Lezzet Duraklarımızı Paylaşalım | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lezzet Duraklarımızı Paylaşalım

Yolac%C4%B1karken_YolUstuLezzetDuraklari_2010.jpg

Evet arkadaşlar burda lütfen şuraya giderseniz etin alasını yerseniz eger canınız pizza çekmiş ise buraya gidin lakin ev yemekleri isterseniz şuraya mutlaka gidin gibi katkılarınızı bekliyorum ki benim gibi yeni lezzet durakları arayanalara yardımcı olucagını düşünüyorum . Ki ister yurt dışı olsun ister başa şehir olsun tavsiylerinizi yazın herkese yarasın ..

saygılar ..

ps: evet başlık çok yaratıcı .

Cevap: Lezzet Duraklarınız ?

Yörem İskender Kebapçısı | Yakacık/Kartal/İstanbul

Gaziantepli Ali Haydar Usta | Kurtköy/Pendik/İstanbul

Dönerci Ali Usta | Cevizli/Maltepe/İstanbul

Görele Pidecisi | Cevizli/Maltepe/İstanbul

Lider Pide | Ümraniye/İstanbul

Uludağ Kebapçısı | Eski Garaj/Bursa

İlaveler gelecek..

birde favori yemegini falan belirtirseniz çok daha hoş olur . yeni lezzetler aramaktayım.

Özen Et Mangal | Keşan/Edirne (Satır Eti muhteşem)

Köfteci Yusuf | İznik/Bursa (Efsane bir yer. Kaymaklı ekmek kadayıfının üstünde bir karış kaymak oluyor.)

Özcanlar Köfte | Merkez/Tekirdağ (Herkes bilir burayı zaten.)

Osmanlı Tulumbacısı | Kandıra Yolu/Kocaeli (Efsanelerin efsanesi bir yerdir, ciddiyim.Karamelli,fıstıklı,çikolatalı tulumba falan yapıyorlar.)

İlaveler gelecek...

Cevap: Lezzet Duraklarımızı Paylaşalım

cenk bu konuyu bekliyormuşsun :) eyvallah vallahi işime yarıcak ..

Edirne Kırkpınar Köftecisi, 4. Levent (İş Kule) : cigerinin tadı ayrı . valla götürür 4 porsiyon. köfteleride var onlarda ilginç

sivaslılar bılır hingal vardır hengal de derler ama sıvas merkezde genelde hıngal derler,muthıs bır tat doysam bıle masadan kalkmak ıstemıyorum hamurısıdır,hamur acılır ıcıne kıyma et veya patates konulur sıvasa has bır sekılde ust tarafı orulur ısaret parmagı buyuklugundedır,suda suzuldukten sonra guzel bı tereyagı ustune dokulur,gerısını zaten anlatmaya gerek yok yasamak gerekkk :) canım cektı gece geceeee

Benim 100-150 tane mekanım vardır böyle en az Türkiye genelinde. :)

Babam bunları bir deftere yazıyor. Altına da oralarda ne yenir, ne yenmez falan. :)

Şimdi çoğunu hatırlamıyorum, keşke o defter yanımda olsaydı..

sanırım ıstanbulda sadece bakırkoyde var, bırtek orayı bılıyorum tabı kapanmadıysa.

sivaslılar bılır hingal vardır hengal de derler ama sıvas merkezde genelde hıngal derler,muthıs bır tat doysam bıle masadan kalkmak ıstemıyorum hamurısıdır,hamur acılır ıcıne kıyma et veya patates konulur sıvasa has bır sekılde ust tarafı orulur ısaret parmagı buyuklugundedır,suda suzuldukten sonra guzel bı tereyagı ustune dokulur,gerısını zaten anlatmaya gerek yok yasamak gerekkk :) canım cektı gece geceeee

Ginkal'dan mi bahsediyorsun?

hani manti diye bahsedilen ama normalde Ginkal olan.

nerelısın bılmıyorum kardesım,sıvas mutfagındandır, hıngal gercek adı ama cevre ıllerde degısık adları olabılır tokatlılarda yapıyor sanırım

Öz Urfa Kebap&Lahmacun | Merkez/Pendik/İstanbul

Burasının künefesi iddia ediyorum ki Türkiye'de sayılıdır.

Buraya İbrahim Tatlıses, Nuri Sesigüzel, Banu Alkan ve daha bir çok ünlü isim sadece künefe yemeye gelir. Resimleri mekanın duvarlarında asılı zaten. Çok ünlü bir yer değildir, ama bir gelen daha bırakamaz o tadı..

Banu Alkan ile birlikte karşılıklı masalarda künefe yemişliğim de vardır ek olarak. Yolunuz düşerse mutlaka deneyin. Hatta birlikte gidelim. :)

Ayrıca mekanda 3-4 ayda bir sıra gecesi düzenlenir. En sonuncusuna annemler gitmişti, anlata anlata bitiremiyor. :)

Öz Urfa Kebap&Lahmacun | Merkez/Pendik/İstanbul

Burasının künefesi iddia ediyorum ki Türkiye'de sayılıdır.

Buraya İbrahim Tatlıses, Nuri Sesigüzel, Banu Alkan ve daha bir çok ünlü isim sadece künefe yemeye gelir. Resimleri mekanın duvarlarında asılı zaten. Çok ünlü bir yer değildir, ama bir gelen daha bırakamaz o tadı..

Banu Alkan ile birlikte karşılıklı masalarda künefe yemişliğim de vardır ek olarak. Yolunuz düşerse mutlaka deneyin. Hatta birlikte gidelim. :)

Ayrıca mekanda 3-4 ayda bir sıra gecesi düzenlenir. En sonuncusuna annemler gitmişti, anlata anlata bitiremiyor. :)

İstanbul'da Taksim'de olan yerden bahsediyorsun demi ben de sık sık gidiyorum güzel yer

Üst Alt