Leo Franco: "Favori Atletico Madrid" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Leo Franco: "Favori Atletico Madrid"

Cevap: Leo Franco: Favori Atletico Madrid

Kağıt üstünde Atletico'nun favori olduğuna itiraz edemezsiniz. Adam gitmiş objektif bir açıklama yapmış. Size gelip gazeteler sorsa favori Galatasaraydır mı dieyceksiniz? Ha, Atletico Madrid şu an kötü durumda olabilir ancak kadroları bizden biraz daha iyi sonuçta. Siz ligde atıyorum kötü giderken beşinci veya altıncı durumda falan iken atıyorum Avusturya'da çok iyi giden Rapid Vien'i mi favori görürsünüz Galatasaray'a karşı, yoksa herşeye rağmen Kewell'lı, Baros'lu, Elano'lu, Arda'lı Galatasaray'ı mı? Hele maça 2 ay varken. Rapid Vien taraftarı "Yahu, Türkiye ligi'nin beşincisi mi favori olacak?" dese saçma olmaz mı? Adamlarda sonuçta bizimkinde de kuvvetli bir hücum hattı var. Defans iki tarafın da kötü. Ha biz daha iyi verim alıyoruz şu ana kadar kadromuzdan ama oyunculara bakınca onların uzak ara olmamakla beraber favori olduğu ortadadır. Yani 14. olmalarının pek bir önemi yok. Üstelik bir de isimleri var ve dünyada tanınan bir takım. Zaman zaman Real Madrid veya Barcelona da ligde alt sıralara ilerliyor. O dönemlerde denk gelsek yine mi kendimizi favori göreceğiz.

Kendine inanmak ayrıdır, favori görmek ayrıdır. Bu ayrımı gördükten sonra rakibin favori olduğunu kabullenmekten zarar gelmez, aksine daha iyi konsantre eder takımı. "Rakip favori" demek "kazanması garanti, biz bıraktık" demek değil sonuçta. Yıllarca kendimizi uzak ara favori gördüğümüz takımlar gelirken "Türkler (milli takım dahil hangi takımsa artık) favori" deyip puan veya puanları alıp gitmedi mi buradan?

Ona bakarsan bizim kadronunda ilk yarıyı en az 5 puan farkla 1. bitirmesi lazımdı..

Onlarda Aguero, Forlan, Simao başka kim var? Bunlar formsuz oldumu bu takım hiçbişey yapamaz.

Bizde Keita, Kewell, Arda, Elano, Baros hatta Sabri..

Biri oynamadımı biri oynar. Onlarında defansı kötü bizimde ama hücum olarak bana kalırsa onlardan daha iyiyiz.

Ayrıca Athletico çıktığında kimse ağlamadı sadece o tip yorumları yazanlar ağladı.. Tabiki ilk tercihimiz değildi ama bizden iyi bir takım olduklarına inanmıyorum. Helede takım savunmasına katkı yapacak 1-2 transfer ile bu turu çok rahat geçeriz..

kağıt üstünde atletico'nun favori olduğuna itiraz edemezsiniz. Adam gitmiş objektif bir açıklama yapmış. Size gelip gazeteler sorsa favori galatasaraydır mı dieyceksiniz? Ha, atletico madrid şu an kötü durumda olabilir ancak kadroları bizden biraz daha iyi sonuçta. Siz ligde atıyorum kötü giderken beşinci veya altıncı durumda falan iken atıyorum avusturya'da çok iyi giden rapid vien'i mi favori görürsünüz galatasaray'a karşı, yoksa herşeye rağmen kewell'lı, baros'lu, elano'lu, arda'lı galatasaray'ı mı? Hele maça 2 ay varken. Rapid vien taraftarı "yahu, türkiye ligi'nin beşincisi mi favori olacak?" dese saçma olmaz mı? Adamlarda sonuçta bizimkinde de kuvvetli bir hücum hattı var. Defans iki tarafın da kötü. Ha biz daha iyi verim alıyoruz şu ana kadar kadromuzdan ama oyunculara bakınca onların uzak ara olmamakla beraber favori olduğu ortadadır. Yani 14. Olmalarının pek bir önemi yok. üstelik bir de isimleri var ve dünyada tanınan bir takım. Zaman zaman real madrid veya barcelona da ligde alt sıralara ilerliyor. O dönemlerde denk gelsek yine mi kendimizi favori göreceğiz.

Kendine inanmak ayrıdır, favori görmek ayrıdır. Bu ayrımı gördükten sonra rakibin favori olduğunu kabullenmekten zarar gelmez, aksine daha iyi konsantre eder takımı. "rakip favori" demek "kazanması garanti, biz bıraktık" demek değil sonuçta. Yıllarca kendimizi uzak ara favori gördüğümüz takımlar gelirken "türkler (milli takım dahil hangi takımsa artık) favori" deyip puan veya puanları alıp gitmedi mi buradan?

:005:

"rahat geçeriz"

Kurada Atletico Madrid değil de Avrupa Ligi'nde şu an kağıt üstünde en kolay görünen rakip (kimi isterseniz seçin) çıksaydı bile, istediğimiz kadar da takviye yapalım şu andan sonra bu tura "rahat geçeriz" yorumu yapmak yanlış. Atıyorum Almanya'da son baktığımda lig sonuncusu olan Hertha Berlin dahil, rakip kim olursa olsun "rahat geçeriz" acayip saçma bir yorum. Rakip ne kadar zayıf olursa olsun bir Ankaragücü, bir de Manisa veya Belediye gibi iki maç oynayıverir elenirsiniz. Avrupa Ligi'nde bunlardan daha zayıf takım var mı? Öyle bir iki takviye olunca da takıma sihirli değnek deyeceğini sanıyoruz malesef. Bir anda tek pozisyon vermeyen, rakibi sürklase eden takıma dönüşeceğiz eksik olduğu söylenen yerlere 2-3 kişi alınca sanki. O kadar kolay değil bu işler malesef. Aradığımız mevkilere dünyanın en iyilerini getirsek bile öyle acayip deli bir değişim beklemeyin takımda, şimdiden söylemesi benden.

Atletico Madrid Avrupa Ligi'nde çekinilecek takımlardan birisidir ve kağıt üstünde favoridir. Bu kadar kötü durumdaki Atletico Madrid de sene başında bizim gibi Panathinaikos'u yendi iki maçta da. Azıcık form tutarlarsa daha da tehlikeli hale gelirler. Biz İspanya liginde oynasak kaçıncı olabiliriz acaba hiç düşündünüz mü? Belki 14. olmazdık ama ilk 5'e girebilir miydik? Çok çok zor, söyleyeyim size. Benim tahminim 5-10 arası bir yerde olurduk. İspanya ligi zor bir lig ve kadrosu iyi de olsa biraz sallanan takımı dibe yollayıverirler. Atletico Madrid gelsin bizim lige şu kötü haliyle şampiyonluğa rahat oynar. Form tutarsa da arayı açar gider.

Şunun farkındamısınız Athletico formsuzsa bizde formda sayılmayız, potansiyelimizin yarısını oynamıyoruz bence.. Eğer onlar düzelebilirse bizde düzeliriz. Arda nın form tuttuğunu, Baros un takıma girdiğini düşünün. Baros un takıma girmesi demek Elano nun etkisinin 2 katına çıkması demek.

Elano şuana kadar Nonda gibi statik bir forvetle oynadı. Ama Baroş defans arkasına devamlı koşu yapan hızlı bir oyuncu. Eğer Baroş formda dönerse tüm hücum oyuncuları rahatlayacaktır..

Yani işin özü hep Athletico form tutarsa diye bahsediyosunuz ama ya bizim takım form tutarsa? Kimse bunu hesaba katmıyor..

1-2 transferin bir takımda hiçbirşey değiştirmeyeceğini söylemişsiniz.. Size 2 transfer söyleyeyim ikiside ara transfer sezon başı transferi değil..

Birisi Ernst; gördünüz sezon ortasında geldi bana göre geçen sene takım şampiyon olduysa en büyük pay Ernst indir.

Diğeride içimizdeki en büyük acı Ribery; onu anlatmama gerek bile yok sanıyorum.

Zaten bizim şuanda böyle çok uç noktalarda aşırı katkı sağlayacak transferlere de ihtiyacımız yok.

Sadece hızlı ve top yapan bir stoper, belki birde Linderoth un sağlam versiyonu..

Şuda varki çok umutsuz olsam bile Linderoth belki kendini toplayabilir, Aynı şekilde Emre Güngör de.. En azından hız olarak aradığımız stoper özelliklerini karşılıyor..

Elbette turu geçemeyebiliriz bunu kabul ediyorum fakat Athletico nun favori gösterilmesi benim canımı sıkıyor.

Kalede bu adam var diye Atletico favori zaten... aldık bunu başımıza musallat ettik ya kendimiz ettik kendimiz bulduk.

Ufuk zaten daha iyi oynar onu geçtim Mondragonu şu yaşında geri alıp kaleye koysak bundan daha iyi oynar be...

objektif bir yaklaşım olsa bile bir takımın kalecisinin söylememesi gereken sözler bunlar. sen, takımın en önemli oyuncusu olan ''kaleci'' kişisisin. eski takımın olsa da olmasa da ''rakip takım favori'' dememelisin çünkü Galatasaray takımında oynuyorsun racing santander'de değil. öyle düşünürsün ama söyleyemezsin, söylememelisin.

objektif bir yaklaşım olsa bile bir takımın kalecisinin söylememesi gereken sözler bunlar. sen, takımın en önemli oyuncusu olan ''kaleci'' kişisisin. eski takımın olsa da olmasa da ''rakip takım favori'' dememelisin çünkü Galatasaray takımında oynuyorsun racing santander'de değil. öyle düşünürsün ama söyleyemezsin, söylememelisin.

sonuna kadar katılıyorum.bende kuradan sonra transfer olmassa işimiz çok zor diyenlerdenim. ama ben taraftarım 5-0 yener de derim fark yer de derim.biz böyle diyorken sanki futbolcular demiyolarmıdır ki "lan gele gele aguero geldi dikkatli olmak lazım valla affı yok bunların" diye.

ama futbolcu olarak daha başka sorumlulukları var onların.her düşündüğünü söyleyemez her istediğini istediği anda yapamaz.

Barca çıksa yine biz favori oluruz size göre. Adam doğruyu söylemiş. Objektif açıklama yapmış. Atletico'nun şansı bizden yüksek. Ben de bunu söylüyorum. Doğru söyleyeni harbi kovuyorlar dokuz köyden...

Yav Yaya Toure'de Cl finalinden önce ''Ronaldo,Messi'den daha iyi.Messi'nin onu geçmesi için final maçında çok çalışması lazım'' diye bir açıklaması vardı.Neden abartıyorsunuz?Daum'da Süper kupa finalinden önce ''Son şampiyon Beşiktaş,demek ki onlar en güçlü ve favoriler'' demişti.Allah aşkına tek bir 3.sınıf oyuncusu olmayan Beşiktaş'a bunu ciddi ciddi söyledimi sanıyorsunuz?

Adam doğru söylemiş Mustafa Denizli Wolsfburg büyük takım değil dedi aldı boyunun ölçüsünü bu tür açıklamalar rakibi hırslandırmaz.Doğrusu da bu değilmi adamlar favori

Doğru söylemiş Madrid toparlanır 1 aya kalmaz.Şimdiye kadar oynadığımız en güçlü ve en kaliteli takım olacak.Bu takımla çıkarsak 5 lerler kimse kusura bakmasın.

Abartında abartın 5 ler mişler. Ozaman Uefada siz hiç üst turları hedeflemeyin.. Bu ne aşağılık kompleksi arkadaş.. En kötü başabaş oynarız..

Leo gayet akilllica aciklamalar yapmis, niye kizmissiniz ki? Bu tur aciklamalar rakipde rahatlama yaratir. tipki bizim rakiplerimiz nasil bizi rahatlatiyorsa maclardan once. :D Sonda da istediklerini alip gidiyorlar. Ha, yabanci hakkinin kale degil de Turk futbolunun (Ve Galatasaray'in) en yarali yeri olan defanstan yone kullanilmsaini ve bu yuzden kalemizde yerli kalecinin olmasini istiyorum o ayri. :) Insallah, Rijkaard Valdez'e yaptigi guzelligi Ufuk'a da yapar ve tecrusizliginden gelen hatalarina sabreder. Ve taraftar da Rijkaard'a Ufuk'a sabrettigi icin sabreder. :D

Üst Alt