Koşu Mesafesinde Dipteyiz! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Koşu Mesafesinde Dipteyiz!

Sakat oyuncular,Forvetsizlik,Hakemler vs. sürekli bunlar konuşuluyor.. Kimsenin konuşmadığı konu, 32 takım içinde en az koşan takım olmamız. Dün gece Schalke bizden tam 9 km fazla koşmuş. Bu bizden 1 kişi fazla oynamışlar demek gibi.

Taktik,teknik elbette futbolda her zaman önemli ancak günümüzde en az bunlar kadar fizik kalitesi önemli. Bir takım bizden 9 km fazla koşuyorsa iyi düşünmek lazım. Topla oranımız %70 falan olsa bir nebze anlayabilirdim ama hemen hemen denk durumdayız orada da.

Dış etkenleri falan bir kenara bırakıp, bu konuyu düşünmemiz lazım. Sakatlar da buna eklenince ciddi bir fizik sorunumuz olduğu görülüyor. Terim'in bu konuyu iyice analiz etmesi gerekiyor. Yaş ortalamamız da diğer Türk takımlarından iyi durumda. İlk 11 olarak dün akşam 30 yaş üstü sadece Donk ve Mariano vardı. (Nando hariç)

Buna rağmen bu sorunlar varsa demek ki yaz kampında yanlış antremanlar yapılmış. Umarım doğru analizler çıkarılır buradan.

Çok onemli bir konuda topic acmışsın, tesekkur ediyorum ve yazdıklarına tamamen katılıyorum.

Bazı arkadaşlara göre takımın bu duruma gelmesinin sebebi yönetim: Cunku forvet transferi yapmadılar.. Baska argumanları yok .. Bu kadar kısır ve subjektif bir dusunce içindeler..

Bu takımın 60 dakikalık kondusyonu var, sonrası pil bitiyor. Gucsuzler, ikili mucadeleri kaybediyorlar.. Hiç kimse çıkıp bunu sorgulamıyor. Hadi bizi bir tarafa bırak, bir gazeteci veya TV muhabiri cıkıp da FT ye "hocam niye bu takım CL nin en az koşan takımı" diye sormuyor.. FT cıkıp La'Fontaine den masallar anlatıyor. :((((

Bu takımın yaş ortalaması etken değil. Oyuncular karaktersiz. Çalışmıyorlar. Antrenörleri rakip futbolcuya dalmaktan başka bir şey bilmiyor. Kalecisi her maç saçma sapan gol yediriyor. Teknik direktörü anca twit atmasını biliyor. Anca 45 dakikalık güçleri var. Karaktersiz oyuncuların satılması, doğru oyuncuların alınması, takıma disiplinli ve kaliteli yabancı antrenörler getirilmesi lazım. Teknik direktör kovmak en basit iş. Ona gelene kadar aksayan 50 adam var.

Sent from my HTC U11 using GSCimbom Forum mobile app

Takımımız uzun yıllardır gördüğüm en rezil takım görüntüsü veriyor. Cidden ligde 2. olmamız ve Şampiyonlar liginde sonuncu olmamamızı şansa bağlıyorum. Hiç bir oyun planımız yok.

Ben bunları yazınca kötü adam oldum.. Bazıları bana "sende FT nefreti var" dediler, bir kişi bana "kuş" dedi.. Hey allahım yaaa.. Yazarken bile sinirleniyorum..

Evet hiçbir oyun planımız yok.. Pardon var : "Saldım çayıra, mevlam kayıra" sistemi ile oynuyoruz..:(((

Medyada bugün biraz olsun koşu mesafesi yer almış. Bu konuyu ne kadar geliştirirsek rekabet şansımız o kadar artacak. Barcelona değiliz ki daha az koşarak başarılı olalım..

Bir ara bu konuyla dalga geçiliyordu ama bu konuyu dalgaya alırsak rakipler "bizden yetenekli değil" dersin ama seni sadece fiziğiyle ezer geçer.

Dünya Kupası'nda Rusya çeyrek finale kaldıysa bunun en büyük sebebi koşu mesafesidir. En çok koşan takımlardı. İnanılmaz iyi oyuncuları yoktu sonuçta. İspanya 1000 pastan fazla pas yaptı ama o bariyeri aşamadı.

2008'de yarı final yaptıysak en büyük etken koşu gücümüzdü. O turnuvada çok sakat verdik belki ama o takım Almanya ile bile başa baş oynayabildi.

Bişey ifade etmiyor, Terim oyuncuları deparlı koşturuyor sürekli önde baskı ayağına. Yorulan oyuncuların da adım atacak hali kalmıyor 2.yarı. Doğru düzgün adamları ekonomik kullansa bu takım çok daha fazla koşar. Her topa deli gibi koşunca adamların enerjisi erken bitiyor, biatçıların göreceğini sanmıyorum gerçi.

Üst Alt