Haber - Levent Nazifoğlu, İhraç Edilebilir! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Levent Nazifoğlu, İhraç Edilebilir!

Neymar barcelonaya geldi oynadi amortisman payiyla 222 ye cikti degeri ve satin alindi

bruma bize geldigi gun mu bizden gitti gun mu daha degerliydi ?

o zaman bale tottenham da mi oradan reale transfer yapanken mi degerliydi ?

mantiga bak , arabaymis , la arabanin seneler icinde dalgalanmasi veya degerinin pozitife gitmesi mumkun mu ? Oyuncu degerini emtea ile bir tutabilir misin ?

yani bu mantikla alinan hic bir oyuncu deger kazanamaz , hep dusmelidir

simdi aslinda hala konu bu da degil

dursun ve yonetimi senin dedigini dese yine raziyim . Yani adamlar 12 ye aldik 9 dur simdiki degeri ama 13 e sattik da demiyor

sanki bedavaya mal olmus muamelesi yaparak sattigi tum parayi "gelir" olarak goruyor , ayni adamdan kaynaklanan gideri hesaba katmadan

Aldigin bir oyuncuyu daha degerli satmaman ve her yasi ilerlediginde bunu bir mantiksal deger artis-azalis grafigi ile performansa bagli degil de senelik fiks 20% dusus ile aciklamaya calisman zorlama biraz galiba

mesela brumayi leipzig 15 e aldi 2 sene sonra yaklasik 9 a satarsa kendini notr veya hatta karda gormeli

cunku bu adam performansiyla deger kazanamaz , veya asiri deger kaybedemez cunku insan ile araba aynidir , degeri her sene sabit 20% asagi gitmelidir

hadi bana laf sokmak icin bu sekilde yaziyorsun da birader , surada bana onyargili olan kisiler disinda nasil bir inandiricilik penetrasyonu umuyorsun bu cikarimlar ile merak ediyorum valla

Üst Alt