GSC Scout - # Landry Nany Dimata | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Artık biliyorum ki alınmayacak.. Maksat hem herkesin görmesini sağlamak,hem de ilerde bakıp "vay be, ben bunu bir dönem yazmıştım" demek için açıyorum ilk defa.

Belçika altyapısı artık dünyanın en iyi 3 altyapısından biri oldu. Dimata daha bu sene profesyonel olmasına rağmen hiç fena olmayan işler yapıyor. Sene sonunda Anderlecht'e de gidebilir, Baş altı bir Avrupa takımına da. Standart Liege ise kafayı yiyordur, neden sudan ucuza sattım bu çocuğu diye.

Landry Nany Dimata - Oyuncu profili 16/17 | Transfermarkt

Landry Nany Dimata ● All Goals ● KV Oostende 2016 - YouTube

Pek süre almadığından sanırım, çok bi numarası gözükmemiş videoda. Anlaşılan, fırsatçı biri ve bitiricilik iyi noktada. Canlı izleyip karar vermek en doğrusu oluyor. Yoksa, videolar çok yanıltıcı. Bknz: Hayro

Dolduracaksın takımı Fransa ve Belçika'dan genç zencilerle anasını satayım. Orta sahaya ve defansa abilik yapacak birkaç adam koyacaksın, fişek gibi takım olur fişek. Biz hala müzmin sakat heriflerle uğraşıyoruz...

Pek süre almadığından sanırım, çok bi numarası gözükmemiş videoda. Anlaşılan, fırsatçı biri ve bitiricilik iyi noktada. Canlı izleyip karar vermek en doğrusu oluyor. Yoksa, videolar çok yanıltıcı. Bknz: Hayro

Dolduracaksın takımı Fransa ve Belçika'dan genç zencilerle anasını satayım. Orta sahaya ve defansa abilik yapacak birkaç adam koyacaksın, fişek gibi takım olur fişek. Biz hala müzmin sakat heriflerle uğraşıyoruz...

Belçika'da Lukaku kadar potansiyelli deniliyor. NTVSpor'da yakın zamanda 2 tane Oostende maçı vardı ve direk gözüme çarptı. Bizim yöneticiler sırf Belçika ligini takip etse pek çok potansiyel bulur. Ünal Başkanım olsa rahatlıkla getirirdi oradan Dimata'yı.

Nefret etmeme rağmen Başakşehir dışında kimse scout ve doğru yapılanma bilmiyor. Ya bildiği isimleri alıyor, ya da menajerin elde kalmış oyuncularını alıyor.

Demokratik Kongo asıllı Belçikalı futbolcu, sezon başında Oostende kulübü tarafından 500.000 € bedel karşılığında transfer olmuştu. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen, Belçika liginde bu sezon attığı goller ile tüm dikkatleri üstüne çekti ve "Yılın genç futbolcusu" ödülüne layık görüldü. Transfermarkt'a göre piyasa değeri 6.5 milyon €.

Bu sezon forma giydiği 34 karşılaşmada 14 gol kaydetti.

Scout Video:

YouTube

tahmin ettiğim gibi üst seviyelere ulaştı. 10 Milyon Euro'ya Wolfsburg kapmış. Büyük bir sorun olmazsa en fazla 2-3 seneye Bayern olmadı Dortmund kapar.

DCsVijlVoAAIyeX

Yarın akşam Fener maçında bu adama dikkat. İlk maçta sakattı ama bu maç oynayacakmış. Bu sene 13 maçta 10 golü var.

Bazıları hani "para yoktu alamadık" diyor ya, Wolfsburg adamı oynatamadığı için sadece 500Bin'e kiralık yolladı. Avrupa Ligi oynayan Anderlecht alabildi ama biz alamadık işte.

Fakir Lukaku'su.

Çok can yakar eğer düzenli oynarsa. Hem fizikli hem dribblingi var hem de sırtı dönük oynayabiliyor.

Zamanın parlayamayan wonderkid’i Türkiye’de hayata dönebilir.

Üst Alt