Koronavirüs Haberleri | Arşiv #3 - Sayfa 496 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sallıyor

dünyada 4 tane hazır aşı var şu an

biri çin aşısı
Cin, Rusya, Turkiye ve benzeri ulkelerin aciklamalarina guveniyorsan gidip asini yaptirirsin. O salliyor dedigin adamin hakli olma ihtimali, bu ulkelerin adam gibi is cikarma ihtimalinden bence cok daha yuksek.

Ben Avrupa ve Amerika'da final surecinin onayini almis asilara guvenip yaptiririm. Onlar mukemmel veya kusurusuz diye degil ama bu yukaridaki ulkelere HIC guvenmedigim icin. Maalesef Turkiye de buna dahil. Ayrica ben Turkiye'deki politikacilarin ve zenginlerin Avrupa'da uretilen asilari kendilerine ve yakinlarina yaptiracaklarina ve geri kalan fakir kisma Cin asisini vereceklerini dusunuyorum. Kanitim yok. Sadece bir tahmin.

Britanya'da yeni tip Koronavirüs (Covid-19) için ilk onayı alan ve Pfizer ile çalışan BioNTech firmasının kurucuları, henüz kendilerine aşı yapmadıklarını, diğer insanlarla beraber aşı olacaklarını söyledi.

Sputnik Türkçe'nin aktardığına göre, Koronavirüs'e karşı aşı geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucularından Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, çalışmalarına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Pfizer ile ürettikleri aşının BioNTech şirketi çalışanlarına yapılıp yapılmadığına ilişkin sorusuna Şahin-Türeci çifti "Henüz değil" yanıtını verdi.

"Klinik düzenlemelerden dolayı aşı yaptırmamıza izin verilmiyor" diyen Şahin, "Aşı şu anda sadece klinik deneyler dahilinde uygulanabiliyor. Ve klinik denemelere şirket çalışanlarının katılmasına izin verilmiyor. Yani bu, aşıya diğer insanların da erişimi olduğunda bizim de erişebileceğimiz anlamına geliyor" diye konuştu.

Çift, gelecek yaz boyunca yaygın aşılamanın yüzde 60-70 oranlarına çıkması durumunda, gelecek sonbaharda normale dönülebileceğini söyledi.

sn başkan ve hanımı dahi olmamış aşıyı ya da kolpalıyor

İstanbul’daki Ayasofya Camisi’nde cuma namazını kıldıktan sonra soruları yanıtlayan :red: , aşı tedariği konusunda çeşitlilik olup olmayacağına ilişkin, “Aşı tedariğinde çeşitlilik olacak. Uğur Bey’le (Pfizer’le aşı geliştiren BionTech’in kurucusu) ben de bizzat görüştüm. Rusya’yla da görüşmeler sürüyor” dedi.

‘Aşı olmam konusunda sıkıntı yok’
:red:, kendisinin aşı olup olmayacağı yönündeki bir soruyu ise “Aşı olmam konusunda sıkıntım yok. Sağlık neyi gerektiriyorsa yapacağız. Vatandaşlarımıza örnek olma noktasında böyle bir adımı atarız” diyerek yanıtladı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt