Kupalara Ambargo Koyan Efsane Kadro Dağılıyor mu? (!) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kupalara Ambargo Koyan Efsane Kadro Dağılıyor mu? (!)

Arda Turan’ın ardından Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Gökhan Gönül, Caner Erkin gibi isimlerin de A Milli Takım'ı bırakabileceği yönündeki söylentiler kamuoyunda endişeleri de beraberinde getirdi. Türkiye, alınmadık kupa bırakmayan ve katıldıkları bütün turnuvalarda rakiplerine kök söktüren bu efsane kadronun dağılmaması için dua ediyor...

Türkiye’yi sokağa döken kadro

A Milli Futbol Takımı’nda yaşanan gerginlikler her gün yapılan yeni bir açıklamayla birlikte gündemi meşgul etmeye devam ederken, gelişmelere tepkisiz kalamayan bir grup vatandaş da bugün Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki merkez binası önünde eylem yaptı. Yaklaşık 200 kişilik grup adına mikrofonlara konuşan Yılmaz Kaynarca adlı vatandaş “Böyle bir jenerasyon 30 yılda bir gelir. Umarım en kısa zamanda olaylar tatlıya bağlanır ve yine aldıkları kupalar, oynadıkları finallerle Türkiye'yi sokaklara dökerler. Şu an ülke olarak bu morale çok ihtiyacımız var” ifadelerini kullanırken gözyaşlarına hakim olamadı.

“İçten böldüler”

Kaynarca yer yer alkışlar ve sloganlarla kesilen basın açıklamasına şu sözlerle devam etti :

“Komplo teorilerine prim vermem ama bu kavganın arkasında başarımızı çekemeyen yabancı milli takımların olduğunu da düşünmeden edemiyorum. Baktılar ki bizimle sahada baş edemiyorlar, aramıza nifak sokarak içten böldüler resmen. Büyük oyunu maalesef yine çok geç fark ettik. Ancak herkes bilmelidir Kosova'yı, Slovenya'yı, Arnavutluk'u, Faore Adaları’nı dize getiren bu aslanlar ne olursa olsun bizim baş tacımızdır. Bu efsane takımı belki yıkabilirler ama onlara olan sevgimizi asla... ”

Vatandaşlar tepkili…

200 kişilik grup, yapılan açıklamanın ardından olaysız bir biçimde dağılırken, gruptaki vatandların görüşleriyse şöyle oldu:

Nizamettin Uygur (55, Esnaf): Ben bu kadronun aldığı kupaları, oynadığı finalleri hatırlamıyorum bile. Düşünün demek ne kadar çok başarı yaşattılar ki bunlar unutulmuş gitmiş... Diyecek bir şey yok, yüreğimiz yanıyor...

Atakan Kuloğlu (22, Öğrenci): İngiltere milli takımı hocası Roy Hodgson'ın 'Yüzyıllar sadece birkaç tane Burak Yılmaz yetiştirir. Ne kadar bahtsızız ki o da Türk Milli Takımı'na nasip oldu' sözünü hatırlatmak isterim. Biz kıymetini bilemezsek başkaları bilecektir.

Yusuf Alurca (47, Memur): Bence bu kadro kesinlikle dağılmamalı. Sayın Cumhurbaşkanımızı bu hayati meseleye el atmaya davet ediyorum. Yetiş reis!

Burak Ermenek (29, Bankacı): Buraya gelmeden önce bir kez daha Youtube’da bu efsane kadronun en iyi 20 polemiği videosunu izledim ve yine gözyaşlarımı tutamadım.

Kemal Tunçbeli (35, Muhasebeci): EURO 2016 finalini unutabilen var mı aramızda? Bir tarafta Ronaldo’lu Portekiz, diğer tarafta ev sahibi Fransa… Peki prim rekortmeni kim? En yüksek maaş kimde? Kim en çok konuşuldu? Neyi kaybettiğimizi anladığımızda çok geç olacak diye korkuyorum…

Caner Kiremitçi (26, Amatör futbolcu):
Belki de artık kabullenmemiz gerekiyor. Her güzel şey gibi bu takımın da bir sonu olacaktı elbette. Bize yaşattığınız tüm o şampiyonluklar ve gurur için teşekkürler çocuklar...

Muammer Opal (66, Emekli):
Böylesine muazzam başarıların olduğu yerde bir noktadan sonra başarının paylaşılmaması da doğal aslında. Ne de olsa insanız, zayıfız. Yine de içim yanıyor. Böyle olmamalıydı...

Son düzenleme:
emeğe saygı

alpay asmayla beraber bi derginin editörlüğünü yapmalısınız

edit : alıntıymış geri aldım

Çeptalk

Son düzenleme:
Arda Turan, Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Gökhan Gönül, Caner Erkin hepsi birbirinden karakterli ve A Milli takıma süper başarılar yaşatmış futbolcular.

Bırakırlarsa bu kayıp tüm ülkenin olacak. :(

1584be8252cc5662043020b3bac28491.jpg

sent via GSC

Atakan Kuloğlu (22, Öğrenci): İngiltere milli takımı hocası Roy Hodgson'ın 'Yüzyıllar sadece birkaç tane Burak Yılmaz yetiştirir. Ne kadar bahtsızız ki o da Türk Milli Takımı'na nasip oldu' sözünü hatırlatmak isterim. Biz kıymetini bilemezsek başkaları bilecektir.

Yusuf Alurca (47, Memur): Bence bu kadro kesinlikle dağılmamalı. Sayın Cumhurbaşkanımızı bu hayati meseleye el atmaya davet ediyorum. Yetiş reis!

:ka25:

Üst Alt