Lens Kullanan Var Mı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lens Kullanan Var Mı?

Selamun aleykum,

Günde 15 saat ekrana bakmaktan gözlerim bozuldu lens almaya karar verdim.2'nin üzerindedir sanırım bozukluk. Aranızda lens kullanan var mı? Ne gibi zararları var, gece yatarken çıkarmak zorunlu mu? Kaç ayda bir değiştirmek gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: Lens Kullanan Var Mı?

benimde vardı,gözlük takmayı sevmem pek,lens aldım ama 2 ay anca dayanabildim,batıyo fln,gece cıkaracaksın,bakımını yapacaksın,sıkıldım gözlüge döndüm tekrar

benim arkadaşlarım kullanıyor. bildiğim kadarıyla günlük, aylık, 3 aylık bir de yıllık lensler olması lazım. arkadaşlarımınki 3aylık ya da aylık olması lazım. yatarken çıkartıyorlar. temiz kullanmazsan enfeksiyon kapabilir işte gözün. onun haricinde takarken dikkat etmen lazım korneayı çizersen çok fena acır :) benim bildiklerim bunlar

benim arkadaş kullanıyodu

gece yataken cıkarıcan

suyu mu ne var onu alcan 5-6 ay dayanıyomuş heralde.

ilk başlarda cıkarıp takması zormuş ama zamanla alışıyomuşsun

benim arkadaşlarım kullanıyor. bildiğim kadarıyla günlük, aylık, 3 aylık bir de yıllık lensler olması lazım. arkadaşlarımınki 3aylık ya da aylık olması lazım. yatarken çıkartıyorlar. temiz kullanmazsan enfeksiyon kapabilir işte gözün. onun haricinde takarken dikkat etmen lazım korneayı çizersen çok fena acır :) benim bildiklerim bunlar

Gece çıkarılmayan lensler yok mu acaba?

2nin üzerine gelene kadar hiçbir şey kullanmadın mı

Yok Seco kullanmadım.

Batıp batmamak düzgün takmakla alakalıydı sanırım bi yerde okumuştum

bide bunların markası var,kaliteli bi marka vardı adını unuttum,ha soloticaydı sanırım,yıllık alıyosun abi,en rahatı oydu sanırım,batma fln yapmıyomus,o zamanlar doktor onermıstı ama baya tuzlu idi fiyatı

Yaklaşık 6 7 yıldır kullanıyorum . Lensin hiç bir zararı yok . İlk aldığında lensi her gece çıkarıp takmaya başlarsın ve çıkarıp takarkende zorlanırsın lakin daha sonra bu alışkanlık bozulur üç dört günde bir solisyona yatırmaya başlarsın ve aynaya gerek kalmadan çıkarıp takmaya başlarsın . Yıllardır bu şekilde kullanıyorum bir zararı da görmedim . Çeşit çeşit lens var gün lükte aylıkta , ücret olarak aylık daha makbuldür . Önereceğim marka ise johnson & johnsun'dır .

bide bunların markası var,kaliteli bi marka vardı adını unuttum,ha soloticaydı sanırım,yıllık alıyosun abi,en rahatı oydu sanırım,batma fln yapmıyomus,o zamanlar doktor onermıstı ama baya tuzlu idi fiyatı

Fiyat problem değil gözler düzgün görsün yeter

Yaklaşık 6 7 yıldır kullanıyorum . Lensin hiç bir zararı yok . İlk aldığında lensi her gece çıkarıp takmaya başlarsın ve çıkarıp takarkende zorlanırsın lakin daha sonra bu alışkanlık bozulur üç dört günde bir solisyona yatırmaya başlarsın ve aynaya gerek kalmadan çıkarıp takmaya başlarsın . Yıllardır bu şekilde kullanıyorum bir zararı da görmedim . Çeşit çeşit lens var gün lükte aylıkta , ücret olarak aylık daha makbuldür . Önereceğim marka ise johnson & johnsun'dır .

Peki bu lenslerin gece çıkarılmayan versiyonu yok mu, öyle bir şey okumuştum

Olm 2ye gelene kadar nasıl kullanmadın :D ben 0.50yle başladım 4 sene önce şimdi 1.5 ama ben de pek kullanmıyorum gözlük. Sadece dersteyken kullanıyorum o da ders amfideyse :D

Doğru diyorsun da üşendim hep doktora gitmeye, zaten 10-15 saat bilgisayarının başında olunca insan anlamıyor gözlerinin bozulduğunu :)

Edit: Bu arada 2 tahminim sadece, öyle hissediyorum :)

Gece çıkarılmayan lensler yok mu acaba?

bu tarz lensler de var bildiğim kadarıyla. ama fiyat olarak daha pahalıdır.(normalde kornea dışarıdaki havadan oksijen alır. uyurken göz kapakları kapandığından kılcaldamarlar bu fonksiyonu gerçekleştirir. sen oksijen geçirmeyen lensle yatarsan oksijensiz kalır. enfeksiyon kaparsın. sabah bulanık falan görürsün uzunca bir süre). bunları çıkartmadan da günlerce kullanabilirsin ama gerek yok. her gece çıkarıver. alışırsın zaten zamanla. başlarda ayna karşısında dakikalarca uğraşırsın. sonra aynasız saniyesinde çıkarırsın :) çizdirme ihtimalin yok mu? bu arada geçmiş olsun

bu tarz lensler de var bildiğim kadarıyla. ama fiyat olarak daha pahalıdır.(normalde kornea dışarıdaki havadan oksijen alır. uyurken göz kapakları kapandığından kılcaldamarlar bu fonksiyonu gerçekleştirir. sen oksijen geçirmeyen lensle yatarsan oksijensiz kalır. enfeksiyon kaparsın. sabah bulanık falan görürsün uzunca bir süre). bunları çıkartmadan da günlerce kullanabilirsin ama gerek yok. her gece çıkarıver. alışırsın zaten zamanla. başlarda ayna karşısında dakikalarca uğraşırsın. sonra aynasız saniyesinde çıkarırsın :) çizdirme ihtimalin yok mu? bu arada geçmiş olsun

Sağolasın,

Eğer lens zarar verirse sızlama,baş ağrısı vs. çizdiririm ama son çare o.

Kuzenim 4 sene lens kullandı. Gözleri 5 numara falan. Sonra lensten mikrop kaptı. 6 ay güneş ışığına çıkamadı, gözünü bile kaybedebilirmiş doktorların dediğine göre.

Alınacak risk değil. Çok çok çok çok temiz kullanman gerekiyor.

Ama adam o kadar ballı ki gittiği hastanede bir göz doktorunu ayarladı, nişanlandılar anasını satayım. Her şeyde bir hayır oluyor demek ki. :eek:

Düzgün temiz takarsanız batmaz... Ben temiz bakmıyorum ama tam takmadan önce yıkamak bile batmasını engelliyor

Üst Alt