Kulüpler Birliği Toplandı! - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulüpler Birliği Toplandı!

yabancı sınırı olmaması tum kuluplerin lehine. karar kuluplere bırakılırsa aksi yonde bir karar cıkmaz zaten.

ben de galatasarayın menfaatleri icin sınırsız yabancı isterim ama tffnin yerinde olsam yabancıya sınır getirirdim. turk futbolunun menfaati icin yabancı sınırı sart.

yabancı sınırı olmaması tum kuluplerin lehine. karar kuluplere bırakılırsa aksi yonde bir karar cıkmaz zaten.

ben de galatasarayın menfaatleri icin sınırsız yabancı isterim ama tffnin yerinde olsam yabancıya sınır getirirdim. turk futbolunun menfaati icin yabancı sınırı sart.
Ne alakası var ya sizde böyle düşünürseniz ne yapacağız.

Türk furbolunun gelişmesi için en önemli şey altyapı hocalarının egitilmesi.
Bundan başka çıkış yol.
Bir sürü işten anlamayan ve gençlerin karakter ve yeteneklerini kısıtlayan altyapı hocaları ile hiçbir yere varamayız.

Bir sürü yetenekli oyuncu bu kaliyesiz altyapı hocalari sebebiyle ya heba oluyot ya da karaktersiz oluyor.
Çalışma ahlakı hocalarda ve oyuncularda nerdeyse sıfır.

Almanyada sınır varmı da bizden daha iyi türk oyuncular yetiştiriyor?
Tek farkları kaliteli hocalarının olması.

Galatasaray menfaatleri için değil ülke menfaatleri için sinir gelmemeli. Sinir demek ülkenin ayağına takılan pranga demek. Bize hiçbir yararı olmadığı gibi fazlasıyla da zararı vardır.
Ülke evlatları götünü yayıp yatma yerine çalışmayı secse zaten alırlar formayı.

SNE-LX1 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Galatasaray menfaatleri için değil ülke menfaatleri için sinir gelmemeli. Sinir demek ülkenin ayağına takılan pranga demek. Bize hiçbir yararı olmadığı gibi fazlasıyla da zararı vardır.
Ülke evlatları götünü yayıp yatma yerine çalışmayı secse zaten alırlar formayı.

SNE-LX1 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

ben konuya ekonomik acıdan bakıyorum. futbol ekonomisinin en önemli katma degeri futbolculardır. genel ekonomi prensipleri geregi futbolculara ulkeler arasında serbest dolasım hakkı verilebilmesi icin ulkelerin rekabet kosullarının esit olması gerekir. bence turkiye icin bu esitlik yok. bundan kastım turkiyede yetenekli futbolcu yok veya sportif performans acısından turk futbolcular yabancı futbolcularla rekabet edemez degil. herkesin gozardı ettigi bir vergi konusu var. avrupada futbolcu %50 vergiye tabi iken turkiyede %10 vergiye tabi ise o denge kurulamaz.

boyle durumlarda genelde 2 yontem uygulanır, ya ek vergi ya kota uygulaması. dış ticarette isler hep boyle yurur. biz kota olmasın diyorsak yani sınırsız yabancı hakkı olsun diyorsak önce vergileri esitlememiz lazım. ne zaman ki turkiyede futbolcuya uygulanan vergiler avrupa seviyesine cekilir, o zaman sınırsız yabancıyı sonuna kadar savunurum.

sayın cumhurbaşkanımız reisi cumhurumuz yeni turkiyenin mucidi sn recep tayyip erdogan reisimizin çok kıymetli ekürisi büyük devlet adamı yol gösterici yol açıcı ünlü matematikçi ekonomist sn devlet bahçeli reis beyin yabancı sınırı konusunda beyanatları ortadadır bu sınır biraz ekonomik biraz da gündem değiştirmek için tartıştırılıyor gibime geliyor. reislere muhalefet gibi algılanmasın lutfen sadece ilk aklıma gelen bu muhtemelen yanlıstır reisler

Üst Alt