Koşu Mesafesi Önemsiz Sayın Tudor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Koşu Mesafesi Önemsiz Sayın Tudor

Sen de mi Leverkusen'in alt takımında top koşturuyorsun yoksa?
Yok la keşke :D

Bölgesel liglerin sondan 3.liginde oynuyordum sakatlanana kadar, Bundesliga dan aşağıya doğru sayınca 8.lig mi ne oluyor tam bilmiyorum.

Bizim altımızda olanlar da takımlar bazen sarhoş sarhoş maçlara çıkıyorlardı pazar günleri. Seviyeyi düşün yani.

sent via GSC

Takım halinde organize bir şekilde koşmak daha önemlidir. Örnek verilen Dortmund, Atletico Madrid gibi takımlar bu sayede yeri geldi çok iyi takım savunması yaptılar, yeri geldi çok iyi pres uygulayıp alan daralttılar. Gerçi Dortmund Finale çıktığı sene kalite olarak da bir çok takimin üstündeydi, City, Real, bunları darmadağın etmişlerdi oynadıkları oyun ile.

Ancak koşu mesafesi ilk sıraya konmamalı, zaten futbolun temel gerekliliklerinden biri koşmak. Daha önemlisi topu koşturmaktır. Oyuncuların ne kadar kaliteli ise top o kadar çok sende kalır, topu istediğin gibi kullanırsan hem rakibi yorarsın hemde pozisyon üretirsin. En iyi savunma topa hükmetmek, hücum etmektir ama tabiki bunun için bile oyuncuların devamlı hareket halinde olmalı.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Ben amatör futbolda yazın "hazırlık döneminde" 10km yi 1,5 saatte yani 90 dakika da rahat koşuyorum hem de fazla kilolarıma rağmen.

Oyuncular hep koşu halinde değil bayağı bir yolu da yürüyerek veya çok yavaş koşu adımları ile kat ediyorlar sahada. Bence koşu mesafesi bizim ülkemizde çok abartılıyor. Sırf çok koşuyor diye oyunculara "iyi futbolcu" gözüyle bakanlar var. Bu çok yanlış bir bakış açısı.

Çok değil efektif koşu önemli olan. Sen oraya buraya koşarsan futbolcu olarak ama görevini yerine getirmezsen o koşularının değeri sıfır kalır benim gözümde.

sent via GSC
Doğru koşu önemli demiştim zaten daha önce bu konuda. Sizin burda atladığınız önemli kriter var. Sen amatör olarak koşarsın da senin gelişmiş kasların yokdur pro futbolcular gibi. O futbolcuların bacak kasları kritik etken oluyor koşu konusunda. Ortalama 7-8 km koşan futbolcu bir maçda 12-13km koşarsa kramp girer veya ciddide sakatlana bilir.

Bisikletle normal koşu kıyası talihsis olmuş baya. Ayrıca bunlar futbolcu evet. Onların kaslı bacakları bu mesafeleri senin gibi koşmaları imkansız.
Ne kadar çok kas varsa okadar zor olduğu gibi sakatlık riskleride daha yüksek olur. Maratoncular neden mesela koşan iskelet gibiler ?

nereye imkansiz yav
milyon dolar alan adamlar benim kadar kosamayakmis öyle mi okuyorum ben?
benim ayaklarimda da sorun yok yani
bisiklete de zaman ayirdigim icin kosu bandinda sadece 20dk duruyorum
sadece ona konsantre olsam cok daha fazla km yapabilirim kosarak
ama nefes sikintisi oluyor kalp aliskin olmadigi icin
ama bir futbolcu icin bunlar basit seyler
kalpleri cok daha dayanikli oldugu icin

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk

Doğru koşu önemli demiştim zaten daha önce bu konuda. Sizin burda atladığınız önemli kriter var. Sen amatör olarak koşarsın da senin gelişmiş kasların yokdur pro futbolcular gibi. O futbolcuların bacak kasları kritik etken oluyor koşu konusunda. Ortalama 7-8 km koşan futbolcu bir maçda 12-13km koşarsa kramp girer veya ciddide sakatlana bilir.

Niye kramp girsin yav bu adamlar her gün çalışıyor bu seviyelerde kalabilmek için. Doğru yükleme ile her futbolcunun koşu değerlerini arttırabilirsin zaten.

sent via GSC

Sen de mi Leverkusen'in alt takımında top koşturuyorsun yoksa?
Kim ya o? Görüp görebildiğimiz en üst seviye beşinci lig oldu, oda bir sene sonra yine altıncı lige şut. Leverkusen alt yapısında oynadığını iddia eden kim ki? Öyle bir alt yapı da oynayan biri nasıl bir halt olamamış orası da merak konusu gerçekten.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

olm bu avrupadaki elit futbolcular mac basina 13 14 km kosmuyor mu
bunlarin simdi ayaklarinda hic kas yok mu o yüzden mi kosabiliyorlar
gece gece ne anlatiyorsunuz siz

nereye imkansiz yav
milyon dolar alan adamlar benim kadar kosamayakmis öyle mi okuyorum ben?
benim ayaklarimda da sorun yok yani
bisiklete de zaman ayirdigim icin kosu bandinda sadece 20dk duruyorum
sadece ona konsantre olsam cok daha fazla km yapabilirim kosarak
ama nefes sikintisi oluyor kalp aliskin olmadigi icin
ama bir futbolcu icin bunlar basit seyler
kalpleri cok daha dayanikli oldugu icin

Sendende daha çok koşarlar. Sorun kondisyon değil bacaklatda ki kas yapıları. Ciddi kontrol altında o kasları ulaşmak istediğin mesafeyi antrenman sokmadığın takdirde sakatlanır o futbolcular. Okadar basit değil bu fitness meselesi maalesef.

Niye kramp girsin yav bu adamlar her gün çalışıyor bu seviyelerde kalabilmek için. Doğru yükleme ile her futbolcunun koşu değerlerini arttırabilirsin zaten.

sent via GSC

bazen arasira bir futbolcuya denk geliyor iste kramp girmesi
bu krooslar madricler falan hem baya kasli ayaklara sahip hem deli gibi kosuyorlar
veya ronaldonun o kasli ayaklari olmasa o patlama gücüne nasil sahip olsun

sent via GSC
İyide ben farklı bir şey demiyorum ki can. DOĞRU yükleme ile tabiki de koşarlar. Bunun doğru ve sağlıklı yükleme içinde fitness hocaları var her takımda zaten.

ben yatiyorum abi gece gece cok sacma bir tartisma oldu

Yok aslında saçma değil, ikinizde baktığın zaman aynı şeyi söylediniz. Antrenman ile, doğru yükleme ile, işini bilen hocalar ile ve bunun yanında doğru beslenme ile bir futbolcu 12-13 kilometre koşabilir.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

bazen arasira bir futbolcuya denk geliyor iste kramp girmesi
bu krooslar madricler falan hem baya kasli ayaklara sahip hem deli gibi kosuyorlar
veya ronaldonun o kasli ayaklari olmasa o patlama gücüne nasil sahip olsun

Bizim mallar geçen sezonun başında kondisyoneri kovmuştu sonra takım dağıldı yine yazın Sneijder falan çubuk gibi inceydi. Kışın hatta bi haber vardı takımda herkesin fazla kilosu var, bi tek Semih gibi malların cılızlıktan kilo eksikleri vardı.

Yaz kampında en önemli şey iyi bir kondisyoner. Takım hizaya gelmeli yoksa işimiz zor. Umarım Tudor ekibi ile iyi bir yükleme yapar şu takıma da mal beyinsiz falan olsalar bile en azından fit olsunlar hepsi de maçlarda ezilmesinler fiziksel olarak.

sent via GSC

Bu arada Tudor'un oyun felsefesi toplu hücum-toplu defans ve dar alanda oyun kurmak olduğu için çok koşmak önemli bu sistemde. Hem ileri hem geri yapacak tum oyuncular bunun içinde hatri sayilir bir mesafenin daha üstünde koşması gerekiyor 10 oyuncunun o yüzden çok koşma mantığı doğal, kosamayan adam sistemi 1 kisi eksik bırakır

SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Avrupa arenasında hem doğru koşu hemde yüksek koşu oranı önemli taktik mücadele güçünün yanında. Önemli çünkü rakiplerinde bunu sergiliyor bütünüyle bunları. Birisinde eksik kaldığın an sahada ezilirsin rakibine karşı genelikle ve takım haliyke geriye çekilmeye mahkum oynamaya kalırsın.

Koşu mesafesi de önemli doğru koşmakta çok önemli sonuc olarak diye biliriz galiba. Nokta

Bu arada Tudor'un oyun felsefesi toplu hücum-toplu defans ve dar alanda oyun kurmak olduğu için çok koşmak önemli bu sistemde. Hem ileri hem geri yapacak tum oyuncular bunun içinde hatri sayilir bir mesafenin daha üstünde koşması gerekiyor 10 oyuncunun o yüzden çok koşma mantığı doğal, kosamayan adam sistemi 1 kisi eksik bırakır

SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
İşte önemli olan bunun yanında bu oyunu oynayabilecek oyuncuların olması ve bu şu anda bizim kadro ile imkansız. Ayrıca yapılacağı varsa bile takviyeler ne kadar geç yapılırsa bu takım halinde oyunun oturması da geçikecek, belkide sezon bizim için bitmiş olacak.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Kalite & koşu mesafesi kavramları birbirine zıttır yahut bir arada bulunmasa da olur gibi bir düşünce nereden hasıl olduysa?...

Çok net bir şey söylüyorum. Üst düzey futbolcular arasında bana bir tane az koşanını söyleyin o zaman; tuttuğumuz takım üst düzey olsun derdindeyiz ya hani?...

Hele koşu bandında 20 dakikalık laylaylom koşusunu emsal gösteren arkadaş sağlam s.çmış, söylemeden edemedim. Yeri gelir bir açık yahut bek oyuncusu olarak rakiple didişmek suretiyle attığın 40 metrelik depar, belki 1 km koşmak kadar efor sarfettirir. Faal futbolculuk geçmişi olan kişiler için böyle bir tartışma konusu olamaz zaten...

İşte önemli olan bunun yanında bu oyunu oynayabilecek oyuncuların olması ve bu şu anda bizim kadro ile imkansız. Ayrıca yapılacağı varsa bile takviyeler ne kadar geç yapılırsa bu takım halinde oyunun oturması da geçikecek, belkide sezon bizim için bitmiş olacak.

Bu Ateş üfleyerek sönmez
Pas oyunu oynanabilir koşu mesafeleri düşer, bu kadro biraz daha ona yatkın ama hocanin temel felsefesi bu. Karabük'te de böyleydi, Paok'ta Avrupa'da aynı şekil oynuyordu. Aynı seyi yine yapacak burda. Senelerce italya'da,juve'de oynayınca ordaki kaliteyle burada ki kaliteyi bir görüyor malesef. Zamanla doğru yol bulunur umarım benim sevdiğim bi mentalite bu

Kim ya o? Görüp görebildiğimiz en üst seviye beşinci lig oldu, oda bir sene sonra yine altıncı lige şut. Leverkusen alt yapısında oynadığını iddia eden kim ki? Öyle bir alt yapı da oynayan biri nasıl bir halt olamamış orası da merak konusu gerçekten.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Her Bundesliga takiminin alt yapisinda oynayan topcudan bir halt olsa, isimiz vardi rengim.

Üst Alt