluk yapmak için üretimi arttırdı. İhtiyaç fazlası oluncada fiyatlar düştü doğal olarak.

Benim bildiğim budur.

@Mehmet Arslaner ağam daha iyi bilir

Öncelikle estf.

Şans eseri gördüm mentionlar gelmiyor. Aynen dediğin gibi bu sebeple düşüyor, corona henüz avrupa ve abd'ye tam yayılmadan önce Çin virüs sebebiyle üretimi azalttı buna ek olarak (ki düşmesinin ana sebebi bu ) Suudlar Rusya ile anlaşamadılar daha az karlı olmasına rağmen daha fazla petrol satmak istediler ve üretimi artırdılar doğal olarak da fiyatlar çakıldı. Tabi bu denklemde yalnızca Rusya-Suudiler yok, aslında fiyatların bu denli düşük olması en büyük petrol üreticilerinden biri (hatta 1. çeyrek itibariyle lider olması lazım) olan ABD içinde çok ciddi riskler barındırıyor, büyük petrol üreticisi şirketlerin mali durumunun iyi olmadığı söylentisi var bunlar dev şirketler buna paralel olarak aynı ölçüde borçları olan şirketler petrol fiyatlarının uzun vadede böyle kalması demek karlılıklarının ciddi anlamda düşmesi demek.

Endirekt etkiler dışında dünyanın en büyük petrol ithalatçısı olan Çin'in bu durumdan ciddi kazanç sağlaması durumu falan da var. Esasen uzun vadede en az Rusya kadar ABD'yi de direkt veya dolaylı olarak olumsuz etkiler.

Virüs'ün sonuçlarının ve ne kadar süreceğinin belirsiz olması her konuda olduğu gibi petrol fiyatlarını da etkiliyor tabi, özellikle Rusya pandeminin getirdiği risklerin canlı olduğu bu dönemde petrol fiyatlarının risk oluşturmayacak seviyelerde olması gerektiğini savunuyor vs vs.

mansur yavaş Mhp li biridir.Hayalim kendisini mhp başkanı olarak görmek

Son 5 sene de seçimlere kaç para gitmiştir acaba? Ben kafayı ona takmıştım şu 2 sene içinde kim erken seçim isterse ömür boyu onun partisine oy falan atmam.

Bak şimdi biz bu bağış olayını eleştirmeye kalksak, verecekleri cevap hemen hazır; 'size bağış yapan diyen mi var?' Ee iyi de kardeşim, mevcut durumu da eleştirmeyelim mi? Devletimiz her şeyin en iyisi bilir, devlet karşısında boynumuz kıldan ince diyerek her şeye boyun mu eğelim yani? Devlet böyle durumlarda ortaya çıkıp, vatandaşının huzur ve refahını sağlamak zorunda olmalıdır.
Devlet icin boynumuz kildan incedir diyen vatandas zaten devlet tarafindan sevilmeye makul goren bir vatandasdir. Sen devlet icin yoksun, devlet senin icin vardir. Bunu ilk okul cocuklarina ogretiyorlar burda ha sonra teoretik girilir olaya What is a failed state, why states are so common felan filan. Ha minimal devlet anlayisinada girebilirsin Amerikadaki gibi. Sen devlet icin varsin anlayisini anca North Korea veya Cin'de felan mevcutdur, bunu tartisacak kadar degerli bir konu oldugunu dusunmuyorum bile. Bagis olayi skandal ustu skandal zaten, nerde gorulmustur? Abi bu ulkenin reservleri neden yok edildi arastirin bakalim. Ekonomi zaten patlayacakti son yapilan uygulamalar felan sadece ekonominin bi kac yil sonra patlasin diye yapildi, yoksa AKP'nin Merkez Bankasina neden ayar verdi neden ele gecirdi zamaninda.

Devleti guclu gostermeye calisanlar patladi virus ile beraber. Devletin saglik sektoru olsun ekonomisi olsun gucu olsun saglikli felan degildi bunlar hep kolpaydi. Ben suna inaniyorum hala turk insanina benim az da olsa guvenim var. Bakmayin ekonomiye cok sikinti bir surece girecek Turkiye bu bariz maalesef. Fakirlik artacak issizlik artacak ekonomi tamamen yok olacak. Su donemi bi gecirin sag salim istiyorum, sonra da bu hukumet yok olacak yavasdan bence - insanlar isyan edecek artik bu sisteme BENCE. Dincisi, laikci tayfa, vs. vs. mobilize olabilirse bu mumkun. Babacani cok sevmesem bile isini bilen bir burokrat oldugunu dusunuyorum, boyle uprising partyler gormek beni mutlu ediyor. Umarim bunlarda Erdogan gibi populist soylemlere siyasetlere kapmazlar kendilerini. Dogru duzgun millete ne olup olmadigini soyleyebilen yalan ve populist soylemlere ihtiyac olmayan adamlar eksik ulkeye.

Senin tanıdığın sempatizanlardan yarısı çark edince bu iş bitmiyor rtş. Adam seçim çalışmalarına %40 garanti oyla başlıyor. mitinglerde daha da şişiriyor.

Erdoğan'ı ve Ak partiyi ayıralım derim. Ak partinin oyu düşebilir lakin Erdoğanın oyu kolay kolay düşmez. ve maalesef ben bırakıyorum artık demeden kimsenin karşısında durabileceğini de sanmıyorum

Maalesef o kadar kolay degil bence be Yunus. Bende farkindayim AKP secmenlerin bazilar artik yuzunu baska yerlere cevirdiklerini fakat AKP propaganda makinesi cok iyi calisiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt