Kulüpler İmzaladı l Hapis yerine, Para Cezası İsteniyor


148.jpg
Kulüplerin imza attığı 6222 sayılı kanunun değişiklik talebi. yani şahıslara verilen cezalarda indirimler isteniyor, şikenin suç sayılmaması için bir istek yokPara cezasıyla değişsinTRT Spor’un yayınladığı raporda, yöneticilerin sorumluluklarının azaltığı belirtilip, ‘te∫vik primi’ tamamen çıkarılırken, şike yapan kişiye öngörülen 5-12 yıl arasında değişen hapis cezasının alt sınırının 3 ay, üst sınırının ise bir yıl olması gerektiği ifade ediliyor. Aynı şekilde raporda, taraftarların spor alanlarına yasaklı maddeler sokmasına verilecek cezaları düzenleyen maddede, hapis cezası yerine para cezaları uygulanması gerektiği savunuluyor. Buna göre hapis taraftara verilecek hapis cezalarının paraya çevrilmesinin gerektiği de raporda yer alıyor.
 
Cevap: Kulübler İmzaladı l Şike Suç DeğilBu işten bir şey çıkmaz. Beyhude çırpınışlar. Zaten hükümetin yasayı değiştirmek gibi bir niyeti yok. Kaldı ki bunun taslağının hazırlanması, onaylanması, yürürlüğe girmesine kadar iddianame açıklanmış olur. Sırf 2-3 takımı kurtarmak için o sırada yasa çalışmaları yapılırsa bu defa ortada ne Fenerbahçe bırakır UEFA ne de TFF.
 
Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç DeğilAllah aşkına tüpçunun kafasına uyup ımza toparlamışlar şike suç sayılmayacaksa hırsızlıkta suç sayılmasın ikisinin arasında ne farkı var ki?
 
Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç DeğilAnkaragücü imzalamış.Cengiz topal yukarı imza atmış. Dediğim gibi çoğunluk yüzünden imza atıldı. Ordu başkanında imza zaten atılacak diyordu.Kulübler birliği kararımış.Tüpcü ve cavcav elini umarım çeker..
 
Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç DeğilZaten bazen konuşurken diyoruz ya, Fener Fener diyoruz ama Beşiktaş yalan olacak bence iddianame açıklandıktan sonra. Adamlar şikeye karışmış ve Avrupa'da oynuyor olacaklar, çok büyük ihtimal atılacaklar. Gruplardan atıldıktan sonrası UEFA işi takip edecek.

Demirören'in bu sabah akşam koşturmacası bu yüzden.
 
Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç DeğilAdnan Öztürk'ün de imzası var.O onurlu duruş lafta kaldı.
Ordu'nun,Trabzonunda var. İmza olayı zaten olacaktı.Çoğunluk nedeniyle uymak zorunda kaldılar.İmzaya o kadar takılmayın. Ordu başkanı böyle olacağını söylrmişdi. Youtubede Telegol görüntüleri var. Uefa zaten izin vermeyecek.
 
Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç DeğilAdnan Öztürk benim gözümde bu imza ile bittin..Buradan anlayacağımız mesaj başkasının(İnan Kıraç) kuklaları yeri gelir Aziz Yıldırımın lobisinden de korkarmış,tırsarmış,boyun eğermiş..
 
Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç DeğilKlüplerin imzalaması ile olmuyor bu işler,meclisten döner,iktidarın tavrı netBizimde imzamız olmasına utandım açıkcası
 
Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç DeğilOrdu'nun,Trabzonunda var. İmza olayı zaten olacaktı.Çoğunluk nedeniyle uymak zorunda kaldılar.İmzaya o kadar takılmayın. Ordu başkanı böyle olacağını söylrmişdi. Youtubede Telegol görüntüleri var. Uefa zaten izin vermeyecek.Eğer isteselerdi imza atmazlardı.Oraya imza attıktan sonra nasıl attığının önemi yok.
 
Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç Değil[video=youtube;GqZeAgYFho4]https://www.youtube.com/watch?v=GqZeAgYFho4[/video]05:00 dakikaya dikkat edelim. 18 kulüb imzalasak bile TFF bunu değiştiremeyeceğini söylüyor.
 
Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç DeğilBizim imzamızın olmasının altında yatan baska nedenlar var büyük ihtimal.Akıl oyunu gibi geliyor bana...
 
Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç DeğilKlüplerin imzalaması ile olmuyor bu işler,meclisten döner,iktidarın tavrı netBizimde imzamız olmasına utandım açıkcası
Ben bu konuda iktidarın dik duruşuna güveniyorum..Bülent Arınç şike cezasının 3 aya indirilmesi teklifine şaka mı yapıyorsunuz diye çıkıştı..hangi ideolojide olursak olalım bu kadar kulübe çıkışıp sonradan dik durabilirlerse helal olsun derim..göreceğiz..
 
Üst Alt