Levent Nazifoğlu: "Seçim Galatasaray'a çok büyük bir zarar getirir"


nazifo%25C4%259Flu.jpeg

AJANSSPOR - Galatasaray Kulübü Sportif A.Ş Eski Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtladı. Nazifoğlu çarpıcı açıklamalar yaptı. Nazifoğlu'nun Radyospor'da yaptığı açıklamalar şu şekilde :


İmza kampanyasına destek vermedim. Basında ilk defa böyle bir haber çıkmıyor. Benim yönetim kurulunda sevmediğim, oraya layık görmediğim insanlar var. Ama seçimin Galatasaray’a zarar getireceğini düşünüyorum. Bence seçim Galatasaray’a çok büyük bir zarar getirir. Seçim kararı alınsa 45 günlük bir süre olacak. Transfer dönemi kaybolacak. Başkanın koyduğu bir para var. Onları geri almaya çalışacak. Başkan herhalde geri dönüşümünü hesaplamıştır. Bayağı bir ortalık karışır. Bence bu durum sakıncalı.

Umarım Galatasaray başarılı olur. Gidenler ve gelenler çok önemli. Gitmesi gerekenleri yollayabilecekler mi? Alınması gerekenleri alabilecekler mi? Tabi burada biraz da şans lazım. Yoksa başarılı olabilirler, niye olmasınlar? Galatasaray’da olmasından rahatsız olduğum kişileri tekrar söylemek istemiyorum. Herkes biliyor zaten.

Temcit pilavı gibi bunları konuşmaya gerek yok. Başkana da gerekli raporları verdim. Onun için çok fazla konuşmaya gerek yok. Gerisi başkanın takdiri.

Igor Tudor’u o zaman da söyledim. Az da olsa şampiyonluk şansımız vardı. Yeni bir hoca geldiğinde 3-4 haftalık bir kayıp olacağını hoca gelmeden söylemiştim. Kötü bir teknik direktör olduğunu düşünmüyorum. 1 ay kadar birlikte çalıştık. Kendi kurduğu ve çalıştırdığı bir takımla başarılı olacağına inanıyorum. Göreve devam edip edemeyeceğini bilmiyorum. Yeni bir teknik direktör geliyor, eski hocanın sistemiyle oynadığı zaman niye hoca alıyorsunuz? Yeni sisteme geçtiğinde ise eldeki malzemeyle yapman gerekeni yaparsın. Elinde ne malzeme varsa onunla yemek yaparsın. Kadro o sisteme uymadı demek ki.

Abdullah Avcı ile görüşülüp görüşülmediğini gerçekten bilmiyorum. O yönetim kurulunun kararıdır. Tekrar yönetici olarak dönmeyi düşünmüyorum. Ama hayat çok yeni şeylere gebe olabiliyor. Onun için temkinli konuşuyorum.

Hem sistem hem de teknik direktör değiştiği zaman futbolcular bir pozisyon almaya çalışırlar. Bence onun bir sıkıntısı oldu. Sneijder’in hiçbir zaman tepkisi olmadı. Tudor geldikten sonra da Sneijder ile konuştuk. Bu hoca niye geldi, diğeri niye gitti diyecek bir durumu yok. Wesley Sneijder’in 1 yıllık kontratı daha var. Sneijder’i yok sayamazsınız. Oynadığı zaman takımı yukarılara taşıyan bir oyuncu. Yılda 5.5 milyon Euro gibi bir para alıyor. Siz ona git dediğiniz zaman gidecek mi? Ayrıca Türkiye’de mutlular. Eğer görevde olsaydım sorulara açıklıkla yanıt verirdim. Bir gerçek var ki ; Sneijder’in yollanabilmesi kolay bir şey değil. Onun istemesi, onu transfer edecek takımların istemesi gerek. Bugün git derseniz, gelecek sezonun parasını da vermeniz lazım. Ayrıca, Sneijder’i de aşağılamamak gerek. Şahsi fikrim olarak söylüyorum. O tip oyuncuları aşağılamamak lazım.

Benim başkanlığa adaylığımı açıklamak gibi durumum yok. Süreyi dolduran herkes başkan adayı olabilir. Fakat benim böyle bir düşüncem yok. Ayrıca Mehmet Özbek’in futboldan sorumlu olmasıyla ilgili fikirlerimi başkana açık açık anlattım. O da başkanla benim aramda kalsın.

Galatasaray’ın 65 milyon Euro gibi bir limitimiz vardı. O limit kalktı bildiğim kadarıyla. Ama UEFA yeni bir limit getirir mi bilemem. Ama başkan da bütçe bulursa, Balotelli ya da başka yıldızlar neden olmasın. Ben şu anda yetkili bir kişi değilim. Saygısızlık yapmam istemem.

Fatih Terim, Galatasaray’ın bütün başarılarında olan bir isim. Milli Takım’da yer alan bir hocanın adının sürekli anılmasını çok doğru bulmuyorum. Başkanın halini de en iyi Faruk Süren anlar. Ona daha çok yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum. Fakat o da kendisinin takdiridir.

Gelecek ve gidecek kişilere bağlı. Umarım bunu başarırlar. Taraftar skora bakar. Topun çizgiyi geçip geçmemesine bağlı. Eğer başarılı olurlarsa taraftarla barışırlar. Gelecek sene bir Galatasaray taraftarı olarak almam gereken yeri alacak. İlk defa da gitmedim. Bir tek deplasmanlara gitmiyorum. 3. kez yine maça gittim. Benim Galatasaraylı oluşum devam ediyor. Maçlara gideceğim.
 
Taraftar skora bakarmış, sanki genç oyuncu transfer ettinizde taraftarlardan süre mi istediniz? Taraftarı düşünüyorsanız oynamadan fazla para alanları gönderin.
 
Cüneyt tanman bir , bu arkadaş iki .. Bu kulübün içerisinde böyle karakterde insanlar fırsat buldukça bizden bir cacık olmaz.
Bu nasıl bir utanmazlık yahu
 
Yok abi zorluyorlar çok fena dayak yiyip linç edilecekler en sonunda. Cidden aşırı büyük provokasyon yapıyorlar.
 
Seçim demek önümüzdeki seneyi hibe etmek demek net şekilde.
Ciddi transfer operasyona gerek var ve yeni yönetim buna hazırlıklı olması imkansız. Ha bu yönetim becere bilecek mi bu sene bu işi onu tartışırız tabiki ama transfer meselesinde aylar öncesinde çalışmalara başlayan yönetim var ki zaten bu iş ön hazırlıklı olmadan olmuyor kolay kolay. Pazardan hemen gidip domates patlacan almıyoruz sonuçta.
Şubat mart aylarında olmalıydı seçim veya en azından belli olmalıydı seçim olacağını.
 
Bu saatten sonra bu yaz zaten kimse seçim beklemiyor. Çünkü aday olacak "adam" da yok.

Olacakları söyleyeyim. Bol keseden transfer haberleriyle koca bir yaz geçecek; gelecek saçma sapan oyuncularla lig başlayacak ve olan biz taraftarlara olacak. Kötü bir oyun izleyeceğiz (keşke keşke keşke haksız çıksam; keşke dursun harika transferlerle muhteşem bir sezon yaşamamızı sağlar. ama bugüne kadar olanları gördükten sonra inanmıyorum)
 
Komisiyoncu diyorsunki kafamizi kuma sokalim bir sene daha her kulvarda rezil olalim

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk
 
tüpçü gibi olmuş tursun da.tüpçü de içeride ki parası yüzünden gidememişti onca küfür yemesine rağmen.demek ki bizlerde uzun süre bu zangoçlara sabretmek zorunda kalacağız.en az borçlu kulüpken bejeke tüpçü sayesinde en borçlu kulüplerden biri haline gelmişti.biz de göz göre göre tarlayı arsayı bu fareler kemirirken izleyeceğiz demek ki yıllarca

silkeleyeyim böyle düzeni
 
Lan gerizekalı sanki Dursun'da transferleri Temmuz'a kadar bitirecekti de 45 günlük kayıp olacak diyor. Hadi oradan. Ek olarak bu beyinsizin alacağı adamların da çürük çıkacağı 56 km öteden belli oluyor. Bu dünya üzerindeki hiçbir şey Galatarasaray'a Dursun denen beyin özürlü margarit suratlı tarafından yönetilmek kadar fazla zarar veremez. İmkan ve ihtimal yok.
 
Üst Alt