Kulüpler Birliği Açıklaması Hakkında! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulüpler Birliği Açıklaması Hakkında!

7128b03ae86e4511ba6f1354e200c484.jpeg
Kuruluşundan bu yana mensubu olduğumuz ve yönetim kurulunda da bulunduğumuz Kulüpler Birliği Vakfı’nın, Yönetim Kurulu kararı olmaksızın, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü yapmış olduğu yazarı meçhul, her üyeye farklı aktarıldığı görülen açıklama, Türk futbol ailesini derinden sarsmıştır.

Bu, Türk futbol camiasını ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ve bölmeye yönelik, haddini aşan bir açıklamadır.

Bununla birlikte, metinde yer alan eşit, adil, dürüst, hilesiz oyunla ilgili temennileri yürekten paylaşıyoruz.

Bu bağlamda, ilkeli duruşlarını koruyan Anadolu Kulüplerine, dürüst futbol adına teşekkür ediyoruz.

Türk futbolunun birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu bildiri, sonuçsuz kalacak bir çabanın eseridir.

Bu aşamada, Galatasaray Spor Kulübü olarak, söz konusu açıklama geri çekilene ya da tüm paydaşların vicdanını rahatlatacak şekilde düzeltilene dek, Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantılarına katılmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ

Kulüpler birliğinden ayrılıyoruz deseydiniz daha makbule geçerdi. Kabul edilebilir olanda ayrılmamız, madem bizi orada görmüyorlar ruhen ve düşünce ile bizde olmayalım. Eskiden kulüpler birliği mi vardı.? Bu Anadolu kulüplerinin avantajına kurulmuş hiç bir işe yaramayan kek yeyip çay içilen bir oluşumdan başka bir şey değildir. Kulüpler birliğinde ki başkanlık titrini kullanıp iş çeviren Adil Gevrek gibi şahsiyetlerin lokali olarak gözükmektedir. Ayrılalım.

Aciklamayi Fiko'nun,kume dusme hattindaki sari lacivertli kulubun baskani ve turuncu Goksel'le birlikte diger kuluplere danismadan yayinladigi ortada.Yani 17 kulup bize karsi karsi degil.Is sadece 3 kulubun basinin altindan cikmis.Hal boyleyken birlikten cikip birligi ortaligi bu 3 sark kurnazina birakmayi dogru bulmuyorum.17 kulup bize karsi olsaydi birlikten cikilmaliydi ama simdi degil.

Alinan karari yerinde buluyorum.

nizipli baskanimiz inan etmeye devam edecekse derhal kulüpler birligi adli sacmaliktan galatasarayi komple kurtarmalidir

Aciklamayi Fiko'nun,kume dusme hattindaki sari lacivertli kulubun baskani ve turuncu Goksel'le birlikte diger kuluplere danismadan yayinladigi ortada.Yani 17 kulup bize karsi karsi degil.Is sadece 3 kulubun basinin altindan cikmis.Hal boyleyken birlikten cikip birligi ortaligi bu 3 sark kurnazina birakmayi dogru bulmuyorum.17 kulup bize karsi olsaydi birlikten cikilmaliydi ama simdi degil.

Alinan karari yerinde buluyorum.

güzel tespit. ankaragücü ve antalya kulüplerinin demeçlerine bakılırsa aynen dediğin gibi olmuş. yani kulüpler birliğinden çıkmak yersiz olurdu

Açıklama yeterli diyenlere katılmıyorum. Kulüpler birliği başkanının istifası istenebilirdi. Ayrıca çoğu anadolu kulubü bize düşman. Şuan zorunluluktan kıvırıyorlar. Toplantılara gitmememiz herhangi bir durumu değiştirmez. Azizin katılmadığında bir şeyin değişmediği gibi.

Üst Alt