Levent Nazifoğlu: "Galatasaray'ın şampiyon olacağına inanıyorum"


785208.jpg

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Levent Nazifoğlu, sarı-kırmızılı yönetim, takımın son durumu ve gündeme dair Radyospor'a özel açıklamalar yaptı.

Galatasaray'ın performansı yönetime yapılan eleştirileri azalttı mı?


"Tabii ki bu eleştirilerin hepsi sona erdi ama iyi bir takım kuruldu. İyi bir mühendislik yapıldı. Emeği geçen herkese bu konuda teşekkür etmek lazım. Biz tarihi görevlerimizi yaptık. Bazı uyarılarımızı yaptık. Şu anda da takımın başarısının keyfini çıkartmak gerekiyor."


"Günlük çözümlerle olay yürüyor"


"O zaman neler olması gerektiğini söyledim. Yatırım yaptılar, yatırımın karşılığını aldılar. Karşısında olan takım 5'te 1 yatırım ile oynuyor. Sen de çok rahat o takımı yeniyorsun ve karşılığını alıyorsun. Benim burada söylediğim olay, Galatasaray ile ilgili değil. Türk futbolu ile ilgili bir olay. Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray. Başakşehir'i bu olayın dışında tutuyorum.
'Biz şampiyon olacağız.' düşüncesiyle yatırımlar yapıyorlar. Bir takım şampiyon oluyor ve açık az veriyor ya da vermiyor. Diğer üç takım ise Şampiyonlar Ligi'nden gelecek para kadar açık veriyor. Ben bu yaklaşımın çok yanlış olduğunu söyledim. Burada günlük çözümlerle olay yürüyor. Diğer üç takım açık verecek. Bu kesin yani. Beşiktaş, iki sene şampiyon oldu stadı açtı; bayağı bir gelir geldi ama öyle bir borç var ki takımlar üzerine zarar koyuyor. Şampiyon olamayınca takımlar 1-2 milyar borçlar ile dönüyor."

"Altyapı için, 'Oyuncu yetişmiyor.' deniliyor. 2000 grubu bizim çok iyi ama bu takıma hangisini monte edebilirsin? Taraftar baskısı var. Başakşehir'in başarılı olma sebebi de taraftar baskısı olmaması. Onlarda da günü kurtarma değil, başarı mecburiyeti de yok. Trabzonspor mesela bu konuda başarılı. Üç tane oyuncu çıkardılar. A Milli Takım'da Ahmet Çalık vardı o bile oynayamıyor. O zaman her sene bu parayı harcamak zorundasın. Her sene şampiyon olacaksan, tamam. Her sene zararlar üzerine konuluyor. Galatasaray'ın şampiyon olacağına ben de inanıyorum ve inşallah da olacak."


Nazifoğlu'na verilen ceza


"Son derece saçma. Tamamen şahsi fikirlerimi söylediğim için ceza verdiler. Disiplin kurulu üyeleri de beni aradı, 'Mecbur bıraktılar.' dedi. Bu Galatasaray'a yakışacak bir ceza değildir. Ben de tüzüğe göre itiraz ettim Mahkeme yoluyla hakkımı arayacağım. 'Galatasaray'ın sırlarını dışarıya verdi.' ve başkana, 'Size de bu yakışır.' demişim. Başkan herhalde pazartesi falan hiç TV izlemiyor. O bu kadar abartılıyorsa burada başka şeyler var. Adalet mutlaka yerini bulacaktır."

"Galatasaray, Fenerbahçe karşısında yüzde 100 favori"

"Ben iki maçtan (Konyaspor ve Fenerbahçe) 6 puan bekliyorum. Normal görüntü olarak onu gösteriyor. Galatasaray, Fenerbahçe karşısında yüzde 100 favori."

 
Üst Alt