Kuyt: "Galatasaray'a goller atmak için sabırsızlanıyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kuyt: "Galatasaray'a goller atmak için sabırsızlanıyorum"

Fenerbahçe'ye yeni imza atan Dirk Kuyt, gözünü Galatasaray derbisine çevirdi.

28-01-dirk-kuyt.jpg

Fenerbahçe'nin yeni transferi Dirk Kuyt, daha gelmeden Galatasaray'a meydan okudu. Hollanda Milli Takımı kampında soruları yanıtlayan yıldız futbolcu, "Bana yeni bir meydan okuma, yeni bir deneyim gerekiyordu. Bu yüzden Fenerbahçe'yi seçtim, mutluyum. Onlar geldiler. Gerçekten büyük saygı gösterdiler. Herkes benim için çok büyük kulüp olduğunu düşünüyor" dedi.

'Kibar olmalıyım, gelen teklifleri açıklayamam'

Türkiye'de çılgın bir yarışma olduğunu belirten Kuyt, "Fenerbahçe'nin en büyük rakibi Galatasaray'a goller atmak için sabırsızlanıyorum" şeklinde konuştu. Türkiye'den başka takımlardan da teklif aldığını ama kibar olması gerektiğini düşündüğü için bunları açıklamayacağını belirten Kuyt, "Şarkının sonunda bana en güzel duyguyu F.Bahçe verdi. Tamamen farklı bir şey" ifadesini kullandı.

'Taraftar tehdit etti'

Feyenoord taraftarları, eski yıldızları Dirk Kuyt'ın kendileri yerine F.Bahçe'yi tercih etmesine öfkeli. Fanatik taraftarlar, "Bir an önce F.Bahçe'yi bırakıp gelmen için çok az zamanın var. Yoksa bir daha bu şehre giremezsin" diye Kuyt'a tehdit mesajları gönderiyor.

Liverpool'a özel mesaj

Belfast Telegraph gazetesine konuşan Kuyt, "Taraftarlar bana olan sevgilerini telefon, e-mail ve twitter aracılığıyla iletiyor. Çok duygusal anlar yaşıyorum. Kararıma duydukları saygı beni çok mutlu bir insan yaptı. Hepsine teşekkür ederim" dedi.

Hooijdonk ona Türkçe öğretmeye başladı

Arkadaşı Pierre van Hooijdonk'un Fenerbahçe ile ilgili anlattıklarının kendisini daha da heyecanlandırdığını vurgulayan Kuyt, öğrendiği ilk Türkçe kelimelerin "Merhaba" ve "Şampiyon Fenerbahçe" olduğunu söyledi. İstanbul'a indiğinde ilk sözlerinin bunlar olacağını ifade eden yıldız oyuncu, eski takım arkadaşı Mateja Kezman'dan da İstanbul'la ilgili çok güzel sözler duyduğunu dile getirdi.

'İstanbul biz geliyoruz'

Kuyt'ın eşi Gertrude Kuyt, İstanbul'a gidecekleri için heyecanlandıklarını belirtti. Twitter'daki hesabından eşinin F.Bahçe'ye transferiyle ilgili düşüncelerini dile getiren Gertrude , "Yeni bir deneyim yaşama zamanı. Tamamen farklı bir şehir, farklı bir kulüp, farklı bir hava ve hayat. İstanbul biz geliyoruz" diye yazdı.

Kaynak: Sabah

Cevap: Kuyt: "Galatasaray'a goller atmak için sabırsızlanıyorum"

Senin gibi kaçları bunu yapmak istedi geçen yıl son maçta Kadıköy'de ama başaramadılar be lale güzeli.

Herkes senin için çok büyük klüp olduğunu düşünüyorsa senin futboluna küfretmişler demektir. Beyin olsa Liverpool' dan sonra fener gibi bir takıma geçtiğinde böyle sözler söyleniyorsa aşağıladıklarını anlardın. Gel bakalım sende ağlaklar arasına katıl.

Kuyt, "Şarkının sonunda bana en güzel duyguyu F.Bahçe verdi. Tamamen farklı bir şey" ifadesini kullandı.

Mesele tamamen duygusalmış :)

Kuyt'cum, Güiza da gol atmaya gelmişti hatırlatırım. Burası Türkiye ligi. Daha ilk maçında Sedat Ağçay ayağına bi girer, aklın g.tünden çıkar :)

Kuyt'un ilerlemiş yaşı nedeniyle Galatasaray maçlarında oynama ihtimali 0.

aahhqqqq işte öyle bir alışkanlığımız yok sen anca böyle atarsın saha da yatarsın

Sen hele bir gel bir top oyna bakalım Türkiye Liginde 10 golü geçebilirsin yat kalk dua et.

koçum biz bank asyada oynamıyoruz tr kupasında eşleşirsek atarsın

Takımı bozmazisek pozisyona bile giremeyeceniz sen neyden bahsediyosun köyt.Parayı tercih edenler klübüne hoş geldin.

Üst Alt