Linderoth'un önemi... | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Linderoth'un önemi...

Kusuruma kalmayınız, yazmak istedim.

Tobol maçını, Netanya maçını, ve Gaziantep maçını tekrar izledim.

Tobol ve Gaziantep maçlarında, takım, Netanya maçında olduğundan çok farklı bir hal alıyor. Eğer maçları baştan sona izlerseniz farkedeceksiniz.

Tobi olmadığı zaman, apayrı bir orta saha düzeni kendiliğinden kuruluyor Galatasaray'da.

Tobi olduğu zaman, orta saha, hatta tam orta yuvarlağın göbeği diyim artık, o bölgede tek bir ışık topu, tüm sahaya yüksek kalite pas saçıyor, oyunu hızlandırıyor, rakip ataklar kendiliğinden kesiliyor ve defans aşırı şekilde rahatlıyor.

Aynı zamanda, kanatlardan bindiren oyuncular, istedikleri topları alıyor, boşa çok kolay kaçıyorlar. Anladım ki, Netanya maçını okadar rahat kazanmamızın sebebi, karşı takımın zayıflığından diğildi. Linderoth'un, Galatasaray'ın gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasındandı.

Eğer Tobol ve Antep maçlarını izlerseniz, Linderoth olmadığında, orta alanın ne kadar pas zafiyetine kapıldığını farkedeceksiniz. İleriye çıkmak için, takım bariyerlerden atlamak zorunda kalıyor. Tobi varken, orta alan tren gibi işliyor, savunma dahi üçgen paslaşmalar ile hücuma katkıda bulunabiliyor...

Yani, Tobi'nin iyileşip takıma dönmesi demek, Galatasaray'ın bu sezon en üst noktalara çıkması demek. Görünen manzara bu.. Topal ve Akman, malesef ki ne malesef, Tobi'nin yerini asla tutamazlar... Netanya maçında, Tobi çıkıp Ayhan girdikten sonra, özellikle izledim... Hatta zaman zaman geri sarıp izledim.. Gerçekten arada çok fazla soğukkanlılık ve profesyonellik, yerinde hızlı bir şekilde ne yapacağını bilirlik/bilememezlik farkı var. Yer tutma olarak kusursuz. Oyun olarak, çok akıllı.

Ayhan'a kötü oyuncu demiyorum, elbet TSL'nin en iyi yerli oyuncularından biri.

Ancak kalite olarak Tobi gerçekten tartışmasız TSL'nin en iyi orta sahası.

En kısa zamanda dönmesini istiyorum. 1.5 sene oynamayıp, çıktığı ilk maçta bu kadar dehşet oynayan bir adamın kadromuzda bulunması bana göre harika bir olay. Umarım sakatlığı geçtikten sonra sezon sonuna kadar bir daha problem yaşamaz. Zaten öyle olduğu takdirde de, yönetimin sözleşmesini uzatacağından eminim. Çok süper bir futbolcu.

Cevap: Linderoth'un önemi.

Eğer Tobol ve Antep maçlarını izlerseniz, Linderoth olmadığında, orta alanın ne kadar pas zafiyetine kapıldığını farkedeceksiniz. .

Bununla ilgili Melih abi güzel bir aciklama yapmis

Gaziantepspor teknik direktörü Jose Couceiro rakibi durdurmanın Galatasaray’ın ekibinin pas koordinasyonunu bozmaktan geçtiğini biliyordu belli ki. Couceiro’nun Galatasaray’ın oyunu geriden paslaşarak kurmasını engellemek için defansın üzerine hücum hattını sürmesi en önemli artısıydı Gaziantepspor’un.

Ancak Couceiro’nun bu kritik hamlesine hücum oyuncularını en ileri göndererek ve savunma hattının forvet bloğuna uzun toplar atmasıyla yanıt verdi Galatasaray. Böylece defansını ileri çıkararak Galatasaray’ı baskı altına alamadı Gaziantepspor.

Kesinlikle.Tobias TR'nin en iyi ön liberosudur.Oyunun yönünü hızlı bir şekilde değiştirmesi olsun pres olsun en önemlisi oynuyacağımız sistem için kilit oyuncu olması.Linderoth'un dönmesini 4 gözle bekliyorum müthiş bir oyuncu.

Linderoth Gercekten müthis bir oyuncu oyun zekasi cok üst seviye'de, nerde duracagini cok iyi biliyor ve takimi arkadan iyi yönlendiriyor.

Ellerine sağlık. Elano yu mu Tobi yi mi seyretmek istersin deseler Tobi derim belkide. İyice yıkandırılıp abdest aldırılıp kurşun döktürülüp her tarafına nazar boncuğu takılıp bide cüppeli hocadan nazar duası yazdırılıp çengelli iğne ile sol göğüsünün üstüne iliştirilmesi lazım.

Ya da Tobi kıvamında biri alınabilir

Tobias'dan hayır gelmez artık. Biran önce yerine takviye yapılmalı.

hemde öyle bir gelir ki... çıktığı ilk maçta gösterdi bunu.. Linderoth gibisini bulamayız bu saatten sonra. Adam takımıda tanıyor. Onun yapacaklarını yapabilecek adamı şu devirde 20 milyon'dan aşağı alamazsan büyük takımlardan.

Bu adam sakatlığı geçtikten sonra, takıma dönecek. Hadi 1 ay olsun.. Ama onsuz olmaz. Başka bir yol göremiyorum. Galatasaray'ın şiddetle ihtiyacı var. Maçları izle kendin karar ver. :)

hemde öyle bir gelir ki... çıktığı ilk maçta gösterdi bunu.. Linderoth gibisini bulamayız bu saatten sonra. Adam takımıda tanıyor. Onun yapacaklarını yapabilecek adamı şu devirde 20 milyon'dan aşağı alamazsan büyük takımlardan.

Bu adam sakatlığı geçtikten sonra, takıma dönecek. Hadi 1 ay olsun.. Ama onsuz olmaz. Başka bir yol göremiyorum. Galatasaray'ın şiddetle ihtiyacı var. Maçları izle kendin karar ver. :)

20 milyonmu çok az ciddi olarak söyliyorum çok az

Tobias Linderoth un kalitesi tartisilmazdir.Topsuz oyundada,kademe anlayisindada,yaraticiliktada takimin en iyi orta saha oyuncusudur.

Ancak;Netanya macindaki pas koordinasyonunun sebebi bence Ugur-EmreG.-EmreA. uclusunden ve Netanyanin pek baski yaratmamasindan kaynaklandi bence.

Netanya macindaki uclu israrla yerden ve bakarak oynamaya calisirken,Gaziantep macindaki uclu birakin bakarak pas atmayi topu yere indirmedi bile.Surekli havlandirdi.

Birincisi 1 ayda döneceğine inanmıyorum.Menisküs ameliyatı olan futbolcular en az 2-3 ayda dönüyorlar.

İkincisi hadi döndü diyelim. Hiçbir takımın ortasahasında oynayan bir futbolcunun bu kadar sakatlığa meyilli değildir. Bu adamlar senede 50 maç falan oynarlar ki Linderoth 10 maça çıkacak seviye de değil.

Abartmayı seven birsin 20 milyon euro da abartının kralı olmuş.

Biran önce takımdan ayrılmalı.

Tobias'In kalitesine diyecek bir şeyim yok. Bize faydası dokunacağını düşünmüyorum.

Linderothun işi bitti genç olsa vücüdu toparlardı ama artık toparlayamıyor..

Adamın neresine dokunsan elinde kalıyor..

Satamayacağımıza göre mecbur bekliycez sezon sonuna kadar sonra sözleşmesi bitiyor zaten..

Sezonun son iki maçında oynayıp sözleşmesi uzatılmaz umarım..

Linderoth'un tıbben iyileşeceği yok..Adnan polat alternatif tıbba ve hacı hocalara yönelmeli ne bilim kurşunda döktürülsün..

Basitçe Tobi'nin kalitesini boş alanlara attığı isabetli uzun paslardan görebiliriz.Oyunu açmak çok önemli bir iştir.Oynadığı maçlarda diğer yaptıklarının yanında bunuda çok iyi yapıyor Tobi.Diğer liberolarımıza göre biraz daha hareketli olması da diğer bir artısı.

Yönetim boş bir oyuncu için bu kadar sabır göstermez zaten.Bu kadar sakatlığa rağmen hala elde tutuluyorsa birileri birşeyler görüyordur elbet!..

Hep ayni hikayeleri okuyorum. Linderoth basligini bir bastan sonuna kadar okuyun isterseniz. Hep ha ilesdi ha ilesecek diye bekliyoruz. Oyuncu da bir kabahat görmüyorum cünkü kendisi cok sansiz bir futbolcu ama Galatasaraya bundan sonra faydali olucagini da sanmiyorum.

Tam olarak bilmiyorum ama iki sene icinde sadece asagi yukari 16 mac oynamis, bu 16 macda da hep 90 dakkika oynamamis kendisi.

Nasil olurda hala bu kadar ümitli olabiliyorsunuz?

Linderoth iyi futbolcu olabilir ama burda abartildigi kadar da degil bence.

Kariyerindeki en büyük takim Galatasaray, neden bu kadar abartilidigi kadar iyi futbolcuysa baska büyük takimlarda oynamadi?

Linderoth'un kalitesine diyecek yok ama 1.5 sene top oynamayan bir adam. Onun güçlenmesi için en az 1 ay daha lazım döndükten sonra. Yoksa her çıktığı maçta maç bitmeden sakatlanıp çıkıyor sonra 1 ay daha.. İyi oyuncu diye bu kadar sabredilmez. Bence bu son şansıdır. Döndükten sonra bir kere daha sakatlanırsa yol verilmeli. Üzülerek söylüyorum ama böyle....

Üst Alt