Kürşad Tüzmen: "Platini ile konuştum..." | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kürşad Tüzmen: "Platini ile konuştum..."

e120dmichel-platini_1125537c.jpg

Kamuoyu tarafından siyasi kimliğinin yanı sıra sportif kişiliği ile de tanınan eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, önemli uyarılarda bulundu.

Haberin Devami GSC Portal'da

Cevap: Kürşad Tüzmen: "Platini; 'Küme düşürmezseniz, Avrupa'yı unutun' dedi"

Oha.

Bu haber yalan da olamaz.

Şimdi boku yedin TFF

Benim de takımları düşüreceğim belli. Başbakanımız istemedi (TFF adaylığı). İstemedi, çünkü Fenerbahçeli. Ben de Galatasaraylıyım (Gülerek).

Yazıklar olsun.

Galatasaray'a avrupa yasagi gelecegini sanmiyorum. SIKE olayina katilan kulüplere ve Milli Takima ceza gelir. Platini olsam böyle yapardim. SIKEye katilan kulüplere 5 degil ömür boyu avrupadan men edilmeli

eğer haber doğruysa burdan şöyle bir yorum cıkarıyorum fb küme düşene kadar avrupaya nah gideriz ülkecek

"Gitmesek ne olacak" diyecekler. Bi şey olacağı yok. UEFA "ben düşüreceğim sen düşürmüyorsan" demediği sürece TFF'nin bişey yapacağını sanmam.

Yanlzı bu avrupa olayı,1 2 sene değil,heleki medyada gülerek takip ettiğim gibi önümüzdeki sene hiç değil

Adamlar lisansını askıya aldığı an nak out

Millet Demirören'e kızıyor da o makama gelip,yürüttüğü politika başbakanın istediği politika. Sosyal ve siyasal etkileri de olabilecek bir konu üzerinde, insiyatifin tamamen Demirören'e bırakılmasını sanmak saflık olur. Başbakan "Thatcher modeli" diye birşey atıyor ortaya, Demirören "evet katılıyorum,çok doğru söylemiş diyor"; başbakan "kişiler ceza almalı,kurumlar değil" diyor, Demirören federasyonu kişilere ceza verip takımları aklıyor.

Yani süreci yöneten başbakan.

Haberin link i var mı ? siteye baktım haber yok ?

Millet Demirören'e kızıyor da o makama gelip,yürüttüğü politika başbakanın istediği politika. Sosyal ve siyasal etkileri de olabilecek bir konu üzerinde, insiyatifin tamamen Demirören'e bırakılmasını sanmak saflık olur. Başbakan "Thatcher modeli" diye birşey atıyor ortaya, Demirören "evet katılıyorum,çok doğru söylemiş diyor"; başbakan "kişiler ceza almalı,kurumlar değil" diyor, Demirören federasyonu kişilere ceza verip takımları aklıyor.

Yani süreci yöneten başbakan.

Geçen bi yerde okudum aklımada yattı

Başbakan bu pisliği üstlen,bu klüplerle ilgili mali soruşturmada paçayı sıyırttırıyim sana demiş deniyor

Belki dedikodu ama aklada yatmıyor değil

arkadaslar benım burdan anladığım 3-5 sene men değil sanırsam temelli inşallah fb düşene kadar derlerde seve seve düşürürler

Basbakan bunun hesabini veremez ,futbol soz konusu olunca bu halki kandirmak o kadar kolay olmaz ,zaten milletin baska eglencesi yok her sey cok pahali.

Geçen bi yerde okudum aklımada yattı

Başbakan bu pisliği üstlen,bu klüplerle ilgili mali soruşturmada paçayı sıyırttırıyim sana demiş deniyor

Belki dedikodu ama aklada yatmıyor değil

Olabilir...Bu soruşturma zaten salt şike soruşturması durumunu geçti; bir hesaplaşma,bir rant, bir dizayn etme operasyonuna durumuna döndü. Ayrıca borsa da takip edilirse,bir finans hukukçusu bahsetmişti bu işten çok para kaldıranlar var diye. Uzun lafın kısası bizim içimiz çürümüş maalesef. Hukuksal bir zeminde ahlak arayışı yerine, para arayışı yapıyoruz.

Başbakanı savunabilen Galatasaraylılar görüyorum ya en acısı da o.

haberin doğruluk payı var mıdır bilmiyorum ama doğru değilse bile olacağı budur ,

UEFA bir ülkeye farklı diğerine farklı yaptırım uygulamaz , Yunanistan'a dediği gibi ya düşürün ya Avrupayı unutun der / demiştir , bizimkilerde boş verin avrupayı düşürmüyoruz der / demiştir.

Fener ve şikeye adı karışan diğer takımlar düşmediği sürece milli takım ve klup bazında avrupa hayal gibi gözüküyor , ttf ve hükümet fenerin düşmesine izin vermeyeceğine göre cümleten geçmiş olsun.

Üst Alt