Lemina ve Onyekuru'nun Bonservis Sorunsalı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lemina ve Onyekuru'nun Bonservis Sorunsalı

i

Şuanda ekibimizin çok önemli isimleri konumunda bulunan Lemina ve Onyekuru sezon sonunda kulüplerine dönecek. Ben her zaman 10 tane transfer yerine 2-3 tane ama nokta atışı olacak transferin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Biz bu adamları bırakınca yeni Nzonzi'ler ve Babel'ler ile aynı kısır döngüye girebilme potansiyeline sahibiz. Yani bu iki ismi bonservisle almamız lazım ama nasıl ? Benim aklıma tıpkı Luyindama'da olduğu gibi zorunlu satın alma opsiyonu formülü geliyor. 3 devre arası 5 sezon sonunda vererek Luyindama'yı almıştık. Galatasaray'la özdeşleşmeye başlayan ve burada aidiyet hisseden bu iki oyuncu içinde aynı yola girmeliyiz. Lemina Southampton'da vazgeçilmez konumda değil keza Onyekuru'da Monaco'da bu konumda, İki oyuncununda kulüplerine yapacağı baskı ile bonservis bedellerini 10 Milyon € olarak belirleyebiliriz. Sezon sonunda Belhanda,Diagne,Maicon,Babel gibi isimlerden 13-15 M € arasında para kazanabilirsek bu iki ismi 3-4 M € Kiralama bedeli ve sonraki sezon için 6-7 M € zorunlu satın alma opsiyonu ile renklerimize katabiliriz. 2 sezon sonra FFP kıskacı rahatlayacağı için bu isimlere 6-7 M € gibi paraları vermek sıkıntı yaratmayacaktır.

Onyekuru bir sene daha kiralanabilir, zorluk çıksa bile halledilir bence ama Lemina’nın ciddi talipleri çıkar, 10-15 arası verebilecek kulüpler.

Lemina'yı çok seviyorum. Yetenekleri, futbol bilgisi bu ligin çok üstünde ama çok sık sakatlanıyor. 2 maç var 3 maç yok. Bir türlü forma istikrarı yok. Zaten bize gelmeden önce de sürekli oynayan bir oyuncu değildi bu sakatlıklarından ötürü. O yüzden alınmasa da çok üzülmem. Ama Onyekuru'yu mutlaka takıma katmak lazım.

Bu oyuncuların bonservisini alamamız çok zor..
Hem de ikisini birden nasıl alacağız...:confused:
İkiside takıma çok ısınan oyuncular yani aidiyet hissediyorlar bunu avantaj olarak kullanmamız lazım. Onyekuru'yu Monaco bize vermeyecekti devre arasında bile ama adam gelmek için resmen savaşmış. Mesela Seri için bunu söylemek zor takımı sahiplenmiş değil, Luyindama formülü ile bu işi çözmemiz gerek.

Lemina'yı çok seviyorum. Yetenekleri, futbol bilgisi bu ligin çok üstünde ama çok sık sakatlanıyor. 2 maç var 3 maç yok. Bir türlü forma istikrarı yok. Zaten bize gelmeden önce de sürekli oynayan bir oyuncu değildi bu sakatlıklarından ötürü. O yüzden alınmasa da çok üzülmem. Ama Onyekuru'yu mutlaka takıma katmak lazım.
Sağlam bir yaz kampı ile çok sorun olacağını sanmıyorum, Adam Southampton'da 1 sezon boş geçirdikten sonra bizim takımla kamp yapmadan direkt maçlara çıktı ve ondan ötürü sürekli sakatlık sorunları oldu.

İkiside takıma çok ısınan oyuncular yani aidiyet hissediyorlar bunu avantaj olarak kullanmamız lazım. Onyekuru'yu Monaco bize vermeyecekti devre arasında bile ama adam gelmek için resmen savaşmış. Mesela Seri için bunu söylemek zor takımı sahiplenmiş değil, Luyindama formülü ile bu işi çözmemiz gerek.

Onyekuru konusunda haklısın ama lemina'da aynı duygular var mı bilmiyoruz.
Aslında Onyekuru'yu alsakta yeter bize, Lemina'nın boşluğunu doldururuz bir şekilde...

Seri için fulhamı beklemek lazım. Aralarında en kolayı Seri olur.

belhanda,diagne ve feghouli'ye 15 er milyon euro veren bir arap şeyhi çıkmazsa o iş yaş! onyekuru belki yeniden kiralanabilir lemina %50-%50 takımı satmak istiyor ve o parayı verecek EPL kulüpleri var tek artı sakatlık geçmişinden dolayı belki bu transferden uzak durur EPL takımları artı şampiyon olursak CL de oynamak isteyecektir lemina.

Üst Alt