Ligde namuslu şampiyonluğa izin yok! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ligde namuslu şampiyonluğa izin yok!

Yazacak çok şey de var, hiç şey de... diyen yazar Sedat Tunalı dün akşam oynanan Eskişehir-Trabzonspor maçı ile ilgili çok çarpıcı analizlerde bulundu..

Sedat Tunalı dün akşam oynanan Trabzonspor'un şampiyonluk yarışında büyük darbe aldığı Eskişehir-Trabzonspor maçı ile ilgili çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı..Bu yazı hem Fenerbahçeliler'i hem de Eskişehirsporlular'ı kızdıracak cinsten..

Eskişehirsporlu Doğa Neden Kustu

Yazacak çok şey de var, hiç şey de...

Birincisi şu; bu ülkenin Başbakanı şampiyonluk mücadelesine alenen taraf olmuş ve tarafını belli ederek 20 milyon Fenerbahçeliyi mutlu ederek seçim yatırımı yapmıştır. Yine bu ülkenin spordan sorumlu bakanı bu rezalete sessiz kalarak aslında neyin tarafı olduğunu, " yok yaw, oyle demayin, eyi adamdur" alıklıklarına rağmen bir kez daha sergilemiştir. Trabzonsporlulara tavsiyem Başbakanı ve Spordan Sorumlu Bakanı ile bu nadide partiye Trabzon'da tulum çıkartacak oyları vererek rezilliği taçlandırmalarıdır.

Gelelim maça;

Önce Eskişehirspor, hani şu taraftarı ve kimliğiyle hep övgüler dizdiğimiz, hani mertçe mücadele edeceğine hep inandığımız, hani şu teknik direktörlük koltuğunda futbolcu simsarlığı yaptığı gerekçesiyle 10 hafta ceza alan bir şahsı bulunuran takım.

Bundan iki hafta önce Eskişehirspor yine kendi evinde ligin şampiyonlkuk mücadelesi veren diğer takımı Fenerbahçe'yi konuk etti. Maçın başında 1-0 öne geçen eskişehir takımı, o hafta çok da iddialı olduğu 4. lük koltuğuna bir adım daha yaklaşacak ve iddiasını artıracaktı. Ancak galibiyet golünden sonra Eskişehir takımının ailece hücuma çıktığı, defansını kontolsüzce boşalttığı ve rakibine gol için adeta davetiye çıkardığını tüm Türkiye izledi. Oysa bir büyük takım karşısında galibiyeti yakalayan her "küçük" takım bu durumda kjontrollu oyunu seçer ve galibiyeti korumaya çalışırdı. tam tersi oldu ve Eskişehir hem 4. lük iddiasını hem de maçı, teknik direktörü marifetiyle(!) rakibine teslim etti.

Aynı Eskişehir takımı Trabzon karşısına ise 4. lük iddiasını neredeyse sıfırlamış olarak çıktı. Bu durumda ev sahibi takımın mutlak galibiyetten başka alternatifi olamazdı. Ama sahaya çıkan Eskişehir takımının taktiği, futbolun puştluklarını iyi bilen herkes için utanç verici bir taktikti. Evet, Eskişehir takımı 10 kişi ile defans yapıyor ve Trabzon karşısında kontrataklarla gol arıyordu. Pis kokulara dayanıklı bir burnunuz yoksa yazıyı burada bırakın, zira şimdi size Eskişehirli Doğa'yı saha içinde kusturan hırsından da söz etmem gerekiyor. Doğa'ya şunu soruyorum; Sevgili Doğa, takımın çok daha zor maçlar oynarken saha içinde kustuğun olmuş muydu? Bu hırsının nedeni ne olabilir ? Ligde kalmayı ya da Avrupa kupalarını garantilemiş olmanız olabilir mi? Priminiz ne kadardı, Başkanınızı çok seviyor musunuz misal?

Trabzonspor'un sayılmayan iki golü var, hadi Burak Yılmaz'ınki neyse de, Mustafa Yumlu'nun golünü iptal ederken ne düşündünüz sayın Bülent Yıldırım. Sayın Başbakanın Strasbourg'dan Egemen Bağış eliyle "Aziz başkana" gönderdiği sarı – lacivert kalemin bir etkisi olmuş mudur üzerinizde? Ya da ne bileyim yine sayın Başbakan'ın Aziz başkan ve kaptanları Alexi huzurna kabnul etmesi size de bir mesaj olmuş mudur? " Yok ben şahsiyetli bir hakemim" mi dediniz, duymadım. Durun şu külahımın mikrofonunun azıcık daha açayım, net duyamadım. Dürüstlük beş paralık olunca namus bir başına ağlarmış...

Evet lig henüz bitmedi, ve bu güzelim ülkenin tek delikanlı halkı da Karadeniz'de yaşamıyor. Varsın Tatar Ramazan bir kötüye varmış olsun diyenleriniz de olacaktır.

Ama eğer Trabzonsporun şampiyon olacaksa ilahi bir gücün bu korku ve puştluk imparatorluğunu dağıtması şarttır. Bu Eskişehir maçı, düşmanların her türden iğrenç ilişkilerle kolkola girerek Makyaveli en kutsal değerlerinin tahtına oturtacaklarının utanç belgesi olarak kaydını düşmüştür.

Recep Tayyip Başkan Fenelbahçe şampiyon! Avuntu arayanlar istedikleri cümleleri kurabilirler, tek üzüntüm milyonlarca Trabzonsporlu gencin, bu kirli iklimden temiz bir şampiyonluk çıkacağına olan safça inancıdır. Bu sistem maalesef namuslu bir şampiyonluğa izin vermiyor, inanmayan Sipoldan solumlu devlet bakanımıza sorsun, o herşeyin en iyisini bilir...

İnternetspor.com

Cevap: Ligde namuslu şampiyonluğa izin yok!

Bıktım şu komplo teorilerinden. Bırakın adamlar yarışsın yahu. Biri der spordan sorumlu bakan para aktardı, biri der başbakan taraf oldu. Yahu bu adamalrın işi gücü yok. Fener,Trabzon,Galatasaray diye dolanıp duracaklar. Ulan kaç tane fenerli Başbakan'a fenerli diye oy verir. Oylarda takımın etkisi milyonda bir bile değildir.

Bıktım şu komplo teorilerinden. Bırakın adamlar yarışsın yahu. Biri der spordan sorumlu bakan para aktardı, biri der başbakan taraf oldu. Yahu bu adamalrın işi gücü yok. Fener,Trabzon,Galatasaray diye dolanıp duracaklar. Ulan kaç tane fenerli Başbakan'a fenerli diye oy verir. Oylarda takımın etkisi milyonda bir bile değildir.

Aynen..

Ayrica hakem hatasindan bahsedende bir kisi olmadi daha.Devamli komp teorileri:asd:

Bende Fener'in şampiyon olmasını hiç istemiyorum ama,burada bir suçlu varsa o da golü bulamayan Trabzonspor.

bana görede trabzonb suçlu ama kardeşim adamların 2 golü verilmedi bi gol daha atlasardı maçın hakkı 3-0 dı adamlar atamıyabilirler hakemleri yenmek için 3 golmü lazım

başbakan la alakası olsaydı 2006 da 2010 da o acıları yaşatmadan işi bitirirlerdi bazen olayları çok büyütüyoruz millet olarak

Bir gazetecinin ortaya çıkardığı, spor ile siyasetin ülkemizde ne kadar iç içe olduğunu çok güzel açıklayan bir örnek.

- Geçen sene Bursaspor AKP'li belediye takımlarına 18 maçta 10, CHP'li Belediyelerin takımlarına 4 maçta 5 puan kaybetmiş.

- Bu sezon Trabzonspor AKP'li belediyelerin takımlarına 10 maçta 4 puan kaybetmiş. CHP ve MHP'li belediyelerin takımlarına 6 maçta 11 puan kaybetmiş..

- TS, CHP ve MHP'li belediyelerin takımları olan Antalya, Eskişehir ve Manisa'ya 6 maçta 11 puan kaybetmiş.Sadece Manisaspor'u yenebilmiş.

fener maçında rakibin en tekili silahi alexe hiç önlem almayan,galip olmasına rağmen geriyi kabak gibi açan takımın teknik drektörü,trabzon maçında rakibin en etkili silahını doğayla durdurmaya çalıştı..selçuğa hiç top aldırmamak için top oynmak yerine süreki selçuğun gölgesi oldu..Ve sonunda doğa tıkandı ve çıktı...

bunu iddaa ediyorum istisnalar kaideyi bozmaz fakat bu fenerlilerden herşey beklenir ..Ben bunu bilirim bunu söylerim..

Başbakanın taraflı oluşunu konuşan yok. Yemiyor çünkü. Böyle bir yarışta Başbakan ziyeret edilir mi arkadaş. Bunu hakemler görmüyor mu? En kralı gelse etkilenir bu işten.

Ayrıca ikinci Burak golünde Burak kollarını adamın önüne almasa hakem belki çalmaz. Ama kesinlikle foul yok. Var diyen yalan söyler. Bakın foul verilebilir diyorum ama foul kesinlikle yok.

mümkünse hiç yorum yapma , saçma sapan şeyler yazıosun , antunun beyni ne kadarsa seninkide okadar çalışıo 0-12 yaş

Arkadaşım 123456789045678123246789 tane alıntı yaptın benden, 1 tanesine bile cevap vermedim, halen daha devam ediyorsun alıntı yapıp laf sokmaya çalışmaya. Rahatsız olduğun bir şey varsa, sol alt köşede üçgen içinde "!" var bak, tıkla ona bildir moderatöre gereğini yapsın. Yorulma boşuna.

Kusura bakmayin ama.. Ben ömrümde AKP kadar Spor'a karisan bir Parti görmedim..!!

Ilk icratlari zaaten gelir gelmez TFF yi ele geçirmek oldu..

Suan Seçim var... Tayip zafiyet gösterdi, beklemedigi sekilde Galatasaray ile arasi bozuldu.. Tabi onca Taraftari olan Bir Kulüp ile Seçim öncesi aralari kötü olunca oy alamama tehlikesi ile karsilasti. Galatasaraylilara güzel gözükmek için RTE Hakan Sükür hamlesini tam zamaninda uyguladi...

Allah büyüktür ve sopasi yoktur.. Zaman göstecek herseyi..

Arkadaşım 123456789045678123246789 tane alıntı yaptın benden, 1 tanesine bile cevap vermedim, halen daha devam ediyorsun alıntı yapıp laf sokmaya çalışmaya. Rahatsız olduğun bir şey varsa, sol alt köşede üçgen içinde "!" var bak, tıkla ona bildir moderatöre gereğini yapsın. Yorulma boşuna.

Seni sevmedim ama bu mesajını beğendim :D:D

Üst Alt