Levent Nazifoğlu: "Sevinmeyip, utanmalıyız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Levent Nazifoğlu: "Sevinmeyip, utanmalıyız"

levent-nazifoglundan-aykut-kocaman-aciklamasi-cSm.jpg

Galatasaray Kulübü Eski Yöneticilerinden Levent Nazifoğlu, sarı-kırmızılıların gündemine yönelik çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Nazifoğlu, UEFA’dan gelen ceza ve transferler konusunda dikkat çeken sözler sarf etti.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Nazifoğlu’nun açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

Levent Nazifoğlu: Sevinmeyip, utanmalıyız

Böyle bir ceza alındığı için herkes seviniyor ancak bu UEFA’nın vereceği en büyük ikinci ceza. Devamı da olabilecek bir ceza. Sevinmeyip utanmalıyız bu cezadan dolayı. Yönetimin eli kolu bağlı. Yöneticilik yapmak gerçekten çok zor. Utanmamız gerekir derken de şu andaki yöneticilerden bahsetmedim. Yanlış anlaşılmasın.

Gomis, Çin'e gider mi?

Galatasaray’dan öğrendiğim kadarıyla takımdaki oyuncuların maaşlarında iyileştirme talepleri ve başka ülkelere transfer talepleri var. Önce bunlarla anlaşılması gerekiyor. UEFA’dan gelen cezadan dolayı yönetimin eli kolu bağlı durumda. Gomis için de geçerli, oyuncunun aklına başka bir teklif girmişse işler zorlaşabilir.

"En az 4 transfere ihtiyacımız var"

Şampiyonlar Ligi ve ligde başarılı olmak istiyorsak en az 4 transfere ihtiyacımız var. Rotasyon oyuncusu değil, ihtiyaç olduğunda hem Şampiyonlar Ligi hem de ligde faydalı olması gerekiyor. Rotasyon oyuncusu demek sakıncalı bir terim. Muğdat gibi oyuncuları kastediyorum.

"Podolski'nin dönmesi söz konusu bile olmamalı"

Lukas Podolski ile çalışmış bir kişi olarak bence dönmesi söz konusu bile olmamalı. Dönerse kesinlikle takıma katkı sağlayamaz. Zaten 2 sene daha yaşlanmış bir Podolski var.

"Fatih Terim ile futbolcuların performansı arttı"

Donk kendine göre üstün bir performans gösterdi ve şampiyonlukta pay sahibi oldu. Fatih Terim ile beraber hem Donk’un hem diğer oyuncuların performansını arttı. Bizim en büyük sıkıntımız derbi maçlarını kazanamamaktı. Fatih Hoca ile farklı bir hava yakalandı.

"Ndiaye'nin geleceğini sanmıyorum"

Badou N’Diaye gelirse katkı sağlar ancak önümüzdeki yıllarda Türkiye’ye döneceğini sanmıyorum. Paradan daha değerli şeyler var diye paylaşım yapıyor ancak gidiş şeklini de biliyoruz. Soru işareti ile yaklaşmak lazım.

"Garry, Muslera ve Fernando gibi oyuncular takımda tutulmalı"

Transferde alınan ceza çok önemli ve ağır bir ceza. Artık şunu alalım deme şansımız yok. Bence en önemlisi kadronun korunması. Hem lig hem Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek kadro derinliği olan bir takım gerekiyor. Bu oyuncuların belli bir kalitede olması da gerekiyor. Yoksa Akhisarspor gelir seni burada eler. Gary Rodrigues, Muslera, Fernando gibi oyuncuların takımda kalmalı.

"Taraftarlar beklentilerini düşürmeli çünkü..."

Taraftarlarımız benden bıktı ama ben bıkmadan söyleyeceğim. Taraftara beklentilerini düşürmelerini tavsiye ediyorum. Beklentiler yükselince yönetim de buna göre hareket ediyor ve mali tablolar aşılıyor, disiplin sağlanamıyor. Mesela; "Altyapılardan neden oyuncu çıkmıyor?" deniyor. Altyapılardan oyuncu kazanmak için takımın puan kaybedeceği dönemleri hoşgörebilimek lazım. Seyirci daha anlayışlı olursa 2 sene içerisinde daha iyi Galatasaray göreceğiz.

Ama tek yetkili degil ki , yani hadi baskan olsa neyse . O donemde de muhalefet ettim ama karar verilince savundum mecburen sonunda da istifa ettim demisti ornegin cavanda olayinda filan

Ama tek yetkili degil ki , yani hadi baskan olsa neyse . O donemde de muhalefet ettim ama karar verilince savundum mecburen sonunda da istifa ettim demisti ornegin cavanda olayinda filan
Bence yalan. Transfer döneminde tek tek ben ilgilendim süper uber transferler yaptık diyordu, tutmayanların suçunu başkana attı tutanları da ben aldım dedi.

Futbol aklı Ayhan Akbin olan Nazifoğlu'ndan zırvalar. Dışarıdan atıp tutarsın, göreve geldikten sonra da Eren ve Tolga gibi mallara 2'şer milyon Euro'dan garanti sözleşmeler imzalatırsın.

Ulan siz değil miydiniz youtube den 3 dk oyuncu videoları izleyerek topçu alan. (edit)

Moderatör tarafında düzenlendi:
kıçım temiz diyebilmek için kendininkini başkalarına fırlatmaya çalışıyo....:poop:

Evet utanmalısınız hem içine edip hemde konuşmaya..

Üst Alt