Kupa diyerek neyi kaçırdık, farkında mısınız? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kupa diyerek neyi kaçırdık, farkında mısınız?

Cevap: Kupa, Kupa diyerek neyi kacirdik farkindamisiniz..?

Camia olarak lige çok erken havlu attık çok çabuk kaos ortamı yaratıldı ve Rijkard yollandı. Futbolcular zaten dünden razıydı çok çabuk ligi bırakmaya. Bu kaos ortamının yaratılmasında medyanın da çok önemli payı var. Halbuki Rijkard yollandığında şimdiki durumdan çok çok çok daha iyiydik bence. bjk ile 1 fb ile 4 trabzon ile 5 di puan farkı Rijkard bıraktığında şimdi fb ile olmuş 16 trabzon ile 18 puan farkı. - Averajda değildik ve ligin üst kısmına da puan olarak oldukça yakındık ozaman. Rijkard ne olursa olsun kalmalıydı sezon sonuna kadar. Rijkardın gönderilip Haginin takımın başına getirilmesi ligi 8. haftada bitirmişti zaten Galatasaray adına

:yenieek:

çoğu arkadaş bu yönde düşündü ama maalesef yönetim zaman kazanma adına rijkaardı tek kalemde yedi..bana göre polatın bu sene yaptığı ilk büyük hata oldu bu..

Benim anlamadığım, Avrupa'ya gitmeyi niye bu kadar önemsiyorsunuzki? Gitsek ne olacak? Yine 3. sınıf bir takım tarafından tokatlanıp eve döneriz.

Başında düzgün bir başkanı olan düzgün bir yönetim kurulana ve doğru teknik heyetle, iyi bir takıma sahip olana kadar hiç bir yere gitmeyelim lütfen.

Avrupa filan umrumda degil benim. Aslanlar gibi mücadele eden Anadolu takimlarina haksizlik olur. Galatasaray biraz utanmali artik. Gelecek sezon alinan bütün kararlar %100 dogru olmali ve bu sefer "adam" gibi bir yeni yapilanmaya gitmeliyiz. Transfer edilen futbolcularin cuk diye oturmasi ve belli bir kalitede olmalari gerekiyor. Tabiki bu takimin basina da adam gibi bir Teknik Direktör getirilmeli. Adam derken, Hagi´ye hakaret filan etmiyorum yanlis anlasilmasin. Dogru tercih yapilmali yani her konuda.

Bir şok lazım diyorum tabi GALATASARAY 'ımızın 11. sırada olması nasıl şok yaratmaz onu da kadrodaki oyunculara bağlıyorum..

Biraz saçma olacak ama.. Bu şokta fb nin şampiyon olması olacak..

Fb şampiyon olmazsa bu yönetim adam gibi kadro kurmaz.. Senelerdir bununla avunuyolar herkes bize kötü diyor fb nin şampiyonluğumu var demişti bir keresinde..

Bu da yönetimin vizyonu işte yapacak birşey yok gerisi boşa konuşuyoruz senelerdir.

Avrupa filan umrumda degil benim. Aslanlar gibi mücadele eden Anadolu takimlarina haksizlik olur. Galatasaray biraz utanmali artik. Gelecek sezon alinan bütün kararlar %100 dogru olmali ve bu sefer "adam" gibi bir yeni yapilanmaya gitmeliyiz. Transfer edilen futbolcularin cuk diye oturmasi ve belli bir kalitede olmalari gerekiyor. Tabiki bu takimin basina da adam gibi bir Teknik Direktör getirilmeli. Adam derken, Hagi´ye hakaret filan etmiyorum yanlis anlasilmasin. Dogru tercih yapilmali yani her konuda.

Çok doğru yazmışın ama bence bu yönetimle alınan kararların %100 olması adeta imkansız işte görduk devre arasında yapılan hamleleri yanlıştı bence..

Benim anlamadığım, Avrupa'ya gitmeyi niye bu kadar önemsiyorsunuzki? Gitsek ne olacak? Yine 3. sınıf bir takım tarafından tokatlanıp eve döneriz.

Başında düzgün bir başkanı olan düzgün bir yönetim kurulana ve doğru teknik heyetle, iyi bir takıma sahip olana kadar hiç bir yere gitmeyelim lütfen.

Avrupa Kupalarına katılmak neden bu kadar önemli açıklıyım sana

1) En azından UEFA Kupasına katılsak bile extradan 10 Milyon Dolar civarı yayın geliri oluyor renktaş.Bi kere olayın mali kısmı var.

2) Avrupa Kupalarına 1 sene katılmadığın taktirde o sezon takımın hanesine 0 puan olarak yazılıyor . Bu sene zaten 0 çektik gibiydi seneye de Avrupa kupalarına katılamazsak artık kuralarda elemelerde bile seri başı takım olamama tehlikemiz olcak. Yeni yeni UEFA sıralamasında belimizi doğrultmaya başlamışken 2 sene 0 çekmemiz bizi UEFA gruplarında bile 3. 4. torbaya düşürebilir.

3) Transferler açısından da Avrupa kupaları büyük önem taşıyor. Avrupa kupalarında olmayan bi takıma yıldız çapında faydalı bi futbolcu gitmek istemez. İyi bi futbolcu transfer etmeye kalkışırsan normalde 2 verip ikna edebilceğin futbolcuya senelik 4 vermek zorunda kalırsın etmek için

P
Avrupa Kupalarına katılmak neden bu kadar önemli açıklıyım sana

1) En azından UEFA Kupasına katılsak bile extradan 10 Milyon Dolar civarı yayın geliri oluyor renktaş.Bi kere olayın mali kısmı var.

2) Avrupa Kupalarına 1 sene katılmadığın taktirde o sezon takımın hanesine 0 puan olarak yazılıyor . Bu sene zaten 0 çektik gibiydi seneye de Avrupa kupalarına katılamazsak artık kuralarda elemelerde bile seri başı takım olamama tehlikemiz olcak. Yeni yeni UEFA sıralamasında belimizi doğrultmaya başlamışken 2 sene 0 çekmemiz bizi UEFA gruplarında bile 3. 4. torbaya düşürebilir.

3) Transferler açısından da Avrupa kupaları büyük önem taşıyor. Avrupa kupalarında olmayan bi takıma yıldız çapında faydalı bi futbolcu gitmek istemez. İyi bi futbolcu transfer etmeye kalkışırsan normalde 2 verip ikna edebilceğin futbolcuya senelik 4 vermek zorunda kalırsın etmek için

Senelerdir zaaten bu UEFA planlamasını düşünüyordum.. Bu sezon erken elenmemiz zaaten çook kötü oldu.. tam toparlamıştık sil baştan olduk maalesef... şimdi bu sezon avrupadan aldığımız bir nokta küsür puan 5 yıl boyunca kuralarda başımıza bela olacak...

Herkesin bu Sezon icin bir ümidi, istegi kaldi..

Su Güzelim TT Arenada seneye Avrupa Kupalarinda olmak..! Bunun icin Bircogunuz Ligi silmissiniz ve alinmasi zor gözüken Türkiye Kupasina bakiyorsunuz...!!

Oysaki Gecen Hafta Eskisehirspor macindan önce´de demistim Ligde 4. Kayserispor ile aramizdaki Puan farki saadece 10 diye ve 3 Puanlik Sisteme göre hicbirsey diye.. Gecen Hafta Gaziantepspor yenmeseydi Avaraj ile sirada 7. oluyorduk...

Isin aci Tarafida bu Hafta gerceklesti.. Üstümüzdeki Bütün Takimlar kaybetti ve Galatasaray üstündeki Gaziantepspor´a kaybetti...

Eger Galatasaray, Gaziantepspor´u saadece 1:0 dahi yenseydi asagidaki Tabela ortaya cikiyordu...!!

Lig Daha bitmedi daha Koskoca 13 Mac var önümüzde..! 4. Bence hala olabiliriz ama Gaziantepspor´a karsi gibi rakibi orta sahada seyrederek degil tabiki...

sen bu durumla o 13 macın hepsini kazanacagımız ve onumuzdeki o rakiplerin puan kaybı yasıcagına inanıyorsun yani? 13 macın fener-kayseri-bjk-trabzon maclarından kayıpsız cıkcagımıza hiç ama hiç inanmıyorum.. karabuk'e de kaybederiz diyordum ama emenike sakatmıs yetisip yetismedigini bilmiyorum bizim maca o yuzden o mactan emin degilim alırız emenike olmassa diye dusundugum için cıkardım o gruptan..

Bir şok lazım diyorum tabi GALATASARAY 'ımızın 11. sırada olması nasıl şok yaratmaz onu da kadrodaki oyunculara bağlıyorum..

Biraz saçma olacak ama.. Bu şokta fb nin şampiyon olması olacak..

Fb şampiyon olmazsa bu yönetim adam gibi kadro kurmaz.. Senelerdir bununla avunuyolar herkes bize kötü diyor fb nin şampiyonluğumu var demişti bir keresinde..

Bu da yönetimin vizyonu işte yapacak birşey yok gerisi boşa konuşuyoruz senelerdir.

evet bu sene fener sampıyon olursa bızımkıler kendılerıne gelir

sen bu durumla o 13 macın hepsini kazanacagımız ve onumuzdeki o rakiplerin puan kaybı yasıcagına inanıyorsun yani? 13 macın fener-kayseri-bjk-trabzon maclarından kayıpsız cıkcagımıza hiç ama hiç inanmıyorum.. karabuk'e de kaybederiz diyordum ama emenike sakatmıs yetisip yetismedigini bilmiyorum bizim maca o yuzden o mactan emin degilim alırız emenike olmassa diye dusundugum için cıkardım o gruptan..

Bu hafta ne oldu...??

Birşeyi kaybetmek için birşeyler yapmak gerek,birşeyler yapmayan bir takımın,en kötü sonuçları alması hiç sürpriz olmaz,bu oyuncuların izlettiği ve aldığı sonuçlarla tarihin en kötü Galatasaray'ı,ve milyonlarca insan sokakta futbol konuşamaz durumda ise,bu oyuncuların hepsine yeni transferler hariç çok çok büyük bir para cezası verilmeli..

Bu kadar terbiyesizlik olmaz!

abi 4. olursak iyi güzel de bu takımın 14.olma ihtimali var onu ne yapacağız.

Bence Galatasaray için basketbolda ki euroleague gibi bir kural uygulanmalı,Galatasaray kazandığı 2 Avrupa kupası hatırına her sene ne olursa olsun CL'ye katılmalı :)

Bu ligde kacan birsey yok ... bir Seri yakalayim o zaman Sampiyonluk hesaplari bile yapilir burda

Üst Alt