Kulüpler İmzaladı l Hapis yerine, Para Cezası İsteniyor - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulüpler İmzaladı l Hapis yerine, Para Cezası İsteniyor

Cevap: Kulüpler İmzaladı l Şike Suç Değil

Adam Öldüren bir kisinin 5 Yilda cikip Kurtulmasinin Yaninda Sike birsey degildir. Onun icin Suanki Ceza Kanunu gercekten yanlis. Hangi Mantikla yapildi bilmiyorum.. Üstün Zekali Politikacilar yine iste.. Avrupanin hemen hemen bütün Ülkelerinde bu olay en fazla 2 Yil Ceza yemege Mahkum olmaktir.. Ki bence Türkiyede de en fazla 2 Yil olmali. Lakin Benim icin Önemli olan TFF Talimatnamesi. Kulüp baskani Belki hapisden Kurtulur ama Kulübün o Kurumun Yiyecegi Ceza ve Alnina sürecegi Lekeyi Taraftarina aciklayamamak daha büyük bir Ceza olsa gerek...

Önemli Olan TFF Talimatnamesi. Kulüplerin Alacagi cezalar yeterde artarda bence...

Duzenlensin de elini kolunu sallaya sallaya disarda dolasmasini saglayacak duzenleme de gelmesin. Ayrica bildigim adam oldurmede sebebine gore degisiyor cezalar. Dedigim gibi cezanin 1 yila indirilmesi sikeyi yasallastirir. Onune gecilemez. Burada onemli olan kisim da altina imza attiklari seyin icerigi.

Cevap: Kulüpler İmzaladı l Cezalarda İndirim İsteniyor

Şahıslara verilen ceza bile olsa bize ne? Bizim başımıza da gelebilir diye mi düşünüyor yöneticiler.

Ordu'nun,Trabzonunda var. İmza olayı zaten olacaktı.Çoğunluk nedeniyle uymak zorunda kaldılar.İmzaya o kadar takılmayın. Ordu başkanı böyle olacağını söylrmişdi. Youtubede Telegol görüntüleri var. Uefa zaten izin vermeyecek.

Hocam bırakalım bahane bulmayı falan.Bunu BJK gündeme getirince tüp kafa bizim en ileri gelen yöneticimiz imzalayınca kem küm bence gayri ahlaki.Bildiğin yönetimin sınıfta kalışıdır bu benim gözümde.6222 sayılı kanun TFF omurgasızının düşüremeyeceği FB yi mahkemelerin düşürmesi için yapılmış şike ve teşvik priminin suç sayıldığı çok modern ifadeler içeren bir kanun .Bu kanunu dayanak alarak bir çok klüp düşecek rahatlığındaydım açıkçası zira TFF kendi iç talimatnamesini değiştirse kimsenin haberi olmaz ki değiştirecekler çok yakın zamanda.Bu yasa değişsin diye bizimde imza vermiş olmamız en basit ve nazik ifade ile skandaldır.Biz nasıl olurda bu yasayı değiştirin efendim mahkemeler düşürmesin bizim kendi özerk TFF miz var onlar düşürür aymazlığını paylaşırız diğer klüpler gibi? Açıkçası bu sene beni en çok mutlu eden şey şike olayında sergilediğimiz omurgalı duruştu.Bu o manada tavizdir.Emin olun bizimle FB nin durumları yer değiştirmiş olsaydı o belgeye ne bir anadolu takımı nede FB imza atmazdı.Yönetim benim gözümdeki tüm sempatikliğini yitirdi bu imza ile .Kendimi kandırmak ve bahane bulma yaşımı geçeli 15 yıl oluyor.Bizde bu kirli çarka hizmet eden bir imza atmışız başka bir açıklaması yok.Üzüldüm ve utandım.Bunca zamandır kendi içimde ve bir çok ortamda ki kendi çabama acıdım .Bizde diğer klüpler gibiymişiz.Fark yokmuş aramızda .Aynı.İnşallah siyasi iktidar bizim gösteremediğimiz omurgalı duruşu sergilemeye devam ederde beyler bırakın bu işleri .Şike ve teşvik primi suçtur ve yapan küme düşer demeye devam eder.

Hocam bırakalım bahane bulmayı falan.Bunu BJK gündeme getirince tüp kafa bizim en ileri gelen yöneticimiz imzalayınca kem küm bence gayri ahlaki.Bildiğin yönetimin sınıfta kalışıdır bu benim gözümde.6222 sayılı kanun TFF omurgasızının düşüremeyeceği FB yi mahkemelerin düşürmesi için yapılmış şike ve teşvik priminin suç sayıldığı çok modern ifadeler içeren bir kanun .Bu kanunu dayanak alarak bir çok klüp düşecek rahatlığındaydım açıkçası zira TFF kendi iç talimatnamesini değiştirse kimsenin haberi olmaz ki değiştirecekler çok yakın zamanda.Bu yasa değişsin diye bizimde imza vermiş olmamız en basit ve nazik ifade ile skandaldır.Biz nasıl olurda bu yasayı değiştirin efendim mahkemeler düşürmesin bizim kendi özerk TFF miz var onlar düşürür aymazlığını paylaşırız diğer klüpler gibi? Açıkçası bu sene beni en çok mutlu eden şey şike olayında sergilediğimiz omurgalı duruştu.Bu o manada tavizdir.Emin olun bizimle FB nin durumları yer değiştirmiş olsaydı o belgeye ne bir anadolu takımı nede FB imza atmazdı.Yönetim benim gözümdeki tüm sempatikliğini yitirdi bu imza ile .Kendimi kandırmak ve bahane bulma yaşımı geçeli 15 yıl oluyor.Bizde bu kirli çarka hizmet eden bir imza atmışız başka bir açıklaması yok.Üzüldüm ve utandım.Bunca zamandır kendi içimde ve bir çok ortamda ki kendi çabama acıdım .Bizde diğer klüpler gibiymişiz.Fark yokmuş aramızda .Aynı.İnşallah siyasi iktidar bizim gösteremediğimiz omurgalı duruşu sergilemeye devam ederde beyler bırakın bu işleri .Şike ve teşvik primi suçtur ve yapan küme düşer demeye devam eder.

Altina imzami atiyorum. Dik durus diyorduk, ama yalan cikmasi cok kotu etkiliyor. Refik'in dedigi gibi sike yapanin cezasi seni niye ilgilendiriyor be yonetim? Yoksa ayni seyler bizim de basimiza gelebilir diye mi dusunuyorsunuz?

hiç kimsenin futbol yüzünden hapis yatmasını istemiyorumsöz konusu aziz dallaması olsa bile..klüplere çok büyük yaptırımlar yapılsın,yöneticilere spordan men yasagı getirilsin yeter.hapis yatmak kolay birşey degil.

hiç kimsenin futbol yüzünden hapis yatmasını istemiyorumsöz konusu aziz dallaması olsa bile..klüplere çok büyük yaptırımlar yapılsın,yöneticilere spordan men yasagı getirilsin yeter.hapis yatmak kolay birşey degil.

O kadar kişinin hakkı yeniyor. Adamlar bunun üzerinden para kazanıyor. Bİr nevi millet dolandırılıyor. Dolandırıcılar da hapse girmesin o zaman.

Bizim millet her turlu suc icin ceza kanunlari getirirken "Hic kimsenin bu suc icin hapis yatmasini istemem" mantigi ile haraket etmis gecmiste galiba. Sonra da cezalarin caydirici olmadigindan sikayet ediyoruz. Yanliz sporda degil malesef bu mantik.

Alla alla neden şike yapmak zorunda bu yöneticiler kardeşim ? Bu nasıl savunma ? Ben de namusu için adam öldüren kişinin hapiste yatmasını istemiorum derse bir başkası onada mı tamam diyecez? Şike ahlaksız adi bir suçtur hırsızlık gibi ve bu suçu işleyende fare gibi hapiste yatmayı hakeder bu kadar basit .Yapmasın kimse şike ?Başına silah mı dayıyorlar yöneticinin ? Diğer klüplerin hakkını çalmaktır şikenin tanımı .İnşallah şike yapan müebbet hapis yer .Hatta yasa şike yapan adam öldüren müebbet yer şeklinde değiştirilir.

değişse bile azizi kapsamaz suçun işlendiği tarihte kanun neyse odur isterse şikeye kanunda ödül getirsinler azizi kapsamaz :D

hem ayrıca ceza caydırıcı olmassa nasıl engellenir bu olaylar sorarım size mesela 6 ay hapis olsa kulübü için 6 ay hapis yatacak binlerce yönetici bulunur ama 6 sene olduğunda yemez

Köpekler istedi diye gökten kemik yağmasını beklemek gibi bişey bu :)

İmza mevzusuna gelince Galatasaray ve Trabzonsporun imzası olmasını yadırgadım.Çoğunluk falan hikaye zorlamı attırıyorlar adama ?

Şahıslara verilen ceza bile olsa bize ne? Bizim başımıza da gelebilir diye mi düşünüyor yöneticiler.

Hayir..!! Sike Yapanin 80 Yil Hapis yatmasi Insanliga aykiridir ondan Imza atmistir.. Yoksa Sikenin TFF Talimatnamesinden aykiri bir durumu söz konusu degildir... Bizim Yönetim zaaten TFF Talimatnamesinin degismesinden yana degildi..

Yönetime kizmakta hakli oldugunuz durum sudur...

Bu Levent Bicakci Kazmasi Yasayi cok ama cok Zariflestirdi.. Hapis cezasi alan bu durumda Para karsiliginda Hapis cezasindan kurtulacak.. Keske Cazalar 3 Yil Hapis olsaydi...

Cezalar belki iner,hata cümlesinin cezası af bile olunur,ya insanlara futbolu tekrardan nasıl sevdireceksiniz.Hakemlerin her kararında,ayağa kalkanları nasıl sakinleştireceksiniz.

Hayir..!! Sike Yapanin 80 Yil Hapis yatmasi Insanliga aykiridir ondan Imza atmistir.. Yoksa Sikenin TFF Talimatnamesinden aykiri bir durumu söz konusu degildir... Bizim Yönetim zaaten TFF Talimatnamesinin degismesinden yana degildi..

Bu Levent Bicakci Kazmasi Yasayi cok ama cok Zariflestirdi.. Hapis cezasi alan bu durumda Para karsiliginda Hapis cezasindan kurtulacak.. Keske Cazalar 3 Yil Hapis olsaydi...

Sike yapan 80 yil mi yatiyor? :) 80 yil Aziz icin istenen sure. O da baska suclarla da suclandigi icin.

Alla alla anlamıyorum ben sizi dostlar ? Yav isterse 500 yıl yatsın banane ? Neden şike yapmak zorunda bu adamlar ? 80 yıl yatması neden garip geliyor ki yok öyle birşey 12 yıl yatıyorlar ? Neden 12 yatması fazla ? Kusura bakmayın ama oyuna çok çabuk geldiniz .Allahın emrimi şike ? Yapmasınlar 12 yılda yatmasınlar .12 yıl az en az 25 yıl olması lazım şikenin cezası.

Tamam hapis olmasın ama bunun da bir cezası olmalı ve bunu da Spor Mahkemeleri vermeli.

Adam şike mi yaptı ömür boyun spora bulaşamasın.

Üst Alt