Kurtlar Vadisi - Sayfa 218 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İzlediğim tek yerli dizi EDHO. Adam mafya lideri rolünü muazzam yapıyor yav. Sanki bu rol için yaratılmış. Oyuncu kadrosu şampiyonlar ligi gibi. Konusu da ilgi çekici olduğundan izletiyor bir şekilde kendini. Ha bi KV kesinlikle etmez o ayrı konu.
İlk sezonunda izliyodum.2-3 bölüm kaçırınca izlemeyi bıraktım.Bırak Kurtlar Vadisi'ni, Kurtlar Vadisi Pusu'nun yarısı etmez ama bu diziler arasında izlenir..

Çakır, resital sundu iyi bir şovmendi ama dizi akışı içerisinde basit bir karakterdi. Bu proje öyle bir prodüksiyondu ki Çakır hiç girmemiş olsa bile tutacaktı. O.Kaynarca çok başarılı oynadı hafızalara yer etti fenomen oldu doğru ama abartılıyor bu karakter K.V Çakır'dan ibaret değildi. Necati oyunculuğu öğrenene kadar başrol gibi kullandılar diziyi başlangıçta bir müddet sürklase etti. Oktay bu kadar büyük oynamasa belki arka planda kalmış bir karakter olacaktı Çakır ölümü de bu kadar sallanmayacaktı. K.V'nin ilk 97 bölümü zaten önceden yazılmış hazır senaryo Çakır'ın öleceği filan belli idi. Karakterin bu kadar tutabileceğini hesap edemediler. Adamın ölümü bile şova dönüştürüldü 3 bölüm boyunca. Öldükten sonra da dizi kaliteyi bir şekilde muhafaza etti. Adamlar Polat dışında herkesi harcadılar dizide. Kurgu inanılmaz başarılı idi.

Bence dizinin boka sardığı dilim Mehmet Karahanlı'nın ölümü sonrası başlıyor. Çünkü olaylar gizemler çözülmeye başlıyor. 4.Sezon çok vasattı mesela doğru zamanda bitmişti.

Bana göre K.V'nin olmazsa olmaz üç adamı Mehmet Karahanlı, Aslan Bey ve Laz Ziya idi. Bu usta ve kurt karakterlerin dizide yeri çok özeldir. Yine Pala ve ekibi, Doğu Bey, Hüsrev Ağa, Kılıç, Memati, Tilki Andre, Deve Tuncay-Abidin, Hikmet, Seyfo ve Psikopat Erdal'ın babası gibi yan karakterlerde damakta güzel tad bırakmıştı.

İki yönetmen Osman Sınav ve Serdar Akar efsane işler çıkardılar. Senarist Bahadır çok başarılıydı ve tabi ki Soner Yalçın faktörü...

Overrated lar

Başta Polat
ardından Elif denen çöp ve akrabaları
Erhan malosu
Abdülhey
Testere Necmi
Halo
Rus İbrahim
Polat'ın babası
Çakır'ın hanımı
Şevko
Kirve
Cerrahpaşalılar

Underrated

Laz Ziya (Tek kelime dünya tarihinin gördüğü en iyi ses oyunculuğu! Ustanın ruhu şad olsun.)
Seyfo Dayı (Nihat Nikerel rolünü çok içten canlandırıyordu Allah rahmet eylesin.)
Doğu Bey (muhteşem oyunculuk, Devlet adamlığı için doğmuş oyuncu.)
Memati (Çakır ve Polat'ın Hasan Şaş'ı diyebiliriz.)
Abuzer Kömürcü (Breaking Bad'in esin kaynağı:asd:)
Pala, Kral ve Bedir
Duran Emmi
Tilki Andre
Masonlar
Deli Hikmet (Bunu oynayan adam aynı zamanda casting sorumlusu en temiz rolü kendine almış.)

Kadınlardan da Canan ve Meral iyiydi. Final de gelen Sharon Stone'u da es geçmemek lazım. :asd:

Pusu içinse İskender Büyük derim gerisi fos. İskender ve Çakır, Polat karakterinin önüne geçmeyi başaran iki efsane tiplemeydi. E tabi sonları da bu oldu biraz. Bunların yazdığı senaryo da her şey Polat denen Absürd şey etrafında dönüp duruyor. Dönemin siyaseti ne ise Polat'ı onun vücut bulmuş haline döndürüp bütün olayları onun etrafında çevirip durdular tüm seriler boyunca.

Çakır, resital sundu iyi bir şovmendi ama dizi akışı içerisinde basit bir karakterdi. Bu proje öyle bir prodüksiyondu ki Çakır hiç girmemiş olsa bile tutacaktı. O.Kaynarca çok başarılı oynadı hafızalara yer etti fenomen oldu doğru ama abartılıyor bu karakter K.V Çakır'dan ibaret değildi. Necati oyunculuğu öğrenene kadar başrol gibi kullandılar diziyi başlangıçta bir müddet sürklase etti. Oktay bu kadar büyük oynamasa belki arka planda kalmış bir karakter olacaktı Çakır ölümü de bu kadar sallanmayacaktı. K.V'nin ilk 97 bölümü zaten önceden yazılmış hazır senaryo Çakır'ın öleceği filan belli idi. Karakterin bu kadar tutabileceğini hesap edemediler. Adamın ölümü bile şova dönüştürüldü 3 bölüm boyunca. Öldükten sonra da dizi kaliteyi bir şekilde muhafaza etti. Adamlar Polat dışında herkesi harcadılar dizide. Kurgu inanılmaz başarılı idi.

Bence dizinin boka sardığı dilim Mehmet Karahanlı'nın ölümü sonrası başlıyor. Çünkü olaylar gizemler çözülmeye başlıyor. 4.Sezon çok vasattı mesela doğru zamanda bitmişti.

Bana göre K.V'nin olmazsa olmaz üç adamı Mehmet Karahanlı, Aslan Bey ve Laz Ziya idi. Bu usta ve kurt karakterlerin dizide yeri çok özeldir. Yine Pala ve ekibi, Doğu Bey, Hüsrev Ağa, Kılıç, Memati, Tilki Andre, Deve Tuncay-Abidin, Hikmet, Seyfo ve Psikopat Erdal'ın babası gibi yan karakterlerde damakta güzel tad bırakmıştı.

İki yönetmen Osman Sınav ve Serdar Akar efsane işler çıkardılar. Senarist Bahadır çok başarılıydı ve tabi ki Soner Yalçın faktörü...

Overrated lar

Başta Polat
Erhan malosu
Abdülhey
Testere Necmi
Halo
Rus İbrahim
Polat'ın babası
Çakır'ın hanımı
Şevko
Kirve
Cerrahpaşalılar

Underrated

Laz Ziya (Tek kelime dünya tarihinin gördüğü en iyi ses oyunculuğu! Ustanın ruhu şad olsun.)
Seyfo Dayı (Nihat Nikerel rolünü çok içten canlandırıyordu Allah rahmet eylesin.)
Doğu Bey (muhteşem oyunculuk, Devlet adamlığı için doğmuş oyuncu.)
Memati (Çakır ve Polat'ın Hasan Şaş'ı diyebiliriz.)
Abuzer Kömürcü (Breaking Bad'in esin kaynağı:asd:)
Pala, Kral ve Bedir
Duran Emmi
Tilki Andre
Masonlar
Deli Hikmet (Bunu oynayan adam aynı zamanda casting sorumlusu en temiz rolü kendine almış.)

Kadınlardan da Canan ve Meral iyiydi. Final de gelen Sharon Stone'u da es geçmemek lazım. :asd:

Pusu içinse İskender Büyük derim gerisi fos. İskender ve Çakır, Polat karakterinin önüne geçmeyi başaran iki efsane tiplemeydi. E tabi sonları da bu oldu biraz. Bunların yazdığı senaryo da her şey Polat denen Absürd şey etrafında dönüp duruyor. Dönemin siyaseti ne ise Polat'ı onun vücut bulmuş haline döndürüp bütün olayları onun etrafında çevirip durdular tüm seriler boyunca.

Seneler geçtikçe ve ortam değiştikce dizi kendi karekterini kaybetti zaten. daha önce de yazmıstım kurtlar vadisinin hikayesi 97 bölümde bitmiştir. Overrated ve underrated listene katılıyorum.

Overrated lar

Başta Polat
Erhan malosu
Abdülhey
Testere Necmi
Halo
Rus İbrahim
Polat'ın babası
Çakır'ın hanımı
Şevko
Kirve
Cerrahpaşalılar
Underrated
Yazdiklarina imzami atarim, ancak

Abdülhey efsane bir karakterdi. Yanliz yasayan, cayini dahi yanliz icen, ve yalniz ölen bir görev adami idi Zülfü Yüksel. Ve nezaman ekibe büyük bir tehlike yaklasiyorsa, bunu cagristiran efsane Abdülhey bakislari vardi. O uzun saclar, esmer ten, siyahi deri ceket, ve o cesur gözleri ile, adeta korkusuz bir karakter. Bu yigit adamin, gözleri büyüyerek, sok ifadesine bürünmesi, gelen o tehlikeli büyük düsmanin bir hypesi idi adeta...

-----------------------------------------------

Cerrahpasali piskopat ikili güzeldi be. Ve kahvedeki kafasini kessen kahveden cikmaz torbaci Cemal´de Vadinin en underrated adami idi. Elimde olsa, Torbaci Cemal´i anlatan 7-8 bölümlük ufak bir torbaci Cemal Cerrahpasa prequeli cekerdim.

----------------------------------------------------

Ömer Baba kadar kimseden nefret etmedim, Ömer Baba ölene kadar her gün dua etmistim. Sonuc olarak ben biraktiktan, cok sonralarda öldü moruk herif. Aynisi Elif´in ailesi icinde gecerli. Deli Hikmetten de büyük nefret ettigimi, belirtmeme dahi gerek yok. Bir insan hep mi yanilir be.

------------------------------------------------------

Kirve´niniki efsane olayi var.

1. Polat´in Cenazeye gelip mermi atmasi
2. Düsmanlarinin soyunu kurutmasi, soyundan bir gün kimse cikip düsman olamasin diye.

--------------------------------------------------------

halo dayim da müthisti, ancak pusuda bir cok karakterin suyunu cikardilar. Mahfettiler. Buna Memati, Abdülhey, Halo dayi felan da dahil. Dayinin o genc hemsire ile takilmasi, Memati´nin Cakir´in kizi ile ask yasamasi, sacma sapan cahit diye bir karakteri cikarip, Abdulhey gibi bir Usta´yi onun altina itmeleri.

Hele ki su herif ortaya ciktiginda, diziyi birakmanin artik sart oldugunu anladim.

Ulan sen ne lanet bir adamsin be. Senin ben suratini, diziye sokani.

Kurtlar Vadisi’nin en önemli karakterinden biri Doğu Bey’dir. Doğu bey ile mito diyaloglarının birleştirildiği bi kaç video var. Efsane. Bide Laz Ziya vardı. Bence bu iki karakter hem Polat hemde Çakır’dan önce gelir. Memati,Polat ve Abdulhey’de sonra gelir.

Yazdiklarina imzami atarim, ancak

Abdülhey efsane bir karakterdi. Yanliz yasayan, cayini dahi yanliz icen, ve yalniz ölen bir görev adami idi Zülfü Yüksel. Ve nezaman ekibe büyük bir tehlike yaklasiyorsa, bunu cagristiran efsane Abdülhey bakislari vardi. O uzun saclar, esmer ten, siyahi deri ceket, ve o cesur gözleri ile, adeta korkusuz bir karakter. Bu yigit adamin, gözleri büyüyerek, sok ifadesine bürünmesi, gelen o tehlikeli büyük düsmanin bir hypesi idi adeta...

Cerrahpasali piskopat ikili güzeldi be. Ve kahvedeki kafasini kessen kahveden cikmaz torbaci Cemal´de Vadinin en underrated adami idi. Elimde olsa, Torbaci Cemal´i anlatan 7-8 bölümlük ufak bir torbaci Cemal Cerrahpasa prequeli cekerdim.

Ömer Baba kadar kimseden nefret etmedim, Ömer Baba ölene kadar her gün dua etmistim. Sonuc olarak ben biraktiktan, cok sonralarda öldü moruk herif. Aynisi Elif´in ailesi icinde gecerli. Deli Hikmetten de büyük nefret ettigimi, belirtmeme dahi gerek yok. Bir insan hep mi yanilir be.

Kirve´nin iki efsane olayi var.

1. Polat´in Cenazeye gelip mermi atmasi

Ulan özledik ya şuan Korcan Aile Çay bahçesinde Duran emminin köşesinde nargela tüttürüyorum sanki, Yanımda da Seyfo dayı maden suyu istiyor. Of be..

C.paşalı torbacı Cemali nasıl hatırladın ya :asd:

Üstad benim Abdülhey'den soğudum dönem belki hatırlarsın bunla Erhan'ın dublajcısı kayboluyor 3-4 bölüm o ara Abdülheyi nakliyeci sefer erhanı da merzifon eşeği seslendirmişti:asd: niyeyse ben orada güllü ve abdülhey'den feci soğudum. Keza Polat'ın ilk dublajı da çok samimi geliyordu ama daha heybetli bir ses bulalım diye şutladılar onuda.

reys adını anma şu Polat'ın babasının ya.. Hani derler ya fazla tevazu kibirdir diye heh tam bu adam için söylenmiş o söz.

Kirvenin mezara kurşun atması dizinin en hard racon kesme sahnelerindendi. Bu işin genel olarak Piri Laz Ziya ve Doğu beydi dizide.

Spin off şart olanlarla ilgili listemde şöyle:

1-Abuzer kömürcü(gerçi çektiler bunu abd de ya asdsaddsd)
2-Laz Ziya gençliği
3- Mehmet Karahanlı'nın malum güçle tanıştığı ve sıfırdan zirveye çıkışını anlatan bir dizi veya film belki. Hem abbas ustaoğlu(aslan bey) de işlenirdi.
4- senin hatrına torbacı cemal :D

Üst Alt