Kürşad Tüzmen: "Platini ile konuştum..." - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kürşad Tüzmen: "Platini ile konuştum..."

Cevap: Kürşad Tüzmen: "Platini; 'Küme düşürmezseniz, Avrupa'yı unutun' dedi"

imkansiz gözüküyor. Sonucta Basbakan ve oyuncak bebegi Demirören ikiside Avrupaya gitmesek ne olur? demecini yapmistirlar! Kisaca rest cekiyorlar UEFA'ya.

Sonucta Galatasaray, Bursa, yani bu islerde ismi hic gecmezse bile yapacaklari is yok.

UEFA diyor ki onurlu ol, vicdanli kurallari uygula bizimkiler diyorki HA S... Git la...

Ozaman Sen UEFA olsan ne yaparsan? ne yapabilirsin? Bu Sucsus takimlari kurtarmak icin, ayriyetten diger cezalari yemis takimlari satmamak icin en agir sekilde vazgecirecek bir ceza ile tehdit etmelisin.

bu isin FIFA - UEFA el birligi ile cikacak ceza su olacaktir baska kacari yok: Turkiye Futbol Ligi Kurallari uyguluyana kadar, ve Siyasetin Futbol yonetiminden cekilene kadar Turkiye Futbol Federasyonun Futbol Lisansini Askiya Alinmistir! Bu kurallar uygulandiktan sonra 5 yil da uluslar arasi Milli Takim ve club takimlarinin oynamama cezasi uygulamaya gececek.

Ancu bu yukarida yazdigim sekildeki cok sert ama bu yapilan olaylara bile az olan bir uygulamaya her an gecebilecek bir tehditin yapilmasiyla bir daha masaya oturulur. ( bu da sedece bu 5 yil men'i konusmak icin olur.)

Ben uefa olsam bu oyunu görür ve adı geçen takımlara beş yıl ceza veririm . UEFA sadece adı geçen takımlara cezayı verirse ince eleyip sık dokuduğu anlaşılır ve Avrupa gözünde güven tazeler .

Cevap: Kürşad Tüzmen: "Platini ile konuştum..."

ulan basbakanın kurdugu partinin ismi bide adalet olacak senin adaletinee de sana hala oy veren zihniyete de yazıklar olsun

Cevap: Kürşad Tüzmen: "Platini; 'Küme düşürmezseniz, Avrupa'yı unutun' dedi"

Millet Demirören'e kızıyor da o makama gelip,yürüttüğü politika başbakanın istediği politika. Sosyal ve siyasal etkileri de olabilecek bir konu üzerinde, insiyatifin tamamen Demirören'e bırakılmasını sanmak saflık olur. Başbakan "Thatcher modeli" diye birşey atıyor ortaya, Demirören "evet katılıyorum,çok doğru söylemiş diyor"; başbakan "kişiler ceza almalı,kurumlar değil" diyor, Demirören federasyonu kişilere ceza verip takımları aklıyor.

Yani süreci yöneten başbakan.

su sampionluk maci bir bitse cok güzel yazilar yazacam bu ustaya

Aylardır dediğimi söylemiş Platini. UEFA sorgusuz sualsiz ülkeyi men etmez. Avrupa'dan men ederim diyerek kararı aldırır.

kursat platini ile gorusce guzel ben sinan gursoy ile gorusunce auuuvvvvvvvv

5 yıl 10 yıl diye bi kavram yok zaten uefa'da

adamlar sana der "bu bu kuralları uygula, uygulayana kadar da gözüme gözükme"

ister bu sene uygula, seneye hemen avrupada ol

ister 20 sene bekle, 20 sene avrupaya katılama

o 5-10 yıl gibi cezaları futbola siyaset falan bulaşırsa veriyolar..

Haber dogrudur muhtemelen ama butun bunlar oyun senaryo da olabilir. Degilse bile farketmez, bu saatten sonra kim ne demis ne yapmis onemsiz. Az kaldi, Tahkim kararlari aciklansin sonrasinda UEFA veya FIFA zaten bu isi cozecek gerisi bos. Kafanizi bosa yormayin...

adaletli yönetirim diyor ama bu ülkede kimse adalet istemiyor ki.

, ‘Takımları düşürmezseniz, Avrupa’da yer alamazsınız’ dedi. Benim de takımları düşüreceğim belli. Başbakanımız istemedi (TFF adaylığı). İstemedi, çünkü Fenerbahçeli.

Iste bu cok iyi oldu :D

kürşad tüzmen siyasi açıdan kaşınmış bence , ‘Takımları düşürmezseniz, Avrupa’da yer alamazsınız’ dedi. Benim de takımları düşüreceğim belli. Başbakanımız istemedi (TFF adaylığı). İstemedi, çünkü Fenerbahçeli." diyerek:D

olay aynı makedonya ki gibi oluyor makedon başbakanıda 5 yıl gtmeyelim dedi süresiz men geldi cezaları vermek zorunda kaldılar bu vizyonsuzlar asya ligine geçelim derler nede olsa orda boşbakanın arap kankaları var ama bu seferde fifa enselerinde olur

bu adamlada her dakika görüşüyorlar yahu bırakın adam karısıyla cocuguyla piknige gitsin zaman geçirsin ailesiyle dag gibi platiniyi çökerttiniz 1 senede

TFF Başkan adaylığından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen talep üzerine çekildiğini söyleyen Kursad Tüzmen, "Ben Fenerbahçe de dahil 8 takımı küme düşürecektim. Bu takımlar arasında kendi takımım olan Mersin İdman Yurdu da vardı. Benim kararlı olduğumu görünce adaylıktan çekilmemi istediler" dedi.

facede gördüm haber metninde varmı böyle bişey gerçekten çok sinir bozucu bir durum oldu bu artık..

Üst Alt