Kripto Para Birimleri ve Coinler - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İnsanların kolay para kazanma hırsı olduğu sürece bu kullanılacaktır. Bitcoin top yaptı geldiği hızda hatta belki biraz daha yavaş geri dönüyor.

Dövizlerin yerini bir dönem forex akımı aldı kaldıraç sistemi sayesinde aynı paraya çok daha fazla kazandırıyor, çok daha fazla kaybettiriyordu. Bir süre sonra yerini kripto paralara bıraktı artık yeni gözde bitcoin oldu. Bir anda arşa fırlayan yükselişi ile hiç düşmeyecekmiş gibi duruyordu ancak kazandırması ne kadar büyükse kaybettirmesi de o kadar büyük oldu.

Kripto para devri bitecek mi? Hayır asıl şimdi başlıyor. Bitcoin veya farklı bir para birimi tekrar çıkacak top noktasını bulunca inecek. İnsanlar bunu bildiği halde riskini alıp oynamaya devam edecek. Nerede binip, nerede inmen gerektiği belli olmayan bir olmayan bir tren analiz vs yapılamayacak bir varyasyona sahip o yüzden kim ne derse sadece çevre duyumlarına ve hislerine güvenip söylüyor demektir.

Bunu bilerek oynandığı sürece sorun yok ama evini arabanı satıp bu kumarı oynuyorsan hadi geçmiş olsun.

5 bin liralık alsam mı diyorum zamanı mı dersiniz ?

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Dolar bazında düşünürsen ya da kısa vade düşünürsen alma zaten :D Bitcoin'i dipten toplayıp, bir süre altlara yatırım yaparım diyorsan al. Şu an için 4500'e de inebilir, 3200'e de inebilir bunu göz önünde bulundur... An itibariyle tam anlamıyla dip neresi belli değil. Buralara gelene kadar desteklerin hepsi kağıttan kaplanmış bunu öğrenmiş olduk... Ama genel tahmin 6000-9000 arasında bir süre gezecek gibi(tabiki tahmin). Uzun süreli girip kaybeden yoktur. Kısa vadede girenlerin hepsi kaybetti neredeyse. Eğer bu işte deneyimin yoksa hemen girme, 1 ay kadar borsaları takip et, analizleri öğren(rsi, fibo, macd, trent vs).. Kısa vade yatırımcı için kripto çok tehlikelidir. Forex, bist vs benzemez anında çarpılırsın. Aslında baştan kaybedersen düşünmeyi de öğrenirsin. Balina ya da piyasa yapıcı haricinde kazananların hepsi kaybederek kazanmıştır; bu da uzun vade düşünerek olur.

Binance'ta tam dediğim bantlardan döndü şu an için 6 bin doların altına inmedi, 6500 dolarlarda geziyor şu an.

8 bin doların tekrar üstüne çıktı şimdiki sınır bu bölge, olur da 11 bin üzerine atarsa tekrar geri dönmeyebilir ama atamazsa bu sefer bahsettiğim 2500-3000 dolar bandı kaçınılmaz olabilir.

Şu an için bitcoin üretim maliyeti zaten 3-4 bin dolar bandında dolayısıyla bunun altına indiği anda üretim maliyetinin altına alınmış olunacak tabii piyasa buna takılır mı bilmem orasını.

8 bin doların tekrar üstüne çıktı şimdiki sınır bu bölge, olur da 11 bin üzerine atarsa tekrar geri dönmeyebilir ama atamazsa bu sefer bahsettiğim 2500-3000 dolar bandı kaçınılmaz olabilir.

Şu an için bitcoin üretim maliyeti zaten 3-4 bin dolar bandında dolayısıyla bunun altına indiği anda üretim maliyetinin altına alınmış olunacak tabii piyasa buna takılır mı bilmem orasını.

altın madenciliği işine girmek daha mantıklı ya da gidelim güney amerika da zümrüt arayalım o da baya para ediyor bu aralar

Üretim maliyetinden kastın elektrik tüketimi mi yoksa elektrik tüketimi + kurman gereken sistem olarak mı düşünmeliyiz?

BTC tekrar 9 bin dolara geldi, yeni bir kırılma noktası bu bölge, 8-11 bin arası yatay gidebilir 11 bini geçerse yeni üst kanala girer.

Önceki bahsettiğim destek noktası çalıştı ancak bir daha denerse o bölgeyi kısa süreli de olsa 3 bin dolar altı gelecektir.

Üst Alt