Lig Sonuncusundan 3 Gol Yemek! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lig Sonuncusundan 3 Gol Yemek!

Sorun nerde renktaşlar böyle maçlarda berabere bile kalamıyoruz. Tek sorun acaba deplasman fobisi mi yoksa başka unsunlar mı ?

Akhisar'ın sonuncu olması leş oynadıkları anlamına gelmiyor.Maçtan önce yazdık içeride çok pozisyona giriyorlar ama atamıyorlar diye.Sen penaltıyı atamazsın sonra yiyince 3'lük olursun.Akhisar asla sonuncu olacak top oynamıyordu.Atamadıklarını tek maçta bize attılar

Hoca net olarak iyi hazırlanmıyor oyuncularıda iyi hazırlamıyor.Hoca 1 hata yapar bi gün yenersin bi gün yenilirsin öyle de değil hoca peşpeşe süregelmiş bir çok hata yaparak maça çıkıyor maçın sonucu rakibin becerisine ve isteğine kalıyor.
İsimler üzerinde konuşmayacağımı söylemiştim forum için konuşacak olursam şu değişiklikleri yapma imkanımız olsa bile silik oynayacaktık eveleyip geveleyecektik :
Linnes-Mariano
Ozan-Kjaer
Emre Akbaba-Sneijder
Sinan Gümüş-Armindo Bruma

(Şımarık Şımarık Fatih hocayı eleştirenler gibi demiyorum hemen gaza gelmesinler+Fatih hoca osursa güzel kokar diyenler gibi de demiyorum)

Geçen sene de G.birliği sonuncuyken ( ya da oralarda bir yerdeyken) yenilmiştik ve işin komik tarafı ligin sonuna kadar başka galibiyet alamamıştı Gençler. Hatta yalan olmasın ama puan bile alamamış olabilirler.

Ben işin psikolojik yönünün çok etki ettiğini düşünüyorum.

Teknik yöne bakarsak takım yapısında ya da hoca tercihlerinde de eksiklik görebiliriz. Ama rakiplerinden bu kadar kaliteli oyuncuların varken bunu tolere edemiyorsan iş kafada bitiyor bence. Biz her deplasmana mağlup başlıyoruz.

Bugün ilk yarı çok da kötü değildik. Ama gol yapabileceğimiz anlarda resmen ayaklar gitmedi.

Bunu çözecek kişi de hocadır. En iyi yaptığı şey oyuncuları cesaretlendirmek ama nedendir bilinmez yapamıyor deplasman maçlarında.

Geçen sene başından beri deplasmanda kazanamıyoruz. Buna sadece fobi deyip geçmemek ve daha akıllı teşhis ve tedavi bulmamız lazım. Oyuncu profilleri ile alakalı olabilir. Bir de bol gollü yeniliyoruz. İlk golden sonra kırılıyor takım. Tudor ile de böyleydi.

Ancak daha büyük sıkıntı bana göre geçen sene son haftalardan itibaren düşen oyun kalitesi. Geçen seneki takriben 25 maçtaki oyun kalitesi bu sene her geçen hafta kötüye gidiyor. İçerde de böyle Alanya ve Kasımpaşa'ya çok gol atsak da böyle. Lokomotif maçı dışında hala oyun olarak geçen seneyi yakalayamadık. Buna çözüm bulamazsak sert rakipler içerde de sorun çıkarabilir. Bu sene fikstür avantajını da kullanamadık.

Takımın kadro yapısı deplasman futboluna uygun değil. Deplasmanda kazanmak istiyorsan geçen sene fbnin deplasmanlarda oynadığı gibi oynaman lazım. Ayrıca takımda herkes ayağına top bekliyor taçlarda vs. kimse gidip top almak istemiyor. Sadece açık alan bulduğumuzda tehlikeli oluyoruz çünkü oyuncu yapısı ve hücum taktiklerimiz buna daha yatkın fakat böyle olunca da deplasmanlarda kazanamıyoruz. Aslında mantıken deplasmanlarda daha fazla açık alan bulmamız gerekir fakat biz buna uygun oynamıyoruz deplasmanda. Geride daha kontrollü ve güçlü bir şekilde defans yapmamız lazım. Zaten gol yemeden 1 gol atsak daha fazla açık alan bulacağız ve kazanacağız.

Deplasmanda hızlı oyuncuları oynatıp aynı zamanda pas oyunu oynatmaya calısıyor. Topu rakibe verip hata kollanmalı kontra aranmalı bu cıkardıgı kadro ile.

Oyun plani yok, bu cok belli oluyor.

Ayrica hic birsey veremicek adamlarda devamli israr edip takimi eksik birakiyor.

Sinan 1 kere gelmedi arkaya yardim etmeye, bunlari goremicek kadar kör mu hoca? Oynatmicaksin arkadas.

1- Brezilya çetesinden Fernando hariç diğerlerine elvada demeliyiz.
2- Devre arası Belhanda'ya elveda demeliyiz.
3- Yuto tarzı mücadeleyi bırakmayan, ayakta durabilen kaliteli bir sağ bek şart.
4- Ozan olacak gibi. Yanına Garry Cahill tarzı lider bir stoper almalıyız.
5- Mutlaka golcü bir santrafor

Bu sezon için yapılabilecek en iyi müdahale de artık hocanın Sinan ve Emre konusunda ısrarcı olmamasıdır. Pas oyunu oynanacaksa Mariano'nun önünde Feghouli oynar. Hoca geçen maç taraftarın istediği 11ler her zaman olmaz gibi bir cümle kurdu. Sırf inadı yüzünden Sinan-Feghouli konusunda ısrarcı olduğunu düşünüyorum.

Valla fobi mobi hikaye ortada büyük ayıp var birilerinin dur demesi gereken bir ayıp son iki hafta trabzondan 4 akhisardan 3 yedik koskoca Galatasaray Anadolu takımlarından böyle fark yiyemez birilerinin hesap vermesi lazım

Bu sezon kötü basladik yuvarlana yuvarlana gidiyoruz loko maci galibiyeti tekrardan herseyi unutturdu. Yönetimden baslayip hocaya kadar uzanan bir sikinti var bu takimda cözüm de üreten olmadi süre devam eder. Ya yönetim yada hoca gidecek orasi kesin bu ikili beraber sezon sonunu göremez

SM-G935F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ligin yarısına dahi gelmemisken lig sonuncusu ifadesi nedir ya her kotu maçtan sonra bu tarz muhabbet mi donecek vay halimize

Gömdügümüz fener yarın 3 puanı alırsa farkı 3’e indiriyor. Kendimiz ettik kendimiz bulduk

Edit: mac topigine yazacaktım yanlıslıkla buraya yazmısım

Üst Alt