“Kulübümüzün tarihine yakışır bir ekip kuruyoruz” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

“Kulübümüzün tarihine yakışır bir ekip kuruyoruz”

4a5094f9412340aebf9ce786ee9bb20e.jpeg

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı Başantrenörü Ataman Güneyligil ve Takım Menajeri Nihan Güneyligil, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan Berna Sezer’in sunduğu Voleybol Arenası programının konuğu oldu.

Geçtiğimiz sezonun değerlendirildiği programda yapılan açıklamalar şu şekilde;

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“FINAL FOUR’DAKİ SONUÇ HAYAL KIRIKLIĞI”

“Sezonun hedef turnuvasıydı. İyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Sakatlıklar yaşadık. Bütün oyuncuların tam olduğu 2 antrenman yapabildik. Final Four’daki sonuç buna bağlanabilecek bir sebep değil. Final Four’daki ilk günkü sonuç tam bir hayal kırıklığı. Transfer döneminde oyuncuların kafasının karışması önemli oldu.”

“SEDA VE NESLİHAN İÇİN ÜZGÜNÜM”

“Seda, Neslihan ve aynı şekilde Gözde için çok üzgünüm. Onlar Türk voleybolunun kayıpları. Bu oyuncular Türk voleybolunun tarihi. Neslihan Türkiye’de voleybolun sevilmesine çok fazla emek gösteren bir oyuncuydu. Türk voleybolu bu kadar büyüdüyse ve istihdam yarattıysa bu arkadaşlarımızın emeği var. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Yapmamız gereken onların kapasitesinde oyuncular yetiştirmek. Yeni yıldızlar, yeni sporcular ve yeni yüzler voleybolu onların bıraktığı seviyeden daha yukarıya taşımalılar.”

“VAZGEÇMEYEN BİR TAKIM KURACAĞIZ”

“Türkiye genelinde çok yetenekli oyuncular yetişiyor. Gelecek açısında bir sıkıntımız olacağını sanmıyorum. Galatasaray için 7-8 yıl önce altyapı sistemi planı yapmıştık. Önemli bir altyapı projesi yapıp, oradan oyuncuları A takıma almak için. Galatasaray Kulübü’nün mevcut borç alacak durumunda bunu ne Başkan ne de Yönetim Kurulu gerçekleştirebilir. Şimdi bir bütçemiz var, bu bütçeyi tek bir sporcuya veren takımlarla aynı hedef için savaşıyorsunuz. Kuvvetli bir sponsor desteği olmadan yapamıyorsunuz. 25 milyon liralara yakın bir takım kurmak ne kadar mantıklı olur? Altyapı oyuncularımızı A takıma alma planımız meyvelerini verdi. Erkek takımımız bu sene bu şekilde ilerledi. Gelecek sezon altyapı oyuncumuz Dilara Gedikoğlu A takımımızda yer alacak. Hırslı, istekli ve vazgeçmeyen bir takım kurup hedeflerimize ulaşacağız.”

“YANLIŞ ANLAŞILDIM”

“Vakıfbank maçından sonra yaptığım açıklamalar yanlış anlaşıldı. Şu konuda bir hata yaptığımızı düşünüyorum. Maç bitiminin hemen ardından maçın stresi, gerginliği ve siniri düşünmeden ve istemeden Galatasaray Televizyonu aracılığıyla ekranlara yansıyor. Sponsorluk gibi konulara değindim. Amacım yayın sayıları ve Vakıfbank’ın bu konuda kollandığıydı. TRT Spor’un Sultanlar Ligi’nin yayınlanmasında Vakıfbank’ın önemli bir desteği olduğunu öğrendim. Bu durumda söylediğim şey yanlış duruma düşmüş oluyor. Önemli bir reklam veren kurumu şikayet etmiş oluyorsunuz. Tekrardan bu gerçeklerin bilinmesini istedim. İkincisi hakemlerle ilgiliydi. Bu konuda sözlerimin arkasındayım. Bir fabrika düşünün bir kanadı kötü çalışıyor diye tüm fabrikanın gidişatı etkilenmez. Ben bu işe profesyonel olarak yaklaşmadıklarını, gerekli ilgi ve alakayı göstermediklerini düşünüyorum. Bu sene 350’ye yakın antrenman yapmışken, milyon euroluk bir takımı çalıştırırken kendilerinin ayda bir kere seminerle ne kadar yeterli bilmiyorum. Adalet dağıtıcısı hakemlerin çalışmalarının yeterli olmadığını düşünüyorum. Gözlemci ve hakemler derneğinin tehditvari açıklamalarından dolayı kınıyorum. Federasyonumuz çok başarılı. Hem kulüp hem de milli takımda. Benim başında olduğu U23 Milli Takımı Dünya Şampiyonu oldu.”

“TÜM EKİBE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Birtakım zorluklara rağmen emeklerini sahaya yansıtmaya çalışan tüm ekibe teşekkür ediyorum. Bir sürü bahane sayılabilir ama sonuç tektir. Sonuç bu sene hedeflenen başarılarının yakalanamadığıdır. Bu sonuçtan dolayı taraftarlarımızdan, yönetim kurulumuzdan, bu takımın kurulmasında emek harcayan herkesten özür diliyorum. Ben başantrenör olduğumdan dolayı ekibime söylediğim işimizin sadece A takım olmadığı. Altyapılar da bana bağlı. A takım sezonu kapandı. Taç Spor’da sezon devam ediyor. Genç takımımızın bir turnuvası var yakın zamanda. Dünyanın en güzel şeyi bebek sahibi olmak. Onu ikinci plana attığımız hatta unuttuğumuz anlar yaşadık. Novara maçını 3-2 kaybetmek beni çok üzmüştü. Kosheleva’nın sakatlığı beni çok üzdü. O gün eve döndüğümde Nihan bana bizim bir bebeğimiz var biraz ona odaklan dedi.”

NİHAN GÜNEYLİGİL

“OLMAYINCA OLMUYOR”

“Çok büyük emekler verdik. Bütün oyuncular, teknik ekip ve yöneticiler. Gerçekten hiç beklemediğimiz bir yenilgiyle kendimizi 3.-4.’lük maçında bulduk. Kendimizden çok emindik. Her şey hazırdı. Bir gece önceki antrenman çok güzeldi. Olmayınca olmuyor. Belki 50 defa Alba Blaj takımı ile maç yapsak 2 kez falan yenilirdik. 4’lü Final oynamak çok kolay iş değildir. Tecrübeyle sabit. Kupayı birkaç defa yakalamış bir sporcuyum. Duygular yeteneklerimizin önüne geçiyor. O ayarı yakaladığımızda final oyuncusu oluyorsunuz. Kırılma noktalarında biraz duygular ve heyecan yeteneklerin önüne geçti. Hepsini çok seviyorum, hiçbirini birbirinden ayırmıyorum. Çok istediklerini kendim kadar biliyorum. Çok istemek yetmiyormuş demek ki. Acı bir tecrübe oldu. Ben bütün ekiple gurur duyuyorum. Gücümün yettiği kadar da arkalarında duracağım.”

“HAYAT DEVAM EDİYOR”

“Transfer döneminin büyük bir sebep olduğundan eminim. Gerçek profesyoneller bu tarz şeyleri sahneye çıkarken kapının arkasında bırakırlar. Profesyonel olmaya adaysanız eğer bazen sahneye cebinizdeki ağırlıkla beraber çıkıyorsunuz bu da sizi yoruyor. Onlara ciddi bir ders olsun istiyorum. Hayat her zaman güllük gülistanlık değil. Yaşattıkları şeyin doğru olmadığını görsünler istiyorum. Seda ve Neslihan’ın kariyerlerinin son turnuvasıydı. Hepsi çok üzgündü. Kürsü göreceğiz, gümüş ya da altın alırız diye düşünüyordum. Onlar adına da üzgünüm ama hayat devam ediyor.”

“TRANSFERLERİ 10 GÜN İÇERİSİNDE AÇIKLAYACAĞIZ”

“Galatasaray formasına, armasına ve kulübümüzün tarihine yakışır bir ekip kurmak için düğmeye bastık. Artık sonuna geldik. Kağıt üzerinde takımı tamamladık. Bir hafta, 10 gün içerisinde ekipleri hızlı bir şekilde açıklamaya başlayacağız.”

“LEYS TAKIMA GERİ DÖNDÜ”

“Charlotte Leys, sporcu karakteri ve teknik anlamda yeterliliği konusunda Ataman hocamızdan hep tam not almıştı. Leys ile ben iki sene beraber oynadım. Geri dönüşü hayırlı uğurlu olsun. Her şey güzel olacak. Sabırla beklesinler. Birkaç gün içerisinde haberleri vereceğiz. Ayrılan arkadaşlarımız var onlara da önümüzdeki hafta teşekkür edeceğiz. Onların transferleri resmiyete kavuşsun. Ekibimiz biraz çehre değiştirecek. Giden arkadaşlarımın yolu açık olsun. Gelecek olanlara da şimdiden hoş geldiler diyorum.”

“OĞLUMUZ EYLÜL SONUNDA DOĞACAK”

“Sağlığım yerimde. Oğlumuzun da keyfi ve sağlığı yerinde. Beşinci ayımız doluyor. Bambaşka bir heyecanım var. Üzüntüden ve hazmedememekten ağladığım zamanlar oldu. İnşallah her şey yolunda giderse Eylül sonunda kucağımıza alacağız. Allah isteyen, dileyen herkese versin. Heyecanla bekliyoruz onu. Daha tam adapte olamadık. O yoğun tempoda ona yoğunlaşamadık. Transfer dönemi sonrası tatil yapıp dinlenmek istiyorum. Yaklaşık 2 ay kadar Bükreş’e yoğun bir şekilde hazırlandık. Sene boyunca bizi yalnız bırakmayan Galatasaray taraftarına teşekkür ediyorum. Günden güne artıyor, iyi günde de kötü günde de yanımızdalar. Bizi hiç yalnız bırakmadılar. Seneye kaldığımız yerden başarılarla devam etmeyi diliyorum. Bizimle yolunu ayıran arkadaşlarıma da bol şans diliyorum.”

Kaynak: galatasaray.org

Üst Alt