Kulüplerin Yıllardır Gözümüzün Önünde Soyulduğu Gerçeği | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulüplerin Yıllardır Gözümüzün Önünde Soyulduğu Gerçeği

1:16:25'ten itibaren dinleyin. Serdar Ali Çelikler'i kutluyorum. Benim düşündüklerimi, birçoğumuzun bildiklerini ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlatmış.

https://www.youtube.com/watch?v=sReeK6olU5U

Sonra yok Tarık çamdal nasıl 1.350 alır, vay efendim Ndaiye 2.750 çok olmuş, Selçuk ile Burak yaşlandıkça hangi mantığa göre aldıkları para artar vs. vs. diye birbirimizi yiyoruz burada.

İşte sebebi Çelikler'in anlattıkları. Yani hırsızlık ve dolandırıcılık.

Kulüplerin satıldığı gün, kurtuluşları olacaktır.

Alnitak Alnilam Mintaka

Mehmed ayana rağmen izlemeyi başardım. Serdar beyi kutlarım. Sahiplik usulü ve dernek sisteminin çözülmüş bozulmuş hatta kokuşmuş durumda olduğu açık. Bu kadar paranın döndüğü yerde kulüpcülük romantizmi kimsenin umurunda olmuyor maalesef bunu herkes kabul etmeli. Gelmiş geçmiş tüm başkanlar yemiştir GS vasıtasıyla, onlar yemediyse getirdikleri yöneticiler yemiştir. Bayern ve Barça nasıl yönetiliyor sistem nasıl işliyor çok bilgim yok onlara da bakılabilir ama sahiplik usulü gerçekten gerekiyor günümüz konjonktüründe.

Ben bunu biraz fazla sivri söyleyince tepki çekiyor. Hani sırayla sürekli siyasetten muzdarip olduğunu iddia eden 3 büyüklerin taraftarı varya işte onlar bilmiyorlar ki (belki de biliyorlar işlerine gelmiyor) 25 yıldır şu ülkede devlet spora özellikle de futbola adil davransaydı 3 büyükler mutlaka en az 1 kez küme düşürülür, en az 2-3 kez kayyum atanırdı. Kayyum konusunda başı da biz çekerdik malesef. Hiçbir kulüp Galatasaray soyulmamıştır bence. Futbolun son 25 yılının en başarılı takımı, en çok şampiyon olan, kupa alan, CL'ye katılan ve en çok taraftarı olan kulübün bu 30 yılın tamamında ekonomik krizde olması anlaşılır birşey mi? Söyleyince suçlu oluyoruz. Zira bu kulüpleri 25 yıldır biz yönettiğimiz için suçlu biziz.

Fakat bu program harbi güzel, izlenebilecek birkaç spor programından biri diyebilirim, spor da var, haber de var, mavra da var ama kaliteli şekilde.

S. Ali'nin bu vidyodaki sözlerine de imza atarım.

Son düzenleme:
Sahipliğin olumsuz yanları yok mu? Galatasaray satıldı adamlar aldı yatırımları kesti bir yerden sonra o zaman ne olacak? Şu an taraftarın etkisi daha fazla o zaman patrona bağlı olarak etki azalabilir ha artabilir de ama iki ihtimal de var.

Tek yönden bakmamak lazım.

Videodaki mevzu için de yapılması gereken bağımsız ve dürüst denetçiler tutulması ve yönetimdeki kişilerin ceplerine giren paraların aktif olarak takip edilmesi.

Mesela kap bildirimleri yapılıyor bunların soruşturulması lazım olur da hata çıkarsa ilgili kulüplerin ciddi cezalar alması lazımki bunlar yapılamasın.

Bu mevzuları sıradan bir gazeteci biliyor da diğerleri bilmiyor görmüyor mu sanıyorsunuz?

Soyulmaya müsait takımlarımız var..

Sen başkan seç, medyatik insanlar yarat ve sonra bu adamlara maaş verme, eee adamlar nasıl para kazanacak madem şirket mantığıyla düşünecez..
baksanıza onca başkan ve yardımcısı falan var bu adamların bu işi bedavaya yapacağını falan mı zannediyorsunuz..
Belediye takımlarında durum daha vahim çünkü orada halkın içine girip daha fazla sömürülüyor keza başakşehir örneği var, adamlara her yerden para akıyor..

Öncesinde belediye takımlarına dur demek lazım.. Ve taraftarlarımızı bir kenara bırakırsa borcu olan takımı batıracaksın.. hemen acilen akşamı bile beklemeden bu zararlı takımları, yönetim kurulu kararı ile tasfiye edeceksin.. ve aktif futbol işleyişlerine son vereceksin. Uefanın çatısı altındaki hiç bir organizasyona da dahil etmeyeceksin.

Beceremeyenlerin bu hayatta bu sporda işi olamaz.. Aynı şekilde buna sebep olan başkanları da tespit edip, ceza tazmini yapcaksınız.

Tazmine yani ödemeye gücü yetmeyenlere ise 20 ila 40 yıl arası hapis cezasına mahkum edeceksin.. bunu yaptığında hala bir başkan para çalabiliyor mu hala komisyonlar dansözlere meze ediliyor mu görürüz.. (dansöz: menajerlerdir)..

2. ise statların ücretsiz olması konusu şart bunun sebebi ise futbol takımlarına, gereğinden fazla gelir yapılmasının önüne geçilmesi olacaktır. Gelir azalacağı için komisyolar ve cukkalarda düşecektir.

Biletsiz maçlar sayesinde statlarımız hınca hinç dolacktır. ve taraftları storelere yani muhasebe kaydının zorunluğu olduğu gelir noktalarına yönlendirmek lazım.. Mümkünse kağıt para ile değil kredi kartı ile işlem yapacaksın ne hesap yapılmış hepsi poslarda bulunsun.. Bak bakalım o zaman paraları alabiliyorlarmı...

Birde külup başkanlarının kendi ceplerinden para çıkarıp, kulüp kasalarına koyma konusu var ki orası çok hassas. orada bir usulsüzlük var bizim kasalarımızı, tıpkı bir banka gibi kullanıyorlar.. verdikleri 20 milyonu€ atıyorum 2 -3 sene sonra kurdan kar etmek için istiyorlar..

Hemde ne karr ?? bankalarda vadeliyle bırakırlar paralar üzerinden stopaj kesintisi yapılmakta ama bizim kulubümüzde ise böyle durum yok ben burada art niyet arıyorum.. Bence kuluüpler birliği olarak karar alınmalı. Hangi başkanın, hangi kulüpte parası varsa hibe etmesi ZARURİ bir duruma gelmiştir.. Önce kulupler birliğine kayyum atanmalı çünkü borcu olan başkanlar bu duruma evet demezler..

Sonrasında ise belediyelere bağlı takımlar ile zararlı takımların kapatilması ile aktif futbol takımı sayısı %90 azalacağı için kontrol etmesi daha rahat olacaktır. Şimdi doruk ata onca yazdın çizdin eline sağlık ama 4 büyüklerin hepsi zararda hepsi kapanırsa biz neyi tutacaz. Hadi kapandı diyelim bu 4 kulube ve belediyelere ait statları ne yapacaz. İşte bunu tartışabiliriz.

Sahipliğin olumsuz yanları yok mu? Galatasaray satıldı adamlar aldı yatırımları kesti bir yerden sonra o zaman ne olacak? Şu an taraftarın etkisi daha fazla o zaman patrona bağlı olarak etki azalabilir ha artabilir de ama iki ihtimal de var.

Tek yönden bakmamak lazım.

Videodaki mevzu için de yapılması gereken bağımsız ve dürüst denetçiler tutulması ve yönetimdeki kişilerin ceplerine giren paraların aktif olarak takip edilmesi.

Mesela kap bildirimleri yapılıyor bunların soruşturulması lazım olur da hata çıkarsa ilgili kulüplerin ciddi cezalar alması lazımki bunlar yapılamasın.

Bu mevzuları sıradan bir gazeteci biliyor da diğerleri bilmiyor görmüyor mu sanıyorsunuz?

Aynı kefeye koymamak lazım da her türlü KİT son 30 senede benzer sebeplerle özelleştirildi ve neredeyse hepsi de daha da kötüye gitti,örnekleri de yok değil yani.

Üst Alt