Lauro Júnior Batista da Cruz , Dorlan Pabon ve Türk İnsanı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lauro Júnior Batista da Cruz , Dorlan Pabon ve Türk İnsanı

Cevap: Lauro Júnior Batista da Cruz , Dorlan Pabon ve Türk İnsanı

tamam beyler, fatih terim idolünüz, tam bir ilah, herifin transfer yanılma payı sıfır. her yaptığı transfer kesinlikle tutuyor. madem öyle lauro'yu alsaydık, daha ucuza gelirdi hem. bu yıl da gidelim pabon'u alalım, sonra bir de doka'yı alalım, stopere de antep'in zenciyi alalım. nasılsa tutuyor terim yapınca.

mantığa bak ya, onları sayma, bunu bu sebepten sayma. e iyi anasını satayım, ülkedeki tüm yerli gençleri topla dene, adamlara verilen 5-6 milyon bonservis babanızın parası sanki de koymuyor size hiç. tip misiniz nesiniz ya. deneyeceksin dediğin adama maksimum 1 milyon bonservis verirsin, iki adamın toplamı 5-6 milyon olmaz.

SMK, Pabon'a karşı neden bu kadar olumsuzsun reyiz? Eğer Pabon gelirse, bence sen de FT'nin Riera-Sercan ve Yiğit'te yanıldığı gibi yanılacaksın.

Demagoji; halkın isteklerine, önyargılarına ve korkularına dayalı olarak yapılan siyaset ve

destek arayışıdır. Yunanca demos (halk) ve agogos (liderlik yapmak) kelimelerinin

birleşiminden türemiştir. Genellikle üstün bir

hitabet ve propaganda yeteneği gerektirir. Çoğunlukla dindarlık, milliyetçilik gibi popüler kavramları kullanarak ve bunlara bağlılığı

sömürerek yapılır. Demagoji yapan kişiye

"demagog" denir. Demagojinin kökenleri antik Yunan ve Roma medeniyetlerine dayanır.

tamam beyler, fatih terim idolünüz, tam bir ilah, herifin transfer yanılma payı sıfır. her yaptığı transfer kesinlikle tutuyor. madem öyle lauro'yu alsaydık, daha ucuza gelirdi hem. bu yıl da gidelim pabon'u alalım, sonra bir de doka'yı alalım, stopere de antep'in zenciyi alalım. nasılsa tutuyor terim yapınca.

mantığa bak ya, onları sayma, bunu bu sebepten sayma. e iyi anasını satayım, ülkedeki tüm yerli gençleri topla dene, adamlara verilen 5-6 milyon bonservis babanızın parası sanki de koymuyor size hiç. tip misiniz nesiniz ya. deneyeceksin dediğin adama maksimum 1 milyon bonservis verirsin, iki adamın toplamı 5-6 milyon olmaz.

söylediğiniz ve savunduğunuzun farkı yok. 6 milyon euro çöpe gitti kulüpte, yerli DENEMESİ yüzünden. sercan ve yiğit'in başarılı olamayacağını en başından beri söyleyip bilen ben gördüm de denemeyle olmayacağını terim mi göremedi? ha göremediyse hatalı abicim işte, niye diretiyorsunuz ki? sizin bu mantığınıza göre ben kulübün yaptığı hiçbir transferi hatalı bulmam, hepsine elbet bir mantık yazarım. o yerliydi, bu şöyleydi, o transfer zamansızdı bilmem ne. uzaaarrr gider.

sadece biraz mantıklı düşünün. insanlar eleştirilebilir. "terim alsın nasılsa iyidir yeaea" mantığı olmaz. 3 tane isimde yanıldı, bu kadar basit. bu isimlerde yanıldı diye pabon'u isteyince de yanılacağını söylemiyorum, belki pabon tutacak ama bu terim'in her transferini başarılı kılmaz.

öte yandan pabon'a o kadar para veren zihniyete tüküreyim. akıl işi değil. biz melo'yu 2.5'a ikna etmeye çalışıyoruz, pabon kim lan?

Sercan geldiğinde ben sevinmiştim ayrıca istediğim bir adamdı :) Bazen olmuyor :)

Demagoji; halkın isteklerine, önyargılarına ve korkularına dayalı olarak yapılan siyaset ve

destek arayışıdır. Yunanca demos (halk) ve agogos (liderlik yapmak) kelimelerinin

birleşiminden türemiştir. Genellikle üstün bir

hitabet ve propaganda yeteneği gerektirir. Çoğunlukla dindarlık, milliyetçilik gibi popüler kavramları kullanarak ve bunlara bağlılığı

sömürerek yapılır. Demagoji yapan kişiye

"demagog" denir. Demagojinin kökenleri antik Yunan ve Roma medeniyetlerine dayanır.

tebrik ederim, iyi demagoji yaptın. elinizdeki verileri savunmayı öğrenince benimle tartışın. körü körüne "o iyidir yeeae" mantığıyla değil. sabahtandır bana terim'in neden hatasız olduğunu savunmuyorsun o 3 isimde. tek dayanağın "kaliteliydiler". e aga kaliteliydiler de ne yapalım yani? bence kalitesizdiler, tartıştığımız kalitesi değil ki. tartıştığımız terim'in hata yapıp yapmadığı, eldeki istatistiki ve gözle gördüğümüz futbola göre tutmadı diyoruz. sen neye göre tutmadı diye savunduğum şeyi reddediyorsun bilmiyorum. çünkü tek açıklama yapmadın. senin yazına katılmıyorum demedim, doğru şeyler yazmışsın ama tek bir cümlene katılmıyorum. onun da sebeplerini yazıyorum sabahtandır.

Sercan geldiğinde ben sevinmiştim ayrıca istediğim bir adamdı :) Bazen olmuyor :)

bu bir tercih işte. sen ümitliydin, ben değildim. insan gördüğüne göre ve kendi futbol görüşüne göre yorum yapar. benim son 2 senedir sercan konularında yazdığım mesajları arayabilirsiniz. hepsinde ne sercan'ı istedim, ne volkan şen'i. hep ozan ipek yazmışımdır, hala da yazarım. mesela ben şu an sercan konusunda haklı çıktım, volkan'ı da trabzonspor'da izliyoruz, o konuda da haklı çıktım, engin daha iyi bir adam gözümde. bunlarla beraber ozan ipek'te de yanılabilirim mesela.

yani şurada sen bunu yazabiliyorsun, olmadı verim alamadık diyorsan terim de diyordur. sercan, yiğit transferlerinde kendini başarılı gördüğünü sanmıyorum, bunu medyaya da söylemez, kendi içinde muhasebesini yapıyordur.

Adam hala Riera'da yanıldığını iddia ediyor.Plansız programsız kaçan Arda'da suç yok tabi.

Ayrıca Sercan ve Yiğit'i hala hatalı transfer statüsüne koymuyorum ben.Önümüzdeki sezon iş yaparlar.İleriye yatırım.

Zaten konu anlamsız ısrarla Yiğit ve Sercan'a geldi.Fatih hocanın yanıldığı dış transfer yok.Pabon'da yanılır mı ? Yanılabilir.

Sorun tanımadığın bilmediğin adamlara cart curt etme.Tanımıyoruz ulan izlemedik bile.Neyin muhabbeti bu.

Ayrıca Pabon haberini 30 sn önce gördüm ve 2.5 felan verileceğini sanmam.Melo konusunda da yine yıllık ücretten çok 13 milyonluk bonservis problem oluşturuyordur

Sertaç yukarıdaki arkadaşlar zaten anlattılar ve gayet güzel cevapladılar aynı şeyleri duymak istiyorsan söylerim ben. İster misin ?

tebrik ederim, iyi demagoji yaptın. elinizdeki verileri savunmayı öğrenince benimle tartışın. körü körüne "o iyidir yeeae" mantığıyla değil. sabahtandır bana terim'in neden hatasız olduğunu savunmuyorsun o 3 isimde. tek dayanağın "kaliteliydiler" e aga kaliteliydiler de ne yapalım yani? bence kalitesizdiler, tartıştığımız kalitesi değil ki. tartıştığımız terim'in hata yapıp yapmadığı, eldeki istatistiki ve gözle gördüğümüz futbola göre tutmadı diyoruz. sen neye göre tutmadı diye savunduğum şeyi reddediyorsun bilmiyorum. çünkü tek açıklama yapmadın. senin yazına katılmıyorum demedim, doğru şeyler yazmışsın ama tek bir cümlene katılmıyorum. onun da sebeplerini yazıyorum sabahtandır.

arda'nın suçu olmadığına dair tek bir cümlemi bul, dönüp kendini dürteceğim. bak 50 mesaj olmuş, öyle bir cümleyi çıkar, yapacağım söz. yanıldığı dış transfer yok mantığı da olmaz. ikinci dönemi derim, yanıldığı dış transfer olur. artı olarak riera'da da yanıldı. almazdın olur biter, bütün sezon sanki riera bizi kurtardı. te allah'ım ya.

Israrla konuyu saptırmaya devam. Tartışma mekanizmalarını yorumlamadan önce konuyu özümseyebilmek şart.

arda'nın suçu olmadığına dair tek bir cümlemi bul, dönüp kendini dürteceğim. bak 50 mesaj olmuş, öyle bir cümleyi çıkar, yapacağım söz. yanıldığı dış transfer yok mantığı da olmaz. ikinci dönemi derim, yanıldığı dış transfer olur. artı olarak riera'da da yanıldı. almazdın olur biter, bütün sezon sanki riera bizi kurtardı. te allah'ım ya.

Sertaç yukarıdaki arkadaşlar zaten anlattılar ve gayet güzel cevapladılar aynı şeyleri duymak istiyorsan söylerim ben. İster misin ?

onur'un savunduklarını ve söylediklerini söyleyeceksen istemez, kendine sakla. çünkü hepsi saçma sapan bahaneler. sercan'ı alana kadar pektemek alınabilirdi misal, bak ne diyorum PEKTEMEK alınırdı. yani o zaman bu transfer daha ölçülü ve mantıklı olurdu. pektemek tutmasa hatalı demezdim mesela ben, çünkü sercan zaten düşüşte, bile bile lades oldu o iş. artık davada adı da geçiyordu.

her neyse, netice olarak yiğit, sercan ve riera isimleri yerine başka isimler bulunabilirdi. pektemek gibi yedek oturan ve her girdiği maçta etkinlik gösteren adamı almayıp, kupada adana demirspor'a gol atıp da "ooo gelişiyor lan bu" diye gaza geldiğimiz sercan'ı almak hatadır. yiğit'i almak komple hatadır, yerine adam almaya bile gerek yoktu yani, o derece.

Arda gidecek ve yerine adam alınmayacak ha:D Sesli güldüm.

Arda'nın suçlu olduğuna dair cümleni aramıyorum zaten.Sorun senin Riera'nın geliş mantığını anlamaman.Plansız programsız transfer.Geçmişine güvenilip alınmış.Başka da alternatifi yoktu zaten.Yunanistan'dan bi hıyar daha vardı o kadar.Ağustos ulan Ağustos

Ya zaten Riera'da ısrar etme sebebini de anlıyorum zaten.Görüşünü savunabileceğin başka veri yok elinde.Mecbur Riera Riera diye 2 saattir mesaj atıyorsun.

Israrla konuyu saptırmaya devam. Tartışma mekanizmalarını yorumlamadan önce konuyu özümseyebilmek şart.

sebebi sizsiniz, ben değilim ki. ben elimdekilere göre düşündüğüm şeyi size savunurken siz düşündüğünüzü savunmadınız. bana "yok denemeydi, yok arda gitti" gibi laflarla geldiniz. bunlar savunma olamaz. artı olarak, ben geçmişe gitmeye meraklı değilim. bir şey vardır ortada, bu şeyi savunurken de bana doğru düzgün verilerle gelirsiniz. 6 milyon euroluk deneme transfer olmaz mesela, yıllık 4 milyon alan oyuncunun da suçu günahı direk arda olamaz mesela. vardır yoktur diye tartışmıyorum arda'nın suçu ama terim hatalıdır diyorum.

tartıştığımız şey senin tek bir cümlen ama nedense bana verilen cevaplarda ben pabon'u istemeyen, beğenmeyen, ona karşı çıkan, yazıyı anlamayan biri konumuna geldim. tek bir cümlene karşıyım, sabahtandır onu savunuyorum ve karşımda bir savunma yok. neyse, uzatmayayım.

Arda gidecek ve yerine adam alınmayacak ha:D Sesli güldüm.

Arda'nın suçlu olduğuna dair cümleni aramıyorum zaten.Sorun senin Riera'nın geliş mantığını anlamaman.Plansız programsız transfer.Geçmişine güvenilip alınmış.Başka da alternatifi yoktu zaten.Yunanistan'dan bi hıyar daha vardı o kadar.Ağustos ulan Ağustos

Ya zaten Riera'da ısrar etme sebebini de anlıyorum zaten.Görüşünü savunabileceğin başka veri yok elinde.Mecbur Riera Riera diye 2 saattir mesaj atıyorsun.

ben de diyorum ki sercan ve yiğit var, sen de denedik tutmadı diyorsun. e hıyar, yiğit alındığında demediğin kalmamıştı, kanat yok bıdı bıdısına, şampiyonluk gidiyor vs. diye.

hadi bunu da geçtim, ulan sen sanki bir veri koydun da önüme bana artistlik yapıyorsun. böyle bir düz mantık yok yahu. denedik tutmadı. he gülüm he, denedik tutmadı. cins cins tartışıyorsun, şu forumda bi tek seninle tartışmayı sevmiyorum. en başta sakin sakin yazıyordum ama öyle bir giriş yapıyorsun ki alıntıya, sanki ana bacı sövmüşüm sana. sakin ol olm biraz, karşında insan var. relax ol. ciddi bir şey tartışıyoruz tavırların evlere şenlik.

neyse, siz haklısınız madem, terim hatasızdı transferler.

Düşüşte olmayan genç Türk oyuncuları Drogba fiyatına alıyorsun zaten Sertaç ( Köybaşı ). Kaldı ki Sercan'ın kadro derinliğindeki yerinde ondan daha iyi ve potansiyellisini söyle de alalım.

Fikirlere saçma sapan demek de güzelmiş, faşo stayla.

onur'un savunduklarını ve söylediklerini söyleyeceksen istemez, kendine sakla. çünkü hepsi saçma sapan bahaneler. sercan'ı alana kadar pektemek alınabilirdi misal, bak ne diyorum PEKTEMEK alınırdı. yani o zaman bu transfer daha ölçülü ve mantıklı olurdu. pektemek tutmasa hatalı demezdim mesela ben, çünkü sercan zaten düşüşte, bile bile lades oldu o iş. artık davada adı da geçiyordu.

her neyse, netice olarak yiğit, sercan ve riera isimleri yerine başka isimler bulunabilirdi. pektemek gibi yedek oturan ve her girdiği maçta etkinlik gösteren adamı almayıp, kupada adana demirspor'a gol atıp da "ooo gelişiyor lan bu" diye gaza geldiğimiz sercan'ı almak hatadır. yiğit'i almak komple hatadır, yerine adam almaya bile gerek yoktu yani, o derece.

pektemek yazıyor o mesajda, başını okuyup devamını iplemiyor musun nedir anlamadım.

Forumda transfer döneminde yazılanlar ile ilgili kafa patlatıp bunları kaleme almana şaşırdım doğrusu.

Kafayı taktığına değmez.

Özellikle transfer döneminde çok ilginç adamlar türüyor forumda.

Örneğin adam bir konuya "Pabon kim yaaa" yazıyor. Transfer nöbetinde "Drogba gelsin, Berbatov gelsin" yazıyor. Aynı adam Melo' ya verilecek yıllık ücrete takım içi dengeleri bozar diye itiraz ediyor.

Ve bunlardan o kadar çok var ki. Hele transfer dönemlerinde o kadar çoğalıyorlar ki.

Üst Alt