Levent Nazifoğlu: "Hepimiz kirlenmiş, hepimiz para götürmüş vaziyetteyiz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
853395.jpg

Galatasaray Kulübü Eski Yöneticilerinden Levent Nazifoğlu, sarı-kırmızılıların gündemine dair açıklamalar yaptı. TRT Spor’dan Yasin Dallı'ya röportaj veren Nazifoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar
şu şekilde;

Ndiaye’nin Bonservisi

Anladığım kadarıyla doğru bu iddialar. Dursun Özbek de yalanlamadı. Eğer doğruysa da çok vahim. İçimde bir umut var, umarım da yanlış bilgilerdir.

"Podolski'ye 7 Milyon € Teklif Vardı"

Podolski'ye 7 milyon Euro’ya Çin'den teklif vardı ve biz de vermiyorduk. Podolski'ye bir maçtan sonra sevgi olmuştu ve hatta soyunma odasından terlikle gelmişti.Ben başkan olsam satardım. O dönem taraftar, takımı yönettiği için olmadı. Çin'de de lig başladı ve biz satamadık. Sonra da Japonya'dan teklif geldi. Pazarlıkla 8-9'a satabileceğimiz oyuncuyu 2 milyon civarına sattık. O zaman da 7 ay bir ödeme yapılmamıştı. Ben de çocukların ödemesi için satılmasına onay vermiştim.

"Cavanda'ya karşı çıkmıştım"

Cavanda gündeme geldiğinde de ben karşı çıkmıştım. Hocanın dediklerini yapan bir yönetim de değildik. Benim imza töreninde de 'Geçen sene kötü bir sezon geçirdi. Bu sene iyi olacak.' demiştim. Cavanda'ya da kesinlikle karşı çıktım.
Bonservis bedeli almadan alalım dedim. Trabzonspor çok zor durumda, alalım Başarısız olursa ben ödeyeceğim demişti. De Jong ve Sigthorsson için de aynı şeyleri demişti.

"Özbek'in ibra edilmemesi lazım"

Mecidiyeköy'deki otel de tamamen onun kendi projesidir. Orayı bitirmiyor ki 5 milyon dolar vermek istemiyor. Ben genel kurula sesleniyorum; bunun hesabının sorulması lazım. Orada da elden kaçarsa; o zaman hallerine ağlasınlar. İbra edilmemesi lazım.

Eren Derdiyok ve Serdar Aziz açıklaması

Eren Derdiyok'un sözleşmesi 2,5 yıl uzatılmıştı. O zamanın şartlarında 4 milyon euro tartışılırdı. Kontratı devam eden için santrfor için çok büyük para değil. Son haftalarda da görüyoruz.

Serdar Aziz'i de 4.5 milyon euroya aldık ama Furkan, Sercan ve Bilal'den düşüş yaptık. 2 milyon 250 bin euroya geldi. Muhasebeleştirmek için 4,5 milyon euro oldu. Çok enteresan bir menajer sirkülasyonu var. Biz o transferi yapacakken, bir adam ortaya çıktı. Bunlar tezgah mıdır, ben bilmem.

Younes Belhanda için ne kadar para verildi?

Belhanda'nın da 1 yılı vardı sözleşme bitmesine. Benim dönemimde de taliptik. O zaman 5 milyon Euro civarına alabiliyorduk. Süresi azalırken nasıl 8-10 milyona geldi ben onu tabii ki bilemem. Bunu transferi yapacaklara sormak lazım.

"Adam düştü, tekme atıyorlar"

Ben bunları divanda söylediğim için 1 yıl ceza aldım. Bugün gazeteleri görüyorum. Siz bunları bugün mü öğrendiniz?
Şimdi adam düştü hepsi adama tekme atıyorlar. Bu sadece Galatasaray ve Dursun Bey için geçerli değil. Ali Koç gibi bir adamı Türk futboluna kazandırmak varken, haberleri görüyoruz.

Mustafa Cengiz'in başkanlığa seçilmesi

Her şeye rağmen benim için de sürpriz oldu. İnancım yeniden tazelendi. İnsanlar tatile gitse bile tüymediklerini gösterdiler. Bu adamların basiretsiz oldukları belli. Ben buraya gibi koysam seçilirim dedi ve güzel de bir ders aldı.

Can Topsakal yorumu

Almaya mecbur kalmıştır. Genel sekreterleri liste dışı bırakmak kolay değildir. Anlayanlar anladı...

Cimbom tezahüratı

Başkanın o işlere girmemesi lazım. İki kere girdi.. Orada taraftar grubu gibi bir reaksiyon da alınmaz. Taraftara eğer karışma izni verirseniz; canavarı da yaratıyorsunuz. Bu sadece Galatasaray için değil. Mersin'de de bağırıyor ve kendini güçlü hissediyorlar. Bu yöneticilikleri yapmak isteyenler de artık azalacak.

Kampanyalar hakkında

Kampanyalar camiaların safları sıklaştırması adına çok önemli ama maddi olarak çok değerli değil. Bu paralarla Galatasaray artık düzelmez ve devamlı başarı kazanmak gerekiyor. Borç sarmalına girdiler ve bütün takımlar sıkıntıya adaylar.

"Afrika kökenli oyuncular parayı almayınca suratını asar"

Fatih Terim de bir yere kadar bu işi tutabilir. Daha önce Türk oyuncu sayısı fazlaydı. Afrika kökenli oyuncular parayı almayınca da suratını asarlar. Şimdi Galatasaray'ın her ay 7-8 milyon euro para vermesi lazım. Sizce Ünal Bey ile Dursun Bey'in bunları bilmeme ihtimali var mı?

"Takımı satışa hazırlıyorlardı"

Takımı satışa hazırlıyorlardı. Bir Azeri grubu var diyorlar. Şimdi Samsunspor ve Gaziantepspor'u görüyorsunuz. Bu borçlar hata ile değil yanlışla olur. Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Bunu Türk futbolu için söylüyorum. Konuşanlar da tek tip insanlar oluyor ve kafasına vurarak susturuyorlar. Bir daha yönetici de olmak istemiyorum.

"Kirlenmiş vaziyetteyiz"

Hepimiz kirlenmiş vaziyetteyiz. Hepimiz para götürmüş vaziyetteyiz. Ben buradan herkese çağrı yapıyorum; hepimizin banka hesapları kontrol edilsin.

Seçim döneminde Dursun Özbek aradı mı?

Destek için aradı. Ben buna adama oy verin nasıl diyebilirim ve niye diyeyim ki? Mali genel kurula kadar bu tartışmaları bırakmamız lazım. Kulübe ve bütün branşlara zarar veriyoruz. Bu işleri bırakalım. Dursun Başkan'a da kendini temize çıkarma imkanı tanıyalım. Bu işleri bir yerde bırakmak lazım.

Ajansspor

Son düzenleme:
Belhanda'nın da 1 yılı vardı sözleşme bitmesine. Benim dönemimde de taliptik. O zaman 5 milyon Euro civarına alabiliyorduk. Süresi azalırken nasıl 8-10 milyona geldi ben onu tabii ki bilemem. Bunu transferi yapacaklara sormak lazım.

:mad:

Hepimiz kirlenmiş vaziyetteyiz. Hepimiz para götürmüş vaziyetteyiz. Ben buradan herkes çağrı yapıyorum; hepimizin banka hesapları kontrol edilsin.

Adam resmen kendini üstüne de sucu aliyor. Hemen bunu, Dursunu falan mahkemeye vermeliyiz. Bunlar rahat her transfer ve yeni oyuncularin maasinda 20% falan götürmüslerdir. Takimi resmen batirmaya gelmisler zamaninda bunlar

Yıllardır bildiğimiz mevzuyu eski de olsa ilk kez bir yönetici dillendirmiş oldu. Dolandırıcı, hırsız, onun bunun çocukları.

Hepimiz kirlenmiş vaziyetteyiz. Hepimiz para götürmüş vaziyetteyiz. Ben buradan herkes çağrı yapıyorum; hepimizin banka hesapları kontrol edilsin.

Adam resmen kendini üstüne de sucu aliyor. Hemen bunu, Dursunu falan mahkemeye vermeliyiz. Bunlar rahat her transfer ve yeni oyuncularin maasinda 20% falan götürmüslerdir. Takimi resmen batirmaya gelmisler zamaninda bunlar

Akıl var mantık var, soygun olmasa bu kulüplerin borcu böyle arşa varır mı?

Kolay yoldan servet yapmak olmasa sıfatına sıçtığımın tüccarları yılın her günü küfür yedikleri halde, koltuğu bırakmamak için kendilerini yırtarlar mı?

Son düzenleme:
Bunun gibi bir kac tane karakutu daha bulup konuşturmak lazım.

Yapılan veya yapılmış olan ne kadar pislik varsa sümen altı edilmemeli.her şeyin hesabı tek tek sorulmalı.

Eğer bu temizliği yapabilirsek hem kendi adımıza hem de türk futbolu adına büyük bir işe imza atmış oluruz.

Oh be Sonun da kurtulduk DURSUN'dan.

• 6 ay sözlesmesi kalmis Donk'a 2,5 Milyon€ bonservis
  • 1 sene sözlesmesi kalmis Eren'e 4 Milyon€ bonservis + 2,15 Milyon € yillik
  • 1 sene sözlesmesi kalmis Tolga'ya 3 Milyon€ bonservis + 2 Milyon € yillik
  • Sakatilik sorunlari yasayan Serdar Aziz'e 4,5 Milyon€ bonservis + 3 oyuncu + 2 Milyon € yillik
  • Disiplin sorunlari yüzünden kadro disi birakilmis ve takiminda hic bir sekilde istenmeyen Cavanda ya 1,8 Milyon€ bonservis ( "en azindan" maasi az 950 bin)
  • Sigthorsson faciasi
  • Großkreutz faciasi
  • Ahmet Calik 2,5 Milyon € bonservis
  • Poldi yi ciklet parasina 2,6 Milyona Japonya ya satmalari

Aklima ilk gelen bunlar. Bu da en az Dursun kadar hain birisi.

Daha Beyaz TV ye cikip carsaf carsaf hersey anlattigindan bahsetmiyorum bile. Ayioglu ayi.

• Sakatilik sorunlari yasayan Serdar Aziz'e 4,5 Milyon€ bonservis + 3 oyuncu + 2 Milyon € yillik
  • Disiplin sorunlari yüzünden kadro disi birakilmis ve takiminda hic bir sekilde istenmeyen Cavanda ya 1,8 Milyon€ bonservis ( "en azindan" maasi az 950 bin)
  • Sigthorsson faciasi
  • Großkreutz faciasi

Daha Beyaz TV ye cikip carsaf carsaf hersey anlattigindan bahsetmiyorum bile. Ayioglu ayi.

adamın söylediklerini 1 oku önce lan.

herkes hırsız diyor işte. :D

• Sigthorsson faciasi
  • Großkreutz faciasi

Donk bunun döneminde gelmedi yalnız. Cavanda'da kendini aklamaya çalışmış ama söz geçiremiyorsa neden o konumda.

Üst Alt