Korsan Film İzleyenin İnterneti Yavaşlatılacak! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Korsan Film İzleyenin İnterneti Yavaşlatılacak!

Hayat pahalılığı, satın alma gücü gibi endeksler mutlaka hesaplanması zor veriler. Birçok faktör etkileyebilir. örneğin Türkiye'de ortalama bir evli çift çocukalrı olamsa bile 100metrekarenin altında ve mümkünse 3+1'in altıdna bir evi tercih etmezken Avrupa'da benzer durumda 70-80 metrekare standardın üzerinde bir daire olarak görülüyor. Amerika'da ise müstakil evler bu kategoride. Şimdi sadece ev fiyatı deyip geçmeyin. Bütün bu beklentiler ekonomideki tüm taşları yerinden oynatan fiyat etkisi yapıyor. Dolayısıyla bu başka bir sorun.

Ancak Emre'nin söylediklerinde de büyük haklılık payı var internet açısından. Aranızda TTnet ile iş yapıp kazıklanmıyormuş gibi hisseden varsa helal olsun derim. Verdiği hizmetin küresel ölçekte kötülüğü ile talep ettiği ücret arasında büyük uçurum var. Üstelik altyapı konusunda da tekel bir kuruluştan bahsediyoruz. Yakın zamanda yaşadığım olayı anlatayım düşünün gerisini. Evimi 2 sokak öteye taşıdım. Geçtiğim yer sıfır bir bina. Taşınmadan önce taahhütlü hattımı dondurdum ve geçer geçmez de başvurumu yaptım. Binalar arası 100 metre kadar ve aynı cadde üstündeler. Bana binaya çekilecek kablonun kısa sürede temin edilemeyeceğini söylediler. Önce 1 ay süre verdiler. Bekledim ama hala sorun çözülmedi. Dilakçeler yazdım kavga ettim sonuç yok. 6 ay içinde çözülür dediler en sonunda. Ben de dellendim müdürlüğe gittim. Orda ne deseler beğenirsiniz? Fibere geçiş yapıldığından artık bakır kabloya para ödemek istemiyoruz dolayısıyla kablo bekleyen evler için 6 ay ile 2 yıl arası süre veriyoruz. Taahüdümü dondurduğum zaman da taahhütün bittiği andan itibaren faturaya fiyat yansıtıyorlar.

2017 yılında altyapı tekelini elinde bulunduran ve zaten son derece eski standartlarda hizmet veren bir şirket böyle iş yapar mı? En sonunda apartmanı yapan müteahhit kendi cebinden para vererek o kabloyu aldı döşetti de interneti bağlattık. Soygunculuktan başka birşey değil.

Kafamı duvarlara taşlara vurasım var :D Ömerim kim bunun aksini yazmış burada ? Kimse fiyatlar müthiş, ttnet müthiş hizmet veriyor demiyor ki zaten. Dünyadaki fiyatlar bellli Tr'deki fiyatlar da belli... AKK olmasa ve düzgün hizmet verse yine pahalı olmasına rağmen kabul edilebilir bir seviyede denebilir. (AKK'li tarifelerin, AKK'siz olması halinde)

Başından geçeni yazmışsın ben de geçen sene taşındım şu an oturduğum eve... TTnet'le epey cebelleştim, mallar nasıl becerdiyse bana verdikleri kullanıcı adı ve şifre ile değil de başka birine verdikleri kuıllanıcı adı ve şifreyi tanımlamışlar benim daireye. Epey uğraşmıştım zamanında.

Son düzenleme:
TTneti korumak icin yazmiyorum ama ayni sorun Almanyadada var, alt yapi tekel altinda ve tekeli elinde bulundular sirket alt yapi konusunda cok yavas.
Bir cok yerde maksimum internet hizi 384 KB.

Genel olarak var böyle bir durum. Nedense insanlar yurtdışında her şeyin dört dörtlük olduğunu düşünüyor, tamam biz çok gerideyiz ama o insanların aldığı hizmet kusursuz değil.

En basitinden ingilteredeki, ABD'deki veya dilini biliyorsan herhangi bir ülkenin ISS incelemelerine baksan hepsinde envai çeşit şikayet olduğunu görürsün. Yurtdışıyla pek işi olmamış, uzun süre kalmamış insanlarda var genelde bu yanılgı.

Bİr yerde okumuştum; İngiltere ve Fransa arasında deney yapmışlar, fransız halkı ingiliz kumaşının; ingiliz halkı ise fransız kumaşının kaliteli olduğunu düşünüyormuş. :D

Son düzenleme:
Kafamı duvarlara taşlara vurasım var :D Ömerim kim bunun aksini yazmış burada ? Kimse fiyatlar müthiş, ttnet müthiş hizmet veriyor demiyor ki zaten. Dünyadaki fiyatlar bellli Tr'deki fiyatlar da belli... AKK olmasa ve düzgün hizmet verse yine pahalı olmasına rağmen kabul edilebilir bir seviyede denebilir. (AKK'li tarifelerin, AKK'siz olması halinde)

Başından geçeni yazmışsın ben de geçen sene taşındım şu an oturduğum eve... TTnet'le epey cebelleştim, mallar nasıl becerdiyse bana verdikleri kullanıcı adı ve şifre ile değil de başka birine verdikleri kuıllanıcı adı ve şifreyi tanımlamışlar benim daireye. Epey uğraşmıştım zamanında.

Ben sana aksini söylüyorsun demedim ki abi. Durumu anlattım.

Yurtdışında da benzer şikayetler vardır muhakkak da mesela Avusturya'da ceple normal interneti bir arada uygun bir şekilde alabiliyorsun. En azından TR'de bunlar olsa iyi olur.

Genel olarak var böyle bir durum. Nedense insanlar yurtdışında her şeyin dört dörtlük olduğunu düşünüyor, tamam biz çok gerideyiz ama o insanların aldığı hizmet kusursuz değil.

En basitinden ingilteredeki, ABD'deki veya dilini biliyorsan herhangi bir ülkenin ISS incelemelerine baksan hepsinde envai çeşit şikayet olduğunu görürsün. Yurtdışıyla pek işi olmamış, uzun süre kalmamış insanlarda var genelde bu yanılgı.
Malesef öyle, burdaki hizmet sektöründe ki sirketlerin yaptiklari hatalari görseniz sinirden kafayi yersiniz.
Gecen sene Kablolu yayin sözlesmemi iptal ettim, elimde iptal onayi falan var.
Alti ay sonra ihtarname ile alti aylik fatura geldi, kablolu sirketin temsilcilerinden biri benim adima sözlesme düzenlemis, muhtemelen komisyon icin.
Problemi cözene kadar ak ile karayi sectim, adamlar birde piskin piskin hatalarini bile kabul etmediler bastan.
Bunun disinda Internet hizmetini aldigim sirket, aylarca beni ve civardaki bir cok müsterisini hiz konusunda madur etti.
Millete 100 Mbit, 200 Mbit hizinda internet sattilar, ama aksam tam milletin evde oldugu saatler de internet hizi 1 Mbit hizini anca buluyordu.
Utanmadan birde millete fatura cikarmaya devam edip, iptal taleplerini de kolay kolay kabul etmediler.
Problemin kaynadiga dagitim noktasinda sadece 1GB´lik Backbone hizmeti satin almis olmalari.
Buna ragmen bir sürü 100 Mbit, 200 Mbit hizinda internet satisi yaptilar.

Son düzenleme:

İyi de Türk sitelerinin hepsi yurdışı sunucularda.. Kime nasıl ceza vereceksin ki? Adam salak mı yurtiçi sunculardan yaysın...5-6 sene önce zaten cezalar verilmeye başladığında millet göt korkusuyla çıktı yurtiçinden.... O zaman kime ceza verecekler? Program tabanlı yüklemelere ceza verirler anca... Onun da pek bir önemi yok. Adamlar bunun da çaresini bulmuşlar.. IDM türevi programlar var web tabanlı siteden canavar gibi indir...

Üst Alt