Kunter: "Bugün iyi savunma yapan bir Galatasaray Odeabank vardı"


192151_311ae3acb20148429e2cb78b005a819c.jpeg

Galatasaray Odeabank, Tahincioğlu Basketbol Ligi’nin ilk hafta maçında Gaziantep Basketbol’u 82-58 mağlup etti.


Karşılaşmanın ardından Başantrenörümüz Erman Kunter ve kaptan Göksenin Köksal basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Erman Kunter:

“Maçtan önceki dönemde bize gelen sorular genellikle ‘Galatasaray Odeabank nasıl bir takım?’, ‘Nasıl oynayacak?’ yönündeydi. Yeni bir takımız. Yeni takımın doğal olarak bazı problemleri oluyor. Hazırlık döneminde sakatlıklardan dolayı tam takım olarak antrenman yapamadık. Ancak tam takım olarak idman yaptığınızda eksiklerini görebiliyorsunuz. Mehmet Yağmur’un maçtan önce sağ işaret parmağı kırıldı. Şanssızlık. Sakatlığı 3 hafta sürecek. Gaziantep çok tehlikeli takım. 58 sayı yedik ama boş bırakıldığında hemen farkı kapatabildiler. Bugün 58 sayı yiyen ve iyi savunma yapan bir Galatasaray Odeabank vardı.”

Göksenin Köksal:

“Lige iyi başlamak önemliydi. Genç ve yeni bir takımız. Özgüvenimizin yerine gelmesi açısından önemli maçtı. Gaziantep, TÜBAD Turnuvası’nda bizi yendi ama o gün de söyledim; biz onlardan daha iyi bir takımız. Seyirciyi arkamıza aldığımız takdirde yenemeyeceğimiz takım yok. Savunmayla kazanılan maçtı. Önümüzde EuroCup maçımız var. En iyi şekilde Bayern Münih maçına hazırlanacağız.”

GSCimbom Portal
 
Mert Çetin gibi konuşmuş hoca. Birbirleriyle yardımlaşan mücadele eden kompakt bir takım vardı sahada falan.
 
Üst Alt