Lens Kullanan Var Mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lens Kullanan Var Mı?

Cevap: Lens Kullanan Var Mı?

Acuvue Oasys piyasada ki en iyi marka, B&L falan sakın kullanma gözün daha kötü olur. İnanılmaz sert ve göze çok batan bir lens. Fakat Acuvue Oasys gözündeyken hissetmezsin bile inanılmaz rahatlar, %100 müşteri memnuniyeti var neredeyse kullanıpta memnun kalmayan kimseyi görmedim şu ana dek.

ben 3-4 yıl gözlükle uğraştım

gözlük kullanan varsa hemen lense geçsin

aldığım gözlüklerin hepsi [5-6 tane] burnumu tahriş etti

en sonunda lense karar verdim

gözlerim 2.50 miyop

2 aydır "acuvue oasys" lens kullanıyorum

hiç bi batma yanma gibi sıkıntı yaşamadım şükürler olsun

bazı lensler bilgisayar başında çok kalınca sıkıntı yaparmış ama bu lens yapmadı bana

ben de çok bilgisayar kullanıyorum

sana acuvue oasys aylık lensi öneriyorum

özellikle ince olduğu için ve kaliteli olduğu için yeni başlayanlar için ideal

hem de gözünde uyusan bile sorun olmuyo

ama ben her gece çıkarıp sabah yeniden takıyorum

kesinlikle herkese tavsiye ediyorum

4 yildir kullaniyorum. Sol gozum +3,75; sag gozum +3,00. Her gece cikariyorum, ayda bir degistiriyorum. Bakimini iyi yaparsan, geceleri cikarmayi unutmazsan hicbir sorun yasamazsin, tavsiye ederim.

3 Yıldır gözlük kullanıyorum bende. Daha doğrusu gözlerim bozuk olmasına rağmen takmıyorum gözlüklerimi. Bir türlü alışamadım. Bundan 6 ay önce Lens kullanmaya karar verdim. Görmekte çok zorlanıyorum. Doktora gittim. Astigmat seviyesinin lens için uygun olmadığı söyledi. Lens alırsan çok birşey farketmez dedi. Benim sorunum zaten astigmat. Miyop seviyesi o kadar fazla değil. Bunu lens kullandıktan sonra farkettim. Optikçi ile konuştum, oda yararlı olacağını söyledi. Tabi adam kitleyecek ya bize. :) İlk günler zaten takıp çıkarması eziyet gibi oluyor. Çıkarmak ve takmak için çok çok uğraşıyorsun. Gözlerin iyice harap oluyor. Ama gözlerimdeyken herhangi bir batma veya sıkıntı olmadı. Denedim 1-2 hafta kadar, baktım o kadar fazla farketmiyor, astigmattan dolayı. Yine net göremiyorum. Çıkarma takma işine de alışamadım lanet olsun dedim bıraktım öyle.

Ama tam numarasına göre, net gösteren lens olsaydı kullanırdım heralde. Şimdi kullanmıyorum. Yani lens herkeze uygun olmuyor. Gözlükleri zaten ezelden kullanmıyorum. Sıkıntı oluyor elbet. Maç izlerken dakikayı bile zorla ayırt ediyorum. Gözlüklerden de daha fazla kaçabileceğimi sanmıyorum. Örneğin araba kullanırken takmak şart olacak. Çizdirmeyi düşünüyorum açıkçası. Handikaplarını da göze aldım. Dünyayı artık net bir gözle görmek istiyorum. :) Abim çizdirdi 4 sene önce. Şimdi hiçbir sıkıntısı yok. Gayet memnun hayatından. :) Sözün özü göz sağlığı çok önemli bence. Genç arkadaşlara tavsiyem (Pek yaşlı değilim ama yaş 23) ilerde gözlerinin içinde lens veya önünde bir çift pencere görmek istemiyorlarsa gözlerine şimdiden iyi baksınlar. :yenieek:

Buldum internette aha bunlar :asd: Eye Floater deniyormuş bunlara :)

havada-ucan-hayali-saydam-solucanlar_183434.jpg

bende de oluyor bundan kötü bir şey mi bu yoksa normal mi ?

sürekli pc başında oturmaktan bende de astigmat oluştu. Dağınık görüyorum herşeyi örneğin tv de alt yazıları okuyamıyorum. 3-4 sene önce gözlük aldım ama bir türlü ısınamadım düzenli kullanamadım. Maç izlerken film izlerken takıyorum sadece. Ulan ne tembelim ya zamanında önlem alsaydım şimdi astigmat ilerlemezdi öfff

Üst Alt