Lansor ya da Nexium Kullanan Var Mı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lansor ya da Nexium Kullanan Var Mı?

benim yaklaşık 2 yıldır mide yanması şikayetim var.gaviscon falan da pek kar etmiyor.doktora gitmekten korkuyorum endoskopi isteyecek diye.açıkçası ağrı ve sancım olmadı için de olayı kafamda reflüye yoruyorum.

çevremdeki eczacı dostlar bu ilaclardan birini kullanmamı önerdi.

kullananız oldu mu? bilgilendirir misiniz beni?

Cevap: Lansor ya da Nexium kullanan var mı?

Bence kullanma hocam, git doktora genel anestezi yaptır endoskopi yapılsın yani. Bazı ilaçlar daha da sıkıntı yapabiliyor bende de reflü var. Zaten doktor önce kan tahlili istiyor, eğer sorun çıkmazsa reflü diyor, kan da bir şey görürse gastrit mi yoksa ülser mi diye endoskopi isteyebilir.

benim yaklaşık 2 yıldır mide yanması şikayetim var.gaviscon falan da pek kar etmiyor.doktora gitmekten korkuyorum endoskopi isteyecek diye.açıkçası ağrı ve sancım olmadı için de olayı kafamda reflüye yoruyorum.

çevremdeki eczacı dostlar bu ilaclardan birini kullanmamı önerdi.

kullananız oldu mu? bilgilendirir misiniz beni?

Ayrıca Nexium kullanmıştım bir dönem fakat ilaç firmalarını yeni hastalıklara sebep olmalarından dolayı boykot ettiğimden bırakmıştım bu ilacı. Bilmiyorum nasıldır etkisi. Boğazına doğru çıkıyor mu bir sıvı hiç?

Bence kullanma hocam, git doktora genel anestezi yaptır endoskopi yapılsın yani. Bazı ilaçlar daha da sıkıntı yapabiliyor bende de reflü var. Zaten doktor önce kan tahlili istiyor, eğer sorun çıkmazsa reflü diyor, kan da bir şey görürse gastrit mi yoksa ülser mi diye endoskopi isteyebilir.

siz kullandınız mı?mide prbleminiz var mıydı?

Ayrıca Nexium ile ilgili ek bilgi

demir ve kalsiyum emilimini engelleyerek kalca kirigi riskini arttiran da bir ilacmis.

Ayrıca Nexium kullanmıştım bir dönem fakat ilaç firmalarını yeni hastalıklara sebep olmalarından dolayı boykot ettiğimden bırakmıştım bu ilacı. Bilmiyorum nasıldır etkisi. Boğazına doğru çıkıyor mu bir sıvı hiç?

sıvı çıkışı çok nadir oluyor,yanma çok abi bende

Hmm. Reflü olabilir. Gidin bence doktora, büyük ihtimal endoskopi yapmaz. Yaparsa randevu verecekler ona da gitmek istemezseniz gitmezsiniz zaten. Gidin kanınıza baksınlar, anlarlar.

teşekkür ederim,en azından bi gideyim madem anlatayım derdimi.ne diyecek dinleyelim

ya illet bir şey.baygınlık getirmeye başladı artık.açıkçası bi lansor alıp kullanasım var ama

Vallahi ben 6 ay kullan dediği ilaçları bıraktım ilk haftada. İlaçlar kötü olduğundan değil ama uzun süreli ilaç kullanıp kendimi zehirlemek istemedim. Zaten yediğine içtiğine dikkat etmek en önemli şey reflüde. Benim çok ilerlememişti ama siz baktırın, ilerlerse hayattan soğursunuz çok kötü bir hastalık.

Cevap: Lansor ya da Nexium Kullanan Var Mı?

dahiliyeciye git. o endoskopi yapamaz. endoskopi istemiyosan zaten kimse zorla yapamaz. bence endoskopini yaptır iyi biyerde en azından tanı konsun ondan sonra tedavi kolay. lansor sık kullanılan bir mide asit salgısını engelleyici ilaçtır. aman aman bir yan etkisi yok ama sen bi muayene ol ona göre davran.

Cevap: Lansor ya da Nexium Kullanan Var Mı?

Lansor kullandığın zaman mide yanmasını tamamen unutursun o konuda müthiş etkili fakat söylentilere göre ilerleyen dönemlerde bir gaz problemi yaşatabiliyormuş.

Üst Alt